• 5
  dün tanıtımını izler izlemez kalite kokusunu aldığım, işçi sınıfı ve asilzadeler arasındaki mücadelenin ingiliz çimlerine sıçradığı bir yapım.
  sunderland till i die 2. sezonda gelirken kaçirmamak lazim.

  fragmanda deriden top sektirirdiği an zaten dikkatinizi çekecektir.

  izleme notu:
  futbolu seviyorsaniz kaçırmayın ve izleyin. centilmenliği ve saf futbol tutkusunu izlemeyi özlemişim. rezil yerel yancı medya mensupları izlerde az örnek alır umarim.

  fragmandan aldığım koku doğruymuş 10 numara dizi.
 • 7
  izlemeyenlere izlemelerini şiddetle tavsiye ederim. karantina günlerinde çok güzel gidiyor.
  dizide birkaç hata var. hata demeyelim de senaryo daha sağlam olsun diye bazı olaylar değiştirilmiş. izleyenler için yazayım.

  darwen'e ilk olarak jimmy love gidiyor, ardından fergus suter.. suter daha sonra blackburn'e geçiyor, love ise hiçbir zaman blackburn için oynamıyor.

  fa cup'ta oynanan old etonians darwen maçı 5-5 bitiyor ve tekrar maçı yapılmasına karar veriliyor, bu doğru. tekrar maçında ise old etonians rakibini 3-0 mağlup ediyor.
  gerçekte ise tekrar maçı 2-2 berabere bitiyor ve ikinci bir tekrar maçına karar veriliyor. toplamda üçüncü kez oynanan maçı ise old etonians 6-2 kazanıyor ve yarı finale yükseliyor.

  dizinin son bölümünde blackburn rovers old etonians'ı fa cup finalinde yenerek kupanın sahibi oluyor. ancak 1882-83 fa cup şampiyonu blackburn olympic. yani finalde kazanan suter'li blackburn rovers değil.

  blackburn rovers'ın santraforu ve kaptanı hunter ile, darwen'den transfer olan marshall ise rovers'da değil blackburn olympic'de forma giyiyorlar.

  futbol tarihinde profesyonel olan (maaşla futbol oynayan) oyuncular ise dizide gösterildiği gibi fergus suter ve jimmy love.

  ayrıca diziden etkilenip burada yer alan futbolcuları araştırdım. old etonians forması giyen arthur kinnaird'in dönemin en önemli futbolcusu olduğu, çok güçlü olduğu için dizide gösterildiği gibi sert ve rakiplerine tekme atarak oynadığından bahsedilmiş.