• 1
  erman toroğlu’nun 11 aralık 2019 tarihli yazısının başlığı.

  https://www.sabah.com.tr/...gi-dizayn-mi-ettiniz

  --- alıntı ---

  tarih 5 aralık, günlerden perşembe saat 16.50, yer zorlu center nihat özdemir'in bürosu. ağır misafirler ayrı ayrı gelmeye başlıyorlar. peki, nereye? nihat özdemir'in bürosuna. ağır misafirler kimler mi? ikisi ali koç ile semih özsoy. diğeri kim? bence size 5 isim sorsam yine bilemezsiniz. neden? haydi, onlar f.bahçe'de yönetici. arkadaşlar, dostlar. diğeri kim? mhk başkanı zekeriya alp. haydaaa. buyurun cenaze namazına.
  toplantı 2.5 saat sürüyor. arkadaşlar bu toplantıyı neden nihat özdemir'in özel bürosunda yapıyorsunuz? nihat özdemir tff başkanı, gidersiniz futbol federasyonuna açıkça konuşursunuz. neden gizli gizli, kaçak girip görüşüyorsunuz?
  size bu toplantıyla ilgili herhalde 50 tane soru yöneltebilirim. isterseniz başlayalım. birinci soruyu zaten yönelttim, neden nihat özdemir'in özel bürosu?
  ikinci soru, kulüplerin federasyonla ilgili olan dertlerini mi konuştunuz?
  yoksa fenerbahçe'nin bazı dertleri sıkıntıları vardı onu mu federasyon başkanına ilettiniz? fenerbahçe'nin hakem hatalarından dolayı kaybettiği puanlardan mı bahsettiniz? başka takımların sorunlarını veya rahatsızlıklarını mı nihat özdemir'e söylediniz?
  kulübünüzün mali durumunu nihat özdemir'e mi anlattınız? transfer yasaklama oranının çok düşük olduğunu, yükseltilmesini mi istediniz? gibi gibi sorular… peki, zekeriya alp'in bunlarla ne alakası var? zekeriya alp'e "şu hakemi fenerbahçe maçına vermeyin, şu hakemleri fenerbahçe maçlarına verebilirsiniz"i mi sorup tartıştınız? hem kendi takımınızın hem de rakiplerinizin maçlarına hangi hakemlerin tayin edilip, edilmeyeceğini mi tartıştınız zekeriya alp ile veya bazı hakemleri veto ettiğinizi mi söylediniz zekeriya alp'e?
  yahu beyler siz değil misiniz beni ve zeki uzundurukan'ı 6222'den cumhuriyet savcılığına şikâyet eden? üstelik de gerekçesini sporda şiddet olarak göstererek. yoksa lig dizayn ediliyor diye şikâyet ettiğiniz insanlara karşılık ligi dizayn mı etmeye kalktınız? bu toplantıda 2.5 saat ne yaptınız? neden gizli toplandınız? bunun hesabını kamuoyuna nasıl vereceksiniz? fenerbahçe bu hafta lider sivas'a gidiyor. haftaya ise beşiktaş ile oynayacak. beyler ateşle oynadınız! futbolun altına dinamit koydunuz!
  bundan sonra ayyuka çıkacak laflara ne cevap vereceksiniz? yahu kardeşim siz nasıl acemi insanlarsınız. siz bugün bu işlere girerseniz nasıl dedikoduların önüne geçeceksiniz?
  yıllardır zekeriya alp, koç grubuna yedek parça yaptı. burada yedek parça masraflarını mı konuştunuz? zekeriya alp'e, "niye bu parçaları pahalı yaptınız?" mı dediniz.
  bunu dediyseniz neden futbol federasyonu başkanı nihat özdemir'in odasında yaptınız?
  yazıklar olsun hepinize.
  ali koç ve ekibi savcılığa yine şikâyet ederler herhalde. bakarsınız bazı taraftarlar bazı televizyon binalarını ve gazeteleri basar, meşale yakıp küfürler ederler.
  beyler bu yaptığınız işlerle türk futbolunu öldürüyorsunuz. yazının başında buyurun cenaze namazına demiştim.
  şimdi kamuoyu bu sorduğum soruları yarın nasıl çoğaltacaktır göreceksiniz.
  hesabı bana değil türk halkına vereceksiniz, hepinize hayırlı işler…

  --- erman toroğlu ---
 • 2
  erman toroğlu'nun başlık konusu olan haberini galatasaray dışında kimse gündeme taşımıyor, tam tersi üstünü kapatmaya çalışıyor ya gerçekten efsane günler yaşıyoruz. bu olay gerçekten futbolun susurluk'u. ne paraymış arkadaş mum etti herkesi. çıt çıkmıyor.

  bunun üst versiyonu ali koç ile hakemlerin bir otel odasında il emniyet müdürlüğü asayiş şubesi ahlak büro amirliğince falan basılması. daha ne olabilir yani? ha eminim bunu da normal karşılayacak, "ya kardeşim bir iş çevirecek olsalar otelde mi buluşurlar" diye savunacak adam da çok memlekette.
 • 5
  deve kuşu misali, önce kulüpler birliği ve göztepe başkanı bence kötü niyet yok dedi, arkasından trabzonspor başkanı ahmet ağaoğlu toplantının yeri yanlış ama şüphem yok minvalinde bir şeyler zırvaladı. hiç ses etmeyenlere girmiyorum bile. normal şartlarda bir kaç istifa ile sonuçlanacak bir olay o kadar normal karşılandı ki, neredeyse özür dileyip kusura bakma denecek toplantının baş aktörlerine.

  pes.
 • 8
  birbirleri ile ticari iliskileri olan insanlari futbol dunyasinin merkezine koyarsaniz. olacagi budur. her yonetici* taraftarina sirin gozukmek adina yada ticari oteritesine zarar gelmesin diye susuyor yada ilimli yaklasiyor. bu tur olaylarin fenerbahce uzerinden donmesinin tek sebebi ise en zengin ailenin en ufak oglunun oyun alani olmasidir. hayatinin hic bir doneminede zorluk cekmeyen el ustunde tutulan ufak ogul.. hayatinda belkide ilk defa 1. adam iken yenildi* hedef tahtasina kondu. gecen sezon bittiginde onlarin anlayacagi dilden konusucam ve icraatlarim o yonde olacak diye aciklama yapmisti ufak ogul... ufak ogul kendini ancak en tepeye koyarak ligi dizayn ederek birseyler basarmaya calisiyor. zorludaki abisi*,karsisindaki is ortagi*,yanindaki yardimcisi* ne yaparlarsa yapsinlar basaramayacaklar. kazanmak, sampiyon olmak calismak gerektirir, hirs gerektirir, en onemlisi inanc ister. sende bu ozelliklerin hic biri olmadigi icin yenilmeye mahkumsun.. "ufak ogul"
 • 11
  2019 - 2020 sezonu 2. yarısının başlamasıyla birlikte cevabını aldığımız sorudur.

  (bkz: 18 ocak 2020 gaziantep fk fenerbahçe maçı)

  organize kötülüğün profesyonelleşme adımıdır, zorlu center olayı. bu oluşuma verilecek en güzel yanıt, sahaya çıkıp aslanlar gibi oynamaktır. 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı da bizim ilk adımımız olacaktır. biz başardıkça ki bunu sık yapıyoruz, yürekleri yanan haset çeteleri tekrar yaklaşmakta olan ateşin ilk kıvılcımını görmeli.

  inan ettik ki hedef 23!