• 10925
  futbol uleması degilim ama tudordan beri ilk defa galatasaray sahada sanki her oyuncunun bir goreve sahip oldugu bir sablonla oynuyor. daha oncesinde tamamen hızlı kanatların kosu yolu pas cıkartmak uzere bir oyun vardı. onun dısında sahanın diger bolumlerinde ust uste denedigimiz bir sey ben goremedim . boyle olunca da bir sure sonra belhandanın belki yaratıcılıgı veya vizyonu dar oldugu icin konsantrasyonu kayboluyor oyun icinde yok oluyordu. sacma toplar atmaya baslayıp top kaybediyordu
  belirli bir taktik olunca belhandanın da kendisinin de bildigi bir gorevi oluyor. su an topu alınca etrafında emre, etebo, taylan gibi surekli bosa cıkan pas almaya calısan adamlar da olunca gorevini guzelce yerine getiriyor.
  benim adamın suratında gordugum o bile oynadıgı oyundan keyif alıyor.
 • 10930
  her seferinde söylüyordum bu adamın oynadığı futboldan zerre zevk almıyorum diye ancak bu sezon gayet iyi bir performans gösteriyor ve son iki maçta da direk skora etki etti. böyle oynamaya devam ettiği sürece her maç sonunda gelir kendinden özür dilerim.

  24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçında oyuna sonradan girip hem golünü atmış hem de güzel bir futbol sergilemiştir.
 • 10932
  2020-2021 futbol sezonuna iyi başlamasının birkaç sebebi olduğunu düşündüğüm futbolcu.

  bunlardan ilki takımımızın mentalite değiştirmesi ve daha dikine ve geçiş oyunu stratejisinin iyice yerleşmeye başlaması. belhanda' nın galatasaray kariyeri açısından pik performansı 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçının ikinci yarısıdır. pas oyunu belhanda' ya uygun bir sistem değildi.

  ikincisi olarak daha önceki sezonlarda 8-10 bağlantısını sağlayan belhanda, emre kılınç' ın orta sahaya yerleşmesiyle birlikte 6-8 bağlantısını yapmakla görevlendirilmesi. top kaybı istatistiği yüksek olan bir futbolcu için kalabalık içinde hata yapma ihtimali artıyordu. daha geride ve geniş açıyla topla buluşması saha içi etkinliğini artırmasını sağladı.

  üçüncüsü maçların seyircisiz olması nedeniyle taraftar baskısından uzak kalması performansını arttırdığını düşünüyorum. yaptığı ilk hatada ıslıklamaya hazır binlerce kişi var.

  dördüncüsü olarak da kontratın son senesine girmesi. hakkında ne kadar çok transfer haberi çıksa da belhanda' nın türkiye' de çok mutlu olduğu ve kalmak istediği farklı gazeteciler tarafından dile getirildi. iyi performansını devam ettirirse takımımızdan ya da ülkemizdeki başka bir kulüpten sözleşme kapması muhtemel.
 • 10933
  20/21 sezonunda içine iblis kaçmış gibi oynuyor aslan parçası.

  geçen sezon ve önceki sezonlar çok yazdık, bu adam kötü değil, takım çok yavaş diye. biraz hareketlendik, nasıl fark yaratıyor.

  burda futboldan çok iyi anlayan bir güruh da her kötü maçımızdan sonra nerede belhanda seviciler diye sanki düşmanmışız gibi sorular sordular. oysa hepimiz galatasaray'ın iyiliğini istiyoruz. 2 şampiyonlukta ilk 11 oyuncusu olmuş adamı yedirmek daha doğrusu yok etmek istemedik hepsi bu. aynısı diagne için de geçerli.

  artık şunu anlamalıyız, futbolda birden fazla doğru var. klopp, guardiola, simione, favre... hangisininkine yanlış diyebilirson ki? bazı oyun tarzları bazı adamlarla oynanıyor, bazısına uymuyor, hepsi bu.
 • 10934
  oyuncular genelde kontratlarının son yılında iyi çalışırlar ve kendi kapasitelerini en iyi şekilde göstermek isterler.
  çünkü yeni bir kontrat almak veya gideceği kulüpte elinin güçlü olması için bu gereklidir.
  belhanda da bunu görüyor olabiliriz.
  gerçi bunu söyleyebilmek için de çok erken.
  çünkü iyi oynadı diyebileceğimiz üst üste iki maç var.
  kaldı ki, birinde oyuna sonradan girdi.
  bırakalım işini yapsın ve performansını sezon genelinde değerlendirelim.
 • 10935
  geldiği ilk günden galatasaray taraftarı sosyal medya hesapları üzerinden bu adama saldırmasaydı, sahada yaptığı bazı hatalara tolerans gösterseydi, falcao, sneijder hatta emre akbaba gibi oyunculara gösterilen sevginin, ilgi ve alakanın onda birini younes'dan esirgemeseydi, bugün çok başka şeyler konuşuyor olurduk. her zaman söyledim, çok savundum. kusurları elbette var, zaten öyle olduğu için böyle bir oyuncuya sahip olabilirsin. daha iyi topa vurabilse, daha konsantre olabilse zaten inter'de eriksen değil bu faslı kardeşiniz oynardı. iyi yapabildikleri, meziyetleri görmezden gelinerek üç yıl boyunca gömüldü de gömüldü. iki sene şampiyon yaptı yaranamadı. galatasaray tarihi boyunca taraftarın en çok hakkını yediği oyuncudur. galatasaray'ın yerini bu ekonomik koşullarda dolduramayacağı en özel oyuncusudur.
 • 10938
  sözleşme bitiş tarih; 30.06.2021 olan futbolcu.

  kendisinin bu performansının tek sebebi sezon sonu galatasaray'dan bonservissiz ayrılıp; sağlam bir imza parasına arabistan'a gitmektir. yok sözleşmeyi uzatalım, bonservis kazanalım kafasını geçelim. bu adamla bugun sözleşme uzatsan yarın yatışa geçer. üç senedir hala belhanda'yı tanımamış gibi konuşuluyor. bu adamdan bu sezon maksımum katkı alıp, sezon sonu kesinlikle yol ayrılmalı.

  üç senede aldığı para, bir vefa borcu varsa onu bu sene ödemeli. bir daha florya'nın yanından bile geçmemeli. hemen yelkenleri suya indirmemeliyiz.
 • 10940
  90'lı yıllarda beyaz gömlek, kumaş pantolon, kundura ayakkabı üçlüsü giyen saçları jöleyle şekillendiren abiler vardı. gömleğinin cebinde her daim sigara bulunurdu. mahalledeki kızlara hava atmak için sokakta top oynayan çocukların oyunlarına salça olur 'at bakim abinin göğsüne' diyerek oyuna dahil olur, topu alıp bütün çocuklara çalım atar, kaleye abanarak bam güm şut çekerdi. tabii arada sigara paketi de yere düşer onu hızla geri alırdı vs.* sonuç olarak bir anda ilgi odağı olurdu o abi.

  dün 24 eylül 2020 galatasaray hajduk maçında bu arkadaş oyuna girdikten sonra yaptıkları bana bu olayı hatırlattı. bir anda kendisi 'mahallenin abisi' sahadaki diğer oyuncular 'kendi halinde top oynayan küçük çocuklar' oluverdi.

  edit: düzeltme
 • 10941
  her hareketine ha hu diyen taraftar olmadığı sürece, kendisine güven duyan bir takım ve teknik ekiple bu performansı sürdürmesi muhtemel olan oyuncu. ancak hala ve hala iyi bir teklif ihtimalinde maaşından kurtulmak gerekiyor. zidane da olsa belhanda da olsa o paralar bizim cürmümüzdeki takımların için çok yüksek meblağlar. keza feghouli için de, falcao için de aynıları geçerli.
 • 10942
  1-) kendisiyle sözleşme imzalanmayacak
  2-) orta üst bir performans beklenecek.
  3-) sene sonunda nereye gidiyorsa oraya gidecek.
  4-) kendisiyle sözleşme imzalanmayacak.
  5-) kendisiyle sözleşme imzalanması teklif dahi edilemeyecek.

  bu şartlarda kalsın bir sene daha ve topunu oynasın. sonraki sezon zaten 32 yaşına geliyor. gücü de kuvveti de, onu birazcık ön plana çıkaran özellikleri de geri saymaya başlar zaten.
 • 10945
  yıllardır aynı oyunu oynayan adam. 15 günlük kampta cem yılmaz'ın tabiriyle "karışık" yükleme yapılmadı. aynı adam bu. ilk 2 senesinde takım şampiyon olurken de böyleydi bu sene de böyle. tek fark son 2 maçtır skor buluyor. onun haricinde aynı oyunu oynuyor. maç sonunda baktığınız tek şey "kim gol atmış" olmuyorsa eğer zaten belhanda'nın bütün pozisyonların içinde olduğunu görürsünüz. yarın bir gün gol atmadığı maçlar olacak, sonra orta sahadaki tek bir pas hatasında linç edilecek yine bu adam. aksi mümkün değil.

  takımın ilk planı olduğu her sezon inanılmaz verimli oynar. ilk iki sezon için whoscored tarzı sitelerin ratingleri defalarca paylaşıldı o yüzden tekrar paylaşmayacağım. bu adam o zaman da takımın en iyi 1-2 isminden biriydi şimdi de öyle. geçen sezon* lemina-seri-nzonzi üçlüsüne güvenilip arka plana atıldı, sezon sonundaki puan tablosu da ortada. oyunumuzdaki değişimi sadece belhanda'ya bağlamıyorum ama tek kötü oynadığı sezon geçen seneydi demek istiyorum. onda da belki as oyuncu olmaması sebebiyle gerekli motivasyonu sağlayamadı, belki de oyun planımız kötü gösterdi. kaldı ki gerçekten kötüydü oyun planımız.

  dün* de mekanın sahibi gibi top oynamıştır. sahaya adımını atar atmaz maçın aurası değişmiştir.

  vallahi senciyiz. isteyen fanboy diyebilir, şampiyonluk oranı çok yüksek bu adamın. takımın en kreatif oyuncusu. alternatifi yok.

  2+1 yeni sözleşme teklif edilmelidir. çok uzatmaya gerek yok.
  no belhanda no party
 • 10946
  2020-2021 futbol sezonuna iyi bir başlangıç yaptı. nitekim takım da iyi oynuyor. fatih terim son döneminden beri ilk defa modern futbola uygun bir yapıda top oynamaya başladık. fatih hoca tüm oyuncuların performanslarını an itibariyle yukarı çekmiş durumda. buna ek olarak performansındaki artışı biraz da taylan’ın enerjisine bağlıyorum. taylan şu ana kadar oynanan maçlarda o kadar heryerdeydi ki belhanda çok rahat boş alanlar buldu diye düşünüyorum. bu da belhanda’nın o beklediğimiz yeteneklerini göstermesine vesile oldu. böyle giderse sözleşme de uzatılır ve kimse de neden diye sormaz diye düşünüyorum.
 • 10947
  nazar değmesin 2020-2021 sezonuna çok formda başladı ve umarım bu formu tüm sezona yayılır. ancak 3 maç iyi oynadı diye alttan alttan "her zamanki oyununu oynuyor" diyerek sinsi gibi geçen senelerdeki performansının savunulması hiç hoş değil. unutmadık belhanda'nın takım rakip kale önünde baskı kurmuşken müsait pozisyonda topu rakibe verip takımın direncini düşürmelerini, 3. ligdeki futbolcunun bile yapmayacağı şut ve pas tercihlerini, taraftara küfretmesini, fenerbahçe maçında skor 2-1 iken saçma bir kırmızı kart görüp maçı tehlikeye sokmasını, gol atamamayı geçtim rakibini kovalamayıp gol yedirmesini...

  umarım bu sene böyle devam eder ve başarılarımızda pay sahibi olur ancak bu adamla sözleşme uzatma fikri bana hiç mantıklı gelmiyor. böyle bir senaryoda direkt kendini salma ihtimali hiç uzak değil. sözleşmesinin son senesine giren futbolcu hırsıyla oynuyor gibi şuan da. umarım yanıltır beni.
 • 10948
  artık olağan şüpheli muamelesi yapmaktan vazgeçilmesi gereken oyuncu. kolay kolay sakatlanmıyor, fatih terim’in söylediğine göre iş ahlakı çok yüksek, 3 sezonda 2 şampiyonluğu var ve o iki sezonun banko oyuncusu. 2020-2021 sezonu başında gördüğümüz gibi, takım daha akıcı oynadığında birçok oyuncu gibi kendisinin de performansı yükseliyor. net değerli bir oyuncu.