• 1
  uzun yıllar boyunca türk futbolseverlerin gözünü kanattıktan sonra, yabancı sınırının kalkması ile beraber büyük oranda tarihe karışan, artık çoğunlukla yedek kulübelerinde rastlanan bir zulüm türü.

  bu futbolcular bir zulüm türüdür çünkü bir faydalı hareket yaptıysa peşinden mutlaka aptalca bir iş yaparak pozisyonu batıran, süratli olsa güçlü olmayan, güçlü olsa teknik olmayan, teknik olsa beyni olmayan, beyni olsa hızı olmayan bir hücum(?) oyuncusu, maalesef izleyenler için zulümden başka bir şey değildir. yasin öztekin, volkan şen, alper potuk, erkan zengin, sinan gümüş, yusuf erdoğan, olcay şahan, özer hurmacı, sefa yılmaz... ortalama bir türk futbolseverinin psikolojisi bu adamları izleye izleye bozulmuş, en güzel anıları hep bu adamlar yüzünden mahvolmuş, en büyük ümitleri hep bu hangi günahın bedeli olduğu bilinmeyen adamlar tarafından yok edilmiştir.

  şimdi odamın kapısı açılsa ve içeri cengiz ünder girse, "ulan benim sayemde en azından milli takımda adam gibi kanat oyuncusu izleme şerefine eriştiniz, öp bakayım abinin elini" dese saçıma ak düşmüş halimle ikiletmeden elini öperim. çünkü resmen kanayan bir yarayı tek başına tedavi etti çocuk. öyle ki 2020 senesinde cengiz sakatlandığı zaman milli takımda kanatta oynatacak doğru dürüst bir oyuncu bile koyamıyoruz, mecburen cenk'i irfancan'ı kanada çekiyoruz. 80 milyon türk vatandaşı ve 10 küsür milyon gurbetçiden çıkan tek kanat oyuncusu cengiz ünder çünkü. ikinci bir adam yok. şaka gibi ama değil.

  nasıl bir zulümdür bu, kimin türk futbolu üzerindeki bedduasıdır anlamak mümkün değil. bu laneti kıran ikinci oyuncu olması için umutlarımız emre kılınç'ta, ondan da iş çıkmazsa cengiz ünder'in çocuk yapmasını bekleyeceğiz mecburen.
 • 2
  metehan mertöz' dür efendim kendileri. bu çocuk yıllardır özlenen eksiği giderebilecek bir potansiyel. topla ani hızlanmaları, hakimiyeti çok iyi geliyor gözüme. çok iyi olmayan kiralık bir sezon geçiriyor. daha fazla istatistik bekliyordum. üzerinde durursa hoca, en azından kadroda katkı verecek bir oyuncu haline gelecektir. canlı izleyebilmiş arkadaşlar, daha net bilgi paylaşacaktır elbette. bu olsun bari be, hadi be çocuk. aralarında yıldız çıkar mı bilmem ama şu an ki jenerasyon yerli oyuncu eksiğimiz kapatabilecek kapasitede.
 • 3
  2000 yilların ortasina kadar gayet makul ve mantıklı isimler ile dolu iken sonrasında klasik türk planlaması ile eksik kalmış mevkidir tıpkı forvet pozisyonu gibi.
  eskilerden hasan şaş, okan buruk, ugur tütüneker, abdullah ercan, ergün penbe, arda turan, tuncay şanlı, gokdeniz karadeniz gibi isimler o pozisyonda gayet başarılılardı.
  sonra aydın yılmazlar, yiğit gokoglanlar, volkan senler falan bu isimlerin yarısı kadar bile top oynayamadılar.
  şu anki jenerasyonda ise sadece cengiz under var. uzun veya kisa vadede o bölgeye baska isimler bilemiyorum. belki emre kılınç. onun dışında ali yavuz kol'un cengiz under tipi kanada dönüşmesini bekliyorum ki bu gelecekte kendisi adına olumlu olacaktır.
 • 5
  benim futbol anlayışımda ''hız'' çok önemlidir. gerçekten yavaş ve tank gibi ilerleyen futbolcuları seyretmeye katlanamıyorum. o yüzden yukarıdaki bir arkadaşın da dediği gibi uçan kaçan adamları izlemek büyük keyif veriyor.

  o sebeple başıma bir şey gelmeyecekse; göztepe'den halil akbunar'ı hayranlıkla seyrettiğimi belirtmek isterim. keşke prime döneminde bizim takımda şans bulabilen bir futbolcu olsaydı. sonuçta yasin öztekin'lere, yiğit gökoğlan'lara, aydın yılmaz'lara bile şans vermiş bir kulübüz.