• 2178
  bu sezon başı babel'in bir iki vlogunda takım arkadaşlarının sürekli nagatomo'ya takılması dikkatimi çekmişti. o zaman çok seviliyor herhalde demiştim.

  kulüp hesabından atılan gözü yaşlı fotoğrafları, instagram'da paylaşılan fotoğrafa eski/yeni bütün takım arkadaşlarının yaptığı samimi yorumlar, son olarak paylaşılan veda videosu beni çok etkiledi. hatta feghouli'nin o son kez çalış demesinde baya koca adam gözlerimi doldurdu.

  taraftara sorsak, herkes yuto'yu sever ama favori oyuncusu da değildir. hatta bir ara eşinin fotoğraflarına falan go home yazacak kadar da önemsemeyenler de olmuştur.

  ama şunu gördük ki takımın içinde de bir hayat, bir aile var ve yuto bu ailenin en önemli parçalarından biriymiş. başarıların gelmesi için takım içi uyumun, aile ortamının çok önemli olduğu söylenir. nagatamo'dabu ailenin en önemli karakterlerinden biriymiş, ben bugün bunu öğrendim.

  galatasaray bir karakter takımıdır. bizim için futbolcunun yerlisi/yabancısı yoktur. yuto nagatomo da bizim için bugünden itibaren galatasaray karakterlerinden biri haline gelmiştir.

  teşekkürler sensei. yolun açık olsun.

  https://twitter.com/.../1278776082129391617
 • 2182
  hakkındaki düşüncemde beni madara etmesine son derece memnun olduğum, (bkz: #2361687) ciğerleri sönene kadar iyi katkı veren (en azından savunmada kesinlikle öyle), iş ahlakı olan, galatasaray sevgisini belli ki kalbinde hissetmiş olan, artık bizden biri diyebileceğimiz biri yuto.

  gerçi ilgili girdide kendisinden çok taraftara bir söylem vardı. bu açıdan yanlış sayılmaz ki bunu yaşadığı sakatlık sonrası gördük zaten.

  yuto'nun veda gözyaşları var ya, bir benzeri onyekuru'nun illede cimbom diye depresyona girmesi, bir diğeri denayer'in kapıda yatması falan işte tüm bunlar tüm bu yaşananlar bu aşılanan sevgi, florya'yı, galatasaray'ı diğerlerinden ayıran en belirgin özelliklerden biri.

  bunda terim'in çok önemli bir payı var. tebrikler hocam.

  yolun açık olsun yuto.