• 1
  eskiden ali sami yende yapılan bir gündüz maçı sırasında kazanılan şampiyonluğun üzerine stadyumdan çıkan taraftarların mecidiyeköyden taksime doğru yaptığı yürüyüştür. zannedersem en son 4 sene üst üste şampiyon olduğumuz dönemde gerçekleştirmiştik. şimdilerde ise maçlar geç saatte olduğundan ve polis abilerimizin nerede kalabalık var orada jopla müdahele var mantığıyla hareket ettiğinden yapılamamaktadır. en azından eskisi gibi kalabalık ve coşkulu yapılamamaktadır.

  ***
 • 2
  bir takımın şampiyonluk yarışındaki ismine verilen isimlerden birisi. adım adım ilerliyoruz manasına da gelir.

  kulübümüzün ise böyle bir projesi varmış. detayları ise şurada,

  http://www.galatasaray.org/...kta-devam-etti/37048

  --- alıntı ---
  galatasaray yönetim kurulu ve galatasaray taraftar dernekleri ‘şampiyonluk yürüyüşü’ adı verilen proje kapsamında kuşadası'ndan sonra yine bir araya geldi. derneklerin kulübe olan aidiyetini artırmak ve galatasaray'ın sesinin ülkenin dört bir yanına yayılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen organizasyonun ikinci ayağı şırnak'taydı.

  şırnak ziyaretinde galatasaray spor kulübü yönetim kurulu üyesi alper narman'a kütahya, gediz, konya, fethiye, aliağa, kuşadası, tuzla, selçuk ve kastamonu'daki galatasaray taraftar dernekleri'nin temsilcileri eşlik etti.

  2 günlük ziyaretin ilk gününde şırnak valisi mehmet aktaş, belediye başkan vekili turan bedirhanoğlu makamlarında ziyaret edilirken buluşmada karşılıklı hediyeler takdim edildi. şırnakspor’a da moral ziyareti gerçekleştirilirken ziyaretlerin ardından yemek düzenlendi. yemeğe şırnak valisi mehmet aktaş, vali yardımcısı ve belediye başkan vekili turan bedirhanoğlu, vali yardımcısı adem erdoğan, 23. sınır tümen komutanı tümgeneral veli tarakçı, çakırsöğüt jandarma komando tugay komutanı tuğgeneral ercan yaşin, şırnakspor kulüp başkanı emin yürek, şırnaksporlu futbolcular ve taraftar derneklerinin temsilcileri katıldı.

  şırnak ziyaretinin ikinci gününde ise galatasaray spor kulübü yönetim kurulu üyesi alper narman ve galatasaray taraftarlar dernekleri temsilcilerinin durağı şırnak 23. tümen komutanlığı'ydı. 23. jandarma tümen komutanı tümgeneral veli tarakçı'nın verdiği kahvaltı ve yapılan içtimanın ardından tümgeneral veli tarakçı'ya ve çakırsöğüt jandarma komando tugay komutanı tuğgeneral ercan yaşin’e şırnak'ı temsilen 73 numaralı galatasaray forması hediye edildi. ayrıca galatasaray spor kulübü yönetim kurulu üyesi alper narman kendisine verilen plaketin ardından buradaki hatıra defterini imzaladı.

  heyetin moral gezisi askeri birlik ve karakollara yapılan ziyaretle son bulurken galatasaray spor kulübü yönetim kurulu üyesi alper narman konuyla ilgili yaptığı konuşmada, "vatanımızın birliği, bütünlüğü ve güvenliği için canını hiçe sayan askerlerimize de moral ve destek ziyaretinde bulunduk. ülkemizin huzuru ve güveni için zor tabiat şartlarında, gece gündüz demeden fedakarlık içinde görevlerini yapan tüm güvenlik güçlerimize teşekkürlerimizi ilettik. çünkü onlara minnet borçluyuz" ifadelerini kullandı.

  --- alıntı ---