• 205
  yine aynı teraneye başlamışız. bir tane kondisyon hocası takıma liverpool presi yaptırtacak sanıyoruz. arkadaşlar futbol ve antrenman metodları artık çok gelişti. elbette scott piri takıma katkı sağlayacaktır fakat önemli olan teknik heyetimizin oyun anlayışı, isteği ve bunu takıma doğru aktarabilmeleri.

  3 sezondur takımımızın sağ beki mariano önünde oynayan adam feghouli. bu 2 adamla oynadığın zaman ister istemez diğer oyuncular da etkileniyor ve takım koşmak, önde basmak yerine ayağına top beklemeye başlıyor. sen 5 tane scott piri de getirsen değişmeyecek bu.

  kaideyi taciz eden istisna‘nın da defalarca söylediği gibi oyun anlayışıyla dünyayı dize getiren bir hoca neden kendi sisteminden vazgeçer anlamak mümkün değil. umarım hocanın bu tercihi eldeki oyunculardan dolayıdır ve omar, emre kılınç gibi transferler ile koşu mesafemizi ve pres gücümüzü arttırma yoluna gireriz.
 • 206
  amerikalı kondisyoner.

  arkadaşlar scott piri iyi bir kondisyoner olabilir ama ayrıldığından bu yana kendisine dilenilmesini anlamakta zorlanıyorum. en başarılı olduğumuz sene 2011-2012 senesinde biz avrupada yoktuk ve haftada 1 maç oynuyorduk,12-13 sezonu ise hatırlarsanız takım bizi ciddi anlamda tatmin etmemişti şampiyonlar ligi serüveni hariç.

  iyi kondisyonerdir ama dünyadaki tek kondisyoner değildir. nasıl ki aynı futbolcular etrafında dönülmesi şaşırtıcı gözüküyorsa aynı şey kondisyoner için de geçerlidir. bu sezon başı dağ bayır takımı dolaştıran bartalli'nin antrenman metotlarını görünce ligi alt üst edeceğimizi düşünen dostlarımız takımın eli belinde havası ile büyük hayal kırıklığına uğramıştır diye düşünüyorum.

  gelirse başarılı olma ihtimali var ama kendisi gelmezse de galatasaray futbol takımı kondisyonsuz kalmayacaktır içimiz rahat olsun.
 • 209
  abdli kondisyoner. taraftar, kendisini değil, kendisi gibi başarılı veya başarılı olacağı düşünülen birini kondisyoner olarak görmek istiyor. futbolcu değil ki bu takip edelim. buradaki mesele takımda kondisyon problemi yaşanmadan gelecek sezonu geçirmek. talep bu. bartali diyen de bu yüzden dedi, piri diyen de. uygun birini bulmak teknik heyetin ve yönetimin işi. biz taraftar olarak diri bir takım izlemek istiyoruz. hepsi bu.
 • 210
  sanirim futbolcu transfer listelerimizde oldugu gibi, teknik ekip icin de don baba donelim listesine sahip oldugumuzu gosteren kondisyoner. adam en son 10 yil once turkiye'de calismis, belki de su an amerika'da bir vadide yaptirdigi evinde sarabini icip elini ayagini uzatiyor, biz taa buralardan yola cikti diyoruz. bu memleketin bir suru beden egitimi ve fitness bolumu olan yuksek okulu var. bir kisi dahi cikmadi mi kondisyoner olarak, gercekten anlamasi guc.
 • 213
  kondisyoner bile beğenmez olmuşuz :d ben de kulüp çaycısından şikayetçiyim abi, çok demli yapıyor diye afrika kökenli oyuncularımız sorun yaşıyor..

  ironi bitti, sadede gelelim. bartali'nin görev yaptığı fatih terim takımları gayet iyi bir seviyedeydi. bir şeyleri kanıtlamış bir kondisyonerin gelmesine sevinip diğer problemlerimiz için üzülsek mi? hayırlı olsun.
 • 214
  sozlugumuzde ozellikle son bir haftadir siklikla rastlanan faydasiz ve ici bos elestiri yagmuruna daha takimimiza katilip katilmadigi belli degilken yakalanmis bir baska isim.

  takima katilmasina cok olumlu yaklasiyorum. kendisi ile bizim aramizdaki anahtar kelime uyum sanirim.

  sahip oldugumuz futbolcu grubu profilinden (ki bu profilin yillardir degismeyen en belirgin ozelliklerinden biri avrupadaki meslektaslarindan fizik olarak epey bi geride olmasidir) en yuksek fiziksel verimi aldigimiz donemlerde bizimle birlikteydi. tahmin ediyorum ki bu sebepten surekli adi gundeme geliyor. dogrusu da bu zaten.
 • 215
  2020-2021 sezonu öncesi takımımıza yeniden katılacağı iddia edilen kondisyoner.

  hangi sezonda daha önce görev almıştı hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla bu ismi ilkkez fatih terim milli takımdayken duymuştuk. kısa sürede milli takım oyuncularına çok iyi bir fizik yüklemesi yapmıştı. sonra ise fatih terim galatasaray'a gelmiş ve yanında da scott piri'yi getirmişti. bizim takım da fizik olarak o sezona iyi başlamıştı; ancak sezonun devamında oyuncularımız dökülmeye başladı. medya'da yer alan yorumcular övüp durdukları scott piri'yi bu sefer futbol kondisyoneri değil amerikan futbolcu kondisyoneri olduğu, futbol için kısa süreli etkisinin olumlu ancak uzun süreli olarak kötü olduğu için kötülemeye başlamışlardı. sonra biz de kendisine teneke bağlayıp göndermiştik.

  yeni sezona çok kısa bir süre kala kamp yapılacağını düşündüğümüzde bu kısıtlı sürede takıma yükleme yapabilecek en iyi isimlerden biri kendisi. 3 ay sonrası için endişelerim var. umarım kendisini bu konuda geliştirmiştir.