• 1
  hayatta en çok merak ettiğim şeylerden biri.
  sözlük formatına uygun bir başlık açabildim mi emin değilim ama hislerimi karşılayabilecek başlığa en yakın başlık sanırım bu.
  sarıyla kırmızıyı bir arada gören bir galatasaraylının neler hissettiğini, zihninde nelerin canlandığını çok merak ediyorum küçüklüğümden beri.
  mesela ben tezahürat yaparken "sarı kırmızı" derken; galatasaray'ın renkleri olarak kodluyorum zihnime bu renk kombinasyonunu.
  ama eminim ki görenlerde daha farklı, daha doğru bir ifadeyle daha yoğun çağrışımlar yapıyordur sarı ve kırmızı sözcükleri.
  işte ben bunu çok merak ediyorum.
  umarım meramımı anlatabilmişimdir.
 • 2
  yeşil ve moru görmekten bir farkı yoktur benim için dolayısıyla büyük bir anlam ifade etmez. kayserispor'un da göztepe'nin de ve daha dünyada birçok kulübün rengi sarı kırmızıdır. fakat insanlar bu sarı kırmızının temsil ettiği şeye sevgi duyar ve ona karşı aidiyet hisseder. galatasaray beyaz formayla da galatasaraydır, turuncu formayla da arda'nın deyimiyle orospu rengi formayla da galatasaray'dır. önemli olan renkleri değil sana yaşattıkları ve hissettirdikleridir. ve bu hisleri hissediyorsan zaten renginin hiçbir önemi kalmaz.