• 382
  yönetimi strese sokan taraftar tipi. eleştiren taraftar sabreder, sonuçları bekler sonra konuşur. yangıncılar eleştirmiyor adı üstünde yakıp geçiyor. hataya zorluyorlar kimi zaman yönetimi kimi zaman oyuncuları. bu taraftarlae yüksek maaş verilmesin ister ama yönetimi sıkıştırıp menajerlere de koz verir. euro kuru 10a yaklaşmışken çok dikkatli olmamız lazım.
 • 383
  galatasaraya demiroren bu kadar zarar vermemiştir. bir de karikatüre donüştü şu iyi giden her şeyi üzerine alma cabaları, ölüyorum gülmekten. 3. kalecinin maaşından olay çıkıyor kulüpte.

  ya onu geç en son bu arkadaşlar caner, emre colak, semih geliyor diye ortalıga yine alev alev girmişlerdi. hoca evlatcı falandı. büyük ihtimalle, yine zor günde elini taşın altına soktular, ali koç'a caner'in 1 yıllık maaşını hibe ettiler. yaşasın tam bağımsız yangıncı taraftar :(
 • 384
  eleştiri yanlış sonuçlar ortaya çıktıktan sonra yapılmaz. yanlış sonuçların ortaya çıkma ihtimali yüksek durumlarda da yapılır. misal muğdat transferi. akhisarspor'un rotasyon oyuncusunun fayda getirmeyeceğini bilmek için sonuçlarının ortaya çıkmasını beklemeye gerek yoktur. arda'nın sorunlu bir karakter olduğunu herkes bilir. bu adamın bu yaştan sonra kafasını futbola verip odaklanmayacığını öngörmek suç değildir. nitekim daha bismillah demeden hocam, falcao ve ben değişik şeyler yapabiliriz, diyerek kendini takımın iki yıldızından biri olarak gördüğünü gösterdi.
  kıvılcımlar, tutuşturmaya başladığında "yangın var" diye bağırmak zarar değil fayda getirir.
 • 385
  fatih öztürk hakkında yapmış oldukları eleştirilerde sonuna kadar haksız olan taraftar grubudur. muslera'nın sakatlığı devre arasına kadar geçmeyecek, en azından öyle söyleniyor ve muslera haricinde kalemizi koruyan 2 kaleci mevcuttu. okan ve berk. okan'ı zaten biliyoruz. akarı kokarı olmayan ortalama bir kaleci. beklentim belli: yenmeyecek golleri yememesi kafi. ekstra performansı bonus olur. yedeği de berk. altyapımızdan çıkma. sevdiğimiz bir tabir olarak bizim çocuğumuz... kendisini izlemedim, iyi deniliyor, allah yolunu açık etsin ama büyük takım 2 kaleciyle sezonu açamaz. a ça maz. bakın sakatlık, ceza, formsuzluk vs bu konuları geçiyorum, halen pandemi dönemindeyiz. tüm dünyayı etkileyen ve çok basit bir şekilde insalara bulaşan bir virüsle başetmeye çalışıyor insanlık. daha dün 2 tane oyuncumuza covid 19 teşhisi konuldu. kampta olmadıkları söyleniyor, iyi ki kampta değillerdi yoksa diğer futbolcularımıza bulaştırmaları içten bile değildi. bu şartlar altında 2 kaleciyle yola çıkmak gerçekten intihar. geçen yıl pandemi etkilememesine rağmen andone ve falcao uzun süreli sakatlıklar geçirdi, adem de kırmızı kart cezalısıydı ve şampiyonluk maçı dediğimiz başakşehir maçında emre akbaba forvet oynadı. eli yüzü düzgün bi tane forvetimiz olsa o maçı alır ve en azından şampiyonlar ligi için iddiamızı sürdürürdük. zaten şampiyonluklar böyle detaylarda gizli. her şeyi eleştirmeyi bırakın bi zahmet. böyle eleştiri yapınca ''fikri hür vicdani hür'' olunmuyor. bunu size kim öğrettiyse yanlış öğretmiş. fikri hür vicdanı hür demek her şeye boş yapmak değil bi zahmet anlayın artık.
 • 387
  football managerda 450 bin euroyu mausa tıklayarak oyunculara veren taraftarlar tarafından elestirilen taraftar. hayatında o kadar parayı gormemis bugune kadar buyuk takımı bırak anadolu takımında basarı gostermemis adama bunu vermeyi de anormal gormesi olaymıs,
  hele hele en ilginci de is isten gectikten sonra sonuca gore elestirmeliymis,
  en onemlisi de koca galatasaray yonetimini bu baskısıyla hataya sevk eden taraftarmıs. zaten bu tafartar olmasa dunyanın en profesyonel, en planlı en basarılı yonetimi olacak galatasaray yonetimi,
  kasım ayında muslera diye aglayıp, 8 milyon bos gitti derken keske o gun sesi daha yuksek cıkabilseydi denecek, buyugumuz, reisimiz ne yapsa dogrudur demeden, kendi aklı ile konusabilen taraftardır.
 • 388
  benim anlamadığım şu, diagne transferinde de benzeri yaşanmıştı. diagne k.paşa'dan senelik net 650 bin euro kazanıyordu. galatasaray, tarihinin en büyük bonservislerinden birini ödeyerek kadroya kattı. şimdi o durumda diagne'ye k.paşa'dan kazandığının 2 katı verilseydi, diagne 1.3 milyon euro ücreti kabul etmeyecek miydi de adma senelik 2.3 milyon euro verildi? fatih olayında da böyle. tamam takım içi ücret dengesi göz edilmeli ancak kaleci fatih'in geçen sene büyük çoğunlukla ramazan'ın yedeği olarak oturduğu kasımpaşa'dan kazandığı ücret maximum 1,5 milyondur. geçen sene kazandığından biraz daha fazla ver? adam zaten galatasaray'a transfer oluyor. geçen sene kazandığından -atıyorum- 500 bin tl daha fazlasını kazanarak galatasaray'da oynamayı reddediyorsa da bırak gelmesin hiç zaten?
 • 392
  biraz daha erken davranması gereken taraftar grubu. fatih öztürk transferini ele alalım. adam geldikten sonra ortalığı yangın yerine çevirmek sadece oyuncunun psikolojik olarak bundan kötü etkilenmesini sağlar. başka bir şeye değil. yangıncı taraftar grubu ileriyi görme konusunda iddialı ise daha sezon bitmeden okan kocuk burada gömülürken arkasında durmalıydı. olmadı, kaleci transferi dedikodusu ortaya çıktığından itibaren böyle bir transfere gerek yok diye ortalığı yakmalıydı. okan yetersiz başka kaleci isteriz diyenlere en başta karşı durmalıydı. transfer olup bittikten sonra ortalığı yangın yerine çevirmeye gerek yok. bu saatten sonra galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusuna destek vermek düşer taraftara.
 • 393
  gerek oğulcan çağlayan gerekse fatih öztürk konusunda beni bu kefeye koyabilirsiniz normalde mustafa cengiz yönetimini çoğu konuda haklı bulan biriyim, mali konularda da gayet başarılı iş çıkardıklarını düşünüyorum. fakat bu iki transferi hem gereksiz hem pahalı buluyorum. fatih dediğimiz adamın yıllardır süper lig'de bir tane ulan kaleci bu maçı aldı diyeceğimiz bir maçı yok, mini cooper korcan çelikay bile ankaragücünde bir çok maça direkt etki etti. fatih öztürk'ün yıllardır o kadar saçma yediği gol var ki yediği ilk hatalı golden sonra bu sözlüğün halini tahmin edebiliyorum. oğulcan çağlayan'da aynı şekilde gereksiz bulduğum bir transfer geçen sene yunus akgün kaç maça 11 başladı, toplam kaç maçta dakika aldı bakalım, oğulcan dediğiniz adamı rotasyona alabilirsiniz amenna ama verilen paralar saçmalık ötesi, euro kuru üzerinden hükümete ses çıkarın suç yönetimde değil diyorlar, haklısınız euro'nun yükselmesinin de payı var ama merak ediyorum bu yaştaki bir kaleciye ülkemizde bu mali şartlar altında yıllık 1 milyondan fazla verecek bir anadolu kulübü çıkar mı, hadi çıktı diyelim şampiyonluk yarışına girecek bir takıma gider mi? buna ses çıkarmak yangıncılıksa ben de yangın tayfadanım.
 • 395
  gereksiz transferlerin baş sorumlularındandır. zamanında diagne de falcao da bunlar yüzünden alındın. sonrasında ise adamlara etmedikleri laflar kalmadı. burak yılmazı da böyle böyle gönderdiler (ki doğru zamanda gitti) ama gittikten sonra bizde kalmalıydı niye sattınız ki moduna büründüler.

  taraftar olarak asla destek olmuyorlar, oyuncunun psikolojisini de mahvedip oyununu etkiliyorlar. oyuncunun değeri düşünce, zararın neresinden dönülür mantığıyla satılınca da yönetime suç buluyorlar.
 • 397
  taraftardır en nihayetinde, onların beklentilerini ve zaten bu kadar stresli bir iş yaptıkları için milyonlarca lira kazanan futbolcuların psikolojisini yönetmek bulunduğu konuma gönüllü olarak gelen yönetim ve yine milyonlarca lira kazanan teknik heyetin görevidir. ne kadar güzel ya sen yönetici ol her gün televizyona çık kendi reklamını yap ama yaptığın gereksiz transferlerin sorumlusu yangıncı taraftar olsun ya da milyon eurolar kazanan futbolcu ol ama stresi yöneteme hop yine suçlu yangıncı taraftar.