• 191
  bein sports'un sitesinden bu sezon oynanan tüm galatasaray maçlarının özetini izledim. zamanında canlı da izlemiştim ama hafızamı bir tazeleyeyim dedim, çünkü komple silmişim o dönemi. öncelikle şunu tavsiye edeyim, siz yapmayın. resmen işkence. yediğimiz her gol hançer gibi böğrüme saplandı. bunun dışına bazı görüşlerim var paylaşmak istedim.

  hakemler sezon boyu galatasaray aleyhine saçma sapan kararlar vermiş. tek tek not almadım ama sadece özetlerden en az 7, 8 puanın çalındığı görünüyor. olmadık penaltılar verilmiş, net penaltılarımız atlanmış. neredeyse kalemize gelen her atak penaltı ile sonuçlanırken 10 nisan 2011 galatasaray trabzonspor maçında robinson zapata'nın burak yılmaz'a yaptığı müdahale ne hikmetse penaltı ile sonuçlanmamış. pozisyonun penaltı olup olmadığı tartışılabilir ama o güne kadar aleyhimize verilen penaltıların standartı düşünüldüğünde, gol artı penaltı bile verilebilirdi.

  malumunuz servet çetin, 17 ekım 2010 galatasaray ankaragücü maçını resmen satmış. ceza sahası içinde önüne düşen toptan kaçmak nedir? fatih terim'e de böyle bir oyuncuya ertesi sezon şans verdiği için kırıldığımı belirteyim. servet'in bu maçtaki art niyeti çok belli ama berbat ötesi performansının da senenin tamamına yayıldığını söylemek lazım. arena'da atılan ilk golün sahibi olması ise tam bir facia.

  sezon boyu takımın başındaki tüm teknik direktörler berbat iş çıkarmış. frank rijkaard, gheorghe hagi ve bülent ünder takımı daha da kötü hale getirmişler. ben o kadar kötü bir kadroya sahip olduğumuzu düşünüyorum. ancak tüm teknik direktörler yanlış tercihler yapmış. devre arası transferi sezonu ise takımı komple bitirmiş.

  aykut
  sabri neill ali insua
  cana ayhan
  elano misimovic arda
  baros

  ufuk gökhan hakan mustafa kewell pino emre aydın batdal

  8. olacak kadar berbat bir kadro değil. sezon boyu çok sakatlık yaşamış olsa da devre arası yapılacak ufak dokunuşlarla ilk dörtte olurdu eğer takımın başında doğru düzgün bir teknik direktör olsaydı. ancak devre arasına kadar en azından biraz top oynayan takım devre arasından sonra tamamen bitmiş. özetlerde bile bunu fark edebiliyorsunuz.

  juan pablo pino resmen takımı baltalamış. bir oyuncu bu kadar bencil olur. bir çok pozisyonu şut sevdasına harcamış ki bunlar özet. 90 dakikada kim bilir neler yaptı? mustafa sarp'a hak vermemek elde değil.

  ali turan neden sağ bek oynatılarak bitirildi hala anlamam. bu adamı stoper performansı ile aldık. sağ bek oynatıp, stoperde denemeden gönderdik. hele ki takım satan bir servet varken.

  harry kewell kısacık özetlerde bile oyunu akıl ile oynamanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gösteriyor. pino'nun fizik kuvveti kendisinde olsaydı ligin içinden geçerdi ki o zaman zaten bize gelmemiş olurdu.

  sonuç olarak kötü bir kadro planlaması, berbat teknik ekipler, üstüne şike derken işkence gibi bir sezon olmuş. izlemeyin, izlettirmeyin.