• 5
  19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçındaki tribün terörü sonrası adım gibi eminim ki, fenerbahçelilerin (yönetici taraftar farketmez) sarılacağı bahane olacaktır. peşinen söyleyeyim, atılan onca maddeye rağmen tek bir hakem, antrenör, oyuncu yaralanmamıştır, hastanelik olmamıştır. ayrıca yaşanan olaylar, sezonun ilk yarısında kadıköydeki maçta gerets'in kafasını yaran, mondragon'un kulağında ses bombası patlatan, küfürün hakaretin eksik olmadığı maçın rövanşı niteliğindeydi. her zamanki gibi pislikleri yapıp, sonra sami yen öncesi fair play havalarına bürünen şerefsizlere cevap niteliğindeydi, yineliyorum, kimse yaralanmadı. galatasaray taraftarı da cezasını bir güzel çekti, diyetini ödedi.

  ne yaparsa yapsın asla suçlu olmayan, asla suçlu olarak anılmayan, hatta tam tersi mağdur olduğunu iddia eden, yer yüzünün en iğrenç en pislik camiası fenerbahçenin bu maçı bahane olarak kullanması engellenmelidir, ağızlarına tıkılmalıdır.
 • 6
  (bkz: 19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçı)

  twitter’da bazı galatasaray taraftarları tarafından, sanki iyi bir haltmış gibi sürekli fotoğraf ve videoları paylaşılan derbi. ben sulu derbiden hep utanç duydum çünkü kazanıp şampiyonlar ligini kovalamak yerine, tribünler maçı bırakıp rakibe madde yağdırmıştı. malum takımın oyuncularından hırsını almak, şampiyonlar liginden asla daha önemli olamaz. başkaları için bu tip hırslar olabilir ama galatasaray için asla!
 • 7
  19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçıni kazansaydik bile şampiyonlar ligi için 2.olamıyorduk. çünkü besiktas ile puan farkımız 2 maç kadardı.

  gurur duymasam da bir patlamadir, yeter artık demenin dışa vurumudur. durup dururken kimse kurulmadı bu maça.

  https://youtu.be/ox8BhOubBT0 1.48' den itibaren taraftarlarının görüşü izlenebilir.
 • 8
  sıcaktan bunalmış futbolcuların serinlemesi icin sahaya su yağdırılmış 19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçının lakabıdır. kötü niyet yoktu yani hava sıcaktı futbolcular rahat rahat serinlesinler diye atılmıştı o sular.
  geyik mode off....
  galatasaray fenerbahce'yi alkislayacak mi sorulari arasinda medyanin iteklemesi yuzunden daha mac baslamadan gerilmis mactir. ama suc yine de o gun o statta olan taraftardadir. şampiyonlar ligine gidebilecekken kaybetmemize neden olmuş, sonraki sezonun da ilk 4-5 maçını rezil etmiş, utanç abidesi olaydır. savunulacak tarafı yoktur.
 • 9
  her zaman galatasaray taraftarının hakedene hakettiğini verdiğini gözler önüne seren derbi.

  3 aralık 2006 fenerbahçe galatasaray maçında türlü çirkeflikler yapan, eric gerets'in kafasını yaran fenerbahçe'ye hakettiği gibi muammele yapılmıştır.

  ''mağluptur bu yolda galip'' sözü bu karşılaşmanın ana temasıdır. galatasaray sahada kaybetti, taraftarına ''holigan'' gözüyle bakıldı ama galatasaray ile uğraşılmayacağını da akıllara kazıdı.

  ''bin galatasaraylı bence on bin fenerliyi yok eder.''

  çene reis
 • 12
  o sene gerek aleyhimize hakem hataları gerekse aziz yıldırım ve çetesi durumu o hale getirmişti.bütün sezonun patlamasıydı o gün olanalar.

  kimse bana organize oluyoruz sahaya su atacağız demedi.o zaman ultraslan forumun sıkı takipçiyim oralarda bile konuşulmadı.stada girer girmez 20 tane su almıştım.yanımdaki arkadaş ilk defa gelmişti maça
  "abi ne yapacaksın bu kadar suyu" demişti.
  bende "susarız" demiştim.
  maç öncesi kapalı adeta öfke kustu polise.poliste hiç alakası yokken maçtan saatler önce kapalıya müdahele etmeye kalktı.sonra eski açık fener tribününe hareketlendi falan.
  yeni açık üstteydim. korner bekliyoruz.olsun ki sallayalım.hatırladığım kadarıyla 20 dk falan bizim önümüzde korner olmadı.karşı taraf sallıyor da sallıyor.korner olduğunda yoğun bir su bombardımanı başladı.kapalı alkışlamıştı.holigan falan değilim ama o alkış çok hoşuma gitmişti.

  hiçbir oyuncuya isabet ettiremedik bu arada.bir kez topu vuran olmuştu.tarihi maçlarımdan biriydi benim için.hiçte utanmıyorum o günden. insanlar adaletin olduğuna inansaydı o kadar olay olmazdı.
 • 13
  beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bu maçta yaşananların yaşanacağını herkes biliyordu hemde kimse kimseyle sözleşmeden, o maça giden o maçı tribünden takip eden o maçı televizyondan izleyen galatasaray ile münasebeti maç izlemekten bir tık yukarı olan herkes biliyordu o maçın kitlesel bir cinnete dönüşeceğini.

  birileri it osursa ağlıyor şu sıralar, hangi maçtan bahsettiğimi anlıyorsunuz,
  yine kumpas yine montaj yine dubaj yine fetö yine faiz lobisi yine dış mihraklar yine pkk/kck/dhkcp/abcs/ denilerek işin içerisinden eşsiz bir şekilde çıkacaktır necip türk sistemi. bu süreçte bol bol operasyon yapıldı la görmediniz mi ? oyun büyük arkadaşlar uyanık olalım muhabbetleri eksik olmayacak köşe yazılarında ve havuz medyasında.

  yemin ediyorum bazen maymunlar cehenneminde yaşadığımı düşünüyorum. ulan alisamiyen'de o meşhur sulu derbide adam gibi nefretini kustu bu taraftar sahayı başlarına yıktı maç bitti bir kişi çıkıp "oporosyon yopoloyor" demedi, evvel hüdayı tanırız kes hükmünü beyzade tadında saha olayları nasıl çıkarılır, istenmeyen görüntüler nasıl oluşturuluru gösterdi bu taraftar.
  sonra aldık cezamızı kıvırmadan rivriv etmeden çektik paşa paşa.

  ama bu ülkenin yavşak unsurları her boku yeyip hiç ceza almamayı marifet ve güç biliyor, tiksiniyorum lan sizlerden lafa gelince adamsınız, hepiniz delikanlısınız, suratınızda 3 kilo sakal, tatar ramazan triplerinizden geçilmiyor ama o filmin en güzel sahnelerinden biri olan "burada vurulacak bir adam vardı onu da ben vurdum" repliğinden haberiniz de yok onu diyecek götte yok, her boku yemek istiyorsunuz ama sonuçlarına katlanacak göt yok sizde. bagajda çıkan paralarla eskişehir'de ev almaya gidiyordunuz, tarlaların sürülmesi eyüp sultan'da kurban kesmek için şifreydi, ırkçılık yapan taraftarı yönetim kurulunu medyanın önüne dizip bu adamın midesi bozuk o yüzden muz yiyordu diyecek kadar kaypaksınız, bir film olacaksanız ve bir karakter arıyorsanız kendinize tatar ramazan'dan ziyade, her türlü boku yedikten sonra babasının yanına koşup "baba beni kurtar" diyen bir piç kurusunun bu günlere yansımış halisiniz, işte kahpelik dediğiniz şeyin tam açıklaması da bu oluyor.

  operasyonmuş... siktir lan oradan.
 • 16
  ben de o gün tribündeydim. numaralı üstteydim o zaman. o sezon kadıköy'de oynanan maçta sahaya bir sürü şey atılmış, gerets'in kafası yarılmış, mondragon'un kulağında torpil patlamıştı. bunun üstüne de yanlış hatırlamıyorsam fenerbahçe ya ceza almadı ya da doğru düzgün bir ceza almadı. burası çok net değil bende bilen arkadaş varsa özelden yazsın.

  bunun üstüne bir de fenerbahçe o maç bizim stada şampiyonluğu ilan ederek geldi. bu da bilenmişliği hat safhaya çıkardı. bir hafta öncesinden her yerde gerets'in kafasının kanlı resmi falan dönüyordu. bu maçta olay çıkacağı çok açık ve net ortadaydı. stada giren hemen hemen herkes sahaya atmak için ya su, ya da böyle ufak eşyalar getiriyorlardı. bizim arkadaş küçük bir el feneri sokmuştu mesela aklıma gelen.

  maç önü o meşhur kapalı tribüne polis müdahalesi yaşandı. emniyet müdürü olsam o gün o tribünde olayları çıkaran her bir polisi teşkilattan atardım. tribünlerin galeyana geleceği bir hafta öncesinden bu kadar açık ve net olan bir maçta ateşi harlayan o polis müdahalesi oldu. olaylar öyle bir yöne geldi ki en son hatırladığım bir adam maç sırasında bir kasa su almış ortaya koymuştu ve herkes eline geçirdiğini sahaya fırlatıyordu.

  velhasıl kelam, diyeceğim odur ki, evet o dönem galatasaray belki belli bir haksızlığa uğradı. fenerbahçe kollandı, ya da onların stadında bize kötü muamele yapıldı ve biz de bunun üzerine bilendik. yine de farklı bir yolu vardı bence bunun. sloganlar olur yürüyüş olur herhangi farklı bir yol izlenebilirdi. ben galatasaray taraftarı olarak utanç duyuyorum o günden. yaşımız gençti, toplumsal psikoloji ile galeyana geldik belki biz de o zaman haklı buluyorduk bu durumu ama şimdi bakınca utanç duyuyorum. bir daha yaşanmaz umarım.

  çünkü galatasaray diğerleri gibi davranmaz, diğerlerinden farklıdır.
 • 17
  bu maç vasıtasıyla şiddeti öven, "tepkimizi verdik, büyük galatasaray taraftarı olarak!!" taraftarlarımız olduğunu görüyor ve kendileri ve kulübümüz adına hicap duyuyorum. o maçta taraftarın yaptığı primat düzeyinde tepki içeren rezillikler şimdilerde delikanlılıkmış gibi anlatılıyor ve açıkça suç övülüyor( 'atın atın, siz attıkça biz de atıcaz.' diyen tümer metin çok daha delikanlı bir duruş sergilemiştir gözümde).

  galatasaray taraftarından utanç duyduğum nadir anlardan birisidir koyu bir galatasaray taraftarı olarak.
 • 18
  bu konuyla iligli olarak 'atın atın, siz attıkça biz de atıcaz.' demiş tümer metin. hayal meyal ben de hatırlıyorum bu lafı. zaten tümer de maksimum 2 senedir falan oynuyordu fenerde ve o da ancak bu kadar anlardı galatasaray taraftarının o günkü ruhundan. her ali sami yen'deki maç öncesi dostluk rüzgarı her kadıköy maçı öncesi şiddet rüzgarı özellikle basın ve fenerli yöneticiler tarafından estirilirdi. galatasaray taraftarı asla fener taraftarına tepki göstertecek bir etki yapmıyordu.

  aksine yıllardır hep alttan aldığı etkiye tepkisini gösteriyordu

  zaten o maçtan sonra da kadıköy'de o eski durumlar yaşanmadı. ateizler bunu da açıklayabilirler :(

  kendi dillerinden konuşulunca anladılar. zaten daha sonra galatasaray taraftarının tepkisi sadece volkan emre gibi tiplerle sınırlı kaldı.

  tek burukluk o maçın kaybedilmesiydi. o dönem minimum 10/15 yıl kadıköy maçı izlemiş her taraftar aynı hissediyordu. galatasaray taraftarının futbolcusunun teknik heyetinin senelerce yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddete en sonunda aynı şekilde cevap verildiği maçtı. taraftara kadıköy'de sidikli su torbaları atanlar, sivriltilmiş seramik atanlar birden uslanıvermişlerdi.

  çünkü efendi şekilde konuşurken sizi kimse duymuyorsa bağırmak en doğal şeydir.