• 124
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçıyla birlikte yine, yeniden ortalığı yangına vermeye başlamış olan taraftardır.

  biraz ayaklarımız yere bassın arkadaşlar. kötü oynadığımız zamanlar olacak. çok daha kötü oynadığımız zamanlar da olacak. o kötü, bu berbat, şunu yolla bilmem ne. hemen başlanmış emre kılınç ve etebo'yu leş ilan etmeler.

  sahadaki oyun sadece size bağlı değildir. oyununuz, sizin rakibinize de bağlıdır. fener bu maçta inanılmaz ciddi bir defans yaptı. açık söylemek gerekirse fener'in hatayspor maçında kaybettiği gibi puan kaybettik desek yanlış olmaz.
 • 125
  galibiyetten sonra şuraya gelme zahmeti bile göstermeyip, bir olası puan kaybı sonrası gelerek ortalığı deyim yerinde ise yangın yerine çeviren taraftar tipidir.

  bazıları klasik premier league hayrandır ve sanar ki galatasaray milyonlar içinde yüzüyor.
  3. sol bek yedeği emre taşdemiri beğenmez mesela, sanarsın manu, liverpool gibi o bölgeye milyon eurolar harcayabiliyoruz.

  kimisi falcaoyu kimisi daha sezon başından sıkışık fikstür ve rotasyon nedeni ile her 3 günde bir maç yapan taylan antalyalıya laf eder.

  arkadaşlar kimseyi kırmak istemem ama şu biraz bıkkınlık vermeye başladınız, keşke uyanıp gerçekleri görebilseniz...
 • 126
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı sonucu fatih terim'in açıklamalarını önemsiyorum.

  --- alıntı ---
  açıkçası maç öncesi heyecanı ile maçın gidişatı aynı olmadı, gönül isterdi ki daha güzel bir oyun olsun ama olmadı. oyun istikrarı çok önemli ama oyuncu istikrarı da önemli. bazen böyle oynarsınız ama bu taktikle de golü bulabilirsiniz.kazanabilirdik ama olmadı.

  sarı kartlarda çok bonkör davranıldığını düşünüyorum. sarıyı severiz ama yalnızca galatasaray armasında.

  maalesef bugün birkaç oyuncumuzda istediğim enerjiyi bulamadım. bazı pozisyonları değerlendirebilirdik ama olmadı

  --- alıntı ---

  hocanın dediği gibi 'oyun istikrarı çok önemli ama oyuncu istikrarı da önemli. bazen böyle oynarsınız ama bu taktikle de golü bulabilirsiniz.kazanabilirdik ama olmadı' dediğini biz maçı takip ederken de mırıldanıp durduk. kazanan kadroyu hoca bozmak istemedi ve bu yönüyle çok iyi kapanan fenerbahçe' ye karşı yine de fenerbahçe'nin bize karşı bulduğu pozisyonlardan daha net pozisyonlar bulduk.

  bakıyorum, taylan tü kaka, falcao yedeğe, arda neredeyse ölü, luyindama kırmızı isteyen vida benzetmelerine denk gelecek yorumlar..

  strese lüzum yok. önümüzde önemli bir rangers maçı var. tüm eksiklere rağmen yenilmeden, önümüze bakmalıyız. olmadı bugün, derbide fenerbahçe'yi yenemedik. yıllarca böyle maçlar izledik. bu maç yok hocaya yazar, oyunculara yazar.. diyebiliriz, ikide bir aynı şeyleri tekrar edebiliriz de ama bu takım şunu bize sunmuyor: 'ya bu takım hücum bile yapamıyor. defans çok berbat. golcümüz yok.' aksine bugün fenerbahçe aşırı motiveyle oynadığı için bize karşı daha diri gözüktü. bizim eksiğimiz gerekli motivasyon konusunda birkaç tık eksik kalmamız idi.
 • 127
  kadromuzu bayern münih ayarında sandığı için taylan antalyalı'yı yetersiz gören taraftardır. her maçımızda 50'li dakikalarda oley çekmeye başlamayı isteyen taraftardır.

  kusursuz değiliz, eksiklerimiz var ve hep bir şekilde olacak. mesele "gerçekçilik" ise tüm koşullara bakarak değerlendirmek lazım. bir fikstüre bakalım, oynadıklarımıza, oynayacaklarımıza... bugün* çok iyi oynamadık diye hemen seviye tespitine başlamak, takımı gömmek gerçekçilik değildir. kurtulamadığımız bir kaç adam dışında aslan gibi mücadele eden bir ekibimiz var.
 • 128
  şımarık taraftarın içinde var mıyım bilmiyorum ama benim kızdığım tek bir konu var. neden fener maçlarını rezil bir şekilde oynuyoruz? neden methiyeler dizdiğimiz futbolcular bir anda anlamsız bir şekilde değişiyor bu maçlarda? bir değil iki değil hep aynı süper oynayan bir galatasaray fener maçında süt dökmüş kediye dönüyor ve bu benim sinirlerimi hoplatıyor.
  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 129
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı'nda kalecisi yere yatmamasına rağmen ezilmiş gibi bir oyun oynadığımızı sanan taraftarlardır. evet fener bizi iyi bozdu zaman zaman baskı yaptı ama ben fatih'in kurtarışını hatırlamıyorum ama altay'ın topu sektirerek yaptığı kurtarışları hatırlıyorum. seyirci olsaydı taraftarın desteğiyle kazanacağımız maçı kazanamadık diye karalar bağlamam. uçup kaçmayacağız ama 2020-2021 sezonununda güzel bir oyun planımız var. bu oyun planını çeşitlendirirsek ligi rahat forse ederiz. yıkıcı değil yapıcı eleştiri yapması gereken topluluk.