• 1
    simoviç 80'li taraftar jenerasyonunun üniversite çağına gelene kadar gördüğü en iyi galatasaray kalecisidir. çoğumuz onu tek yumruğu havada yaptığı şeref koşularıyla hatırlar. kimilerinin aklında neuchatel'de, ilker yasin'in sesinden " hadi simoviç hadi simoviç bunu kurtar" sözlerinin akabinde, rakip takımın forvetiyle karşı karşıya kaldığı ve topu üçüncü kez ağlarında gördüğü an kalmıştır. hatırladığım kadarıyla galatasaray'a geldiğinde çok genç değildi. ama kendisinden sonra taffarel'e kadar galatasay kalesini koruyanların tamamından daha başarılı bir performans sergiledi. son derece beyefendi ve mütevazı bir insandı. çocukluğumda aile albümünde yer alan, babamın floryada futbolcularla çektirdiği bir kaç fotoğrafı dakikalarca seyrederdim. fotoğraflarda bir çok futbolcu yer almasına rağmen yalnızca simoviç ve mirsad kovacevic'in yüzleri bugün hala aklımdadır.
    bu tarihe kadar simoviç ile ilgili kimsenin bir şeyler yazmadığına inanamıyorum. ya ben doğru başlığı bulamadım ya da nüfus kağıdı bu denli eskidi.

    düzenleme: elbette ki ben doğru başlığı bulamamışım. galatasaray'ın efsane kalecisi için doğru başlık (bkz: zoran simovic).