• 1
  (alinti: satranç federasyonu gençlik ve spor genel müdürlüğüne bağlı olarak 1991 yılında kurulmuştur. ülkemizde organize satranç faaliyetleri 1930’larda başlamıştı. 1938 yılında kurulan ankara satranç derneği çeşitli aralıklarla faaliyetlerini sürdürmüştür. 1943 yılında kurulan istanbul satranç derneği halen faaldir. izmir, adana, bursa gibi bazı illerimizde dernekler kurulmuş yarışmalar düzenlenmiştir. 1954 yılında dernekler yasasına göre kurulan satranç federasyonu tarafından ülkemizde satranç yaygınlaştırılmaya çalışılmıştır.)
  http://www.tsf.org.tr/
 • 2
  --- alıntı ---

  kıymetli satranç ailesi;

  ocak ayından beri dünya gündeminde olan “covid-19” adlı yeni koronavirüsünün olumsuz etkilerinden korunmak amacı ile gençlik ve spor bakanlığımızın da açıklamalarına istinaden federasyonumuz, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarını, kamplarını ve kurslarını ikinci bir açıklamaya kadar durdurma kararı almıştır.

  bu kapsamda, bakanlığımız ile koordineli yapılan çalışmalar neticesinde alınacak kararları sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

  bu hafta sonu yapılacak müsabakalar dahil olmak üzere durdurulan ve ileriki tarihe ertelenen faaliyetlerimiz aşağıda yer almaktadır;

  türkiye kulüpler şampiyonası il yarışmaları
  türkiye küçükler ve yıldızlar takım turnuvası il yarışmaları
  türkiye küçükler ve yıldızlar takım turnuvası final yarışması
  tüm resmi ve özel satranç turnuvaları

  --- alıntı ---

  https://www.tsf.org.tr/...578-kamuoyuna-duyuru