• 1
  galatasaray taraftarının özellikle son dönemde sonuçlarını düşünmeden sıkça dillendirdiği eylem. ihanet. komplo teorisi. kötü form gösteren herkesin takıma ihanet ettiğini düşünüyor taraftarımız. böyle bir sonuca nerden vardınız çok merak ediyorum. en fazla 6 ay daha kalıp, parasını alıp sonra rahat rahat geri dönebilecek olan kiralık oyuncularımız* neden sabote etsin mesela?

  sadece bu ikisi de değil, bir çok oyuncumuz için bu kalıbın kullanıldığını görüyorum son zamanlarda. çamur at izi kalsın mantığıyla yapılan bu suçlamalar yarardan çok zarar getiriyor bence. mesnetsiz bir şekilde bu tarz iddialarda bulunmaktan kaçınmalı taraftarımız.
 • 4
  yabancı hoca varlığında gündeme gelir daha çok. yeniçeri gibi kalıplar da hayatımızın içine girer. ancak yerli hocanın varlığında yerini ‘hoca taktik bilmiyor’, ‘hoca antreman yaptırmayı bilmiyor’, önceki takımı 30 vermesine rağmen beğenmeyip bedelsiz kiralamış olabilir o iyi topçu verim alamayan hocada sorun vardır gibi argümanlara bırakır kendisini.

  ben bu sene gelen topçuların böyle bir işe kalkacağını düşünmüyorum. ama eski topçularımızdan bir kaçının falcao’nun maaşı sonrası saldığını söyleyebilirim.
 • 6
  yeniden hortlamış olan şizofrenik durum.

  bana bir kişi anlatabilir mi hangi oyuncular, neden terim'i sabote etsinler?

  has adamları olan belhanda, feghouli, donk, mariano, nagatomo, selçuk, ömer, muslera ve babel mi sabote edecekler hocayı? neden sabote etsinler? sürekli oynatılıyorlar. hoca sürekli kendilerini övüyor. toz kondurmuyor. gerektiğinde taraftarı ikiye bölmeyi bile göze alıyor bu oyuncular için.

  kiralık olan ve belki de devre arası bile gidebilecek olan nzonzi, seri, andone, lemina, emre mor mu sabote ediyor? neyini edecekler? adamlar bu takımın oyuncusu değil. hoca değişse ne, değişmese ne onlar için. kaldı ki hiçbiri sürekli oynatılmadı ki. kah sakattılar, kah yerlerine yukarıdaki isimler tercih edildi. kulübeden ya da tribünden mi sabote edecekler takımı?

  peki ya neredeyse forma yüzü görmeyen adem, taylan, yunus akgün, ahmet çalık ve okan kocuk mu sabote ediyor hocayı? bu adamlar kaç maç oynadı da sabote edecek zaten?

  sakatlıktan forma yüzü göremeyen falcao, sezonu kapatmış olan luyindama, müzmin sakat şener ve neredeyse 6-7 ay sonra takımla antremanlara dönen emre akbaba mı sabote ediyor peki?

  kim sabote ediyor allah aşkına takımı ve hocayı?