• 6069
  geçen seneyi boş geçmiş, hazır olmayan diagne bile kendisinden daha iyi forvettir maalesef. maalesef diyorum çünkü maliyeti bize öylesine girdi ki şu saatten sonra satarım umuduyla oynatsan bir dert, oynatmasan takır takır maaşını ödemek zorunda olman bir dert. gerçi oynatmasa kalksan da nafile adamın saçı bozulsa 4 hafta mola veriyor.

  sezon başında kendisi hakkında şu entry'i yazmıştım;
  (bkz: radamel falcao garcia/#2956136)
  "kuruntu mu yapıyorum bilmiyorum ama yeni sezonun ikinci maçında sakatlanıp en aşağı 1 ay dükkanları kapayacağı gibi bir hissiyat oluşmasına sebebiyet veren futbolcu. umarım 2019-2020 sezonundaki olaylar bir istisnadır çünkü pandemi sürecinden sonraki ilk maçında oyunu yarıda bırakıp sezon sonuna kadar dükkanları kapatması çok fazla soru işareti oluşturdu bende. iyi niyetinden zerre şüphem yok ama umarım aynı şeyleri tekrar yaşamayız."

  çok bildiğimden veya kahin olduğumdan değil ama böyle olacağı çok bariz değil miydi?
 • 6070
  böyle olacağını bilemezdik, şimdi olumsuz konuşmak kolay oluyor. bu adam kariyerinde ağır sakatlıklar yaşadı ama hiçbir zaman kronik sakat değildi.

  bize geldiğinden beri neredeyse sürekli sakat. şanssızlık mı, başka bir şey mi bunu bilemem. kendisinin profesyonelliğine laf etmek haddim değil, sadece parasını alıp yatacak birisi olduğuna da inanmıyorum. hiçbir galatasaray futbolcusu havaalanında karşılanırken bu kadar heyecanlı değildi. buna wesley sneijder ve didier drogba'da dahil. adam o kadar heyecanlandı ki, defalarca üçlü çektirdi, gözleri doldu. resmen futbola ve taraftara aç şekilde geldiğinin kanıtıydı.

  her neyse, artık durum ortada. teknik ekibin planlarında yoksa / kendisine güvenilmiyorsa devre arasında sözleşmesinden bir şekilde çıkış yapılmalı. artık amerika'ya mı gider, kolombiya'ya mı döner orasını bilemiyorum. ama sözleşmesinden çıkamıyorsak, gönderemiyorsak da bir şekilde faydalanmak zorundayız. radamel falcao bu, tarık çamdal değil.
  dünyanın gelmiş geçmiş en büyük / en iyi 15-20 santraforundan bir tanesinden bahsediyoruz.
 • 6072
  geçmişte kendisini kanıtlamış çok iyi bir golcüdür ama geçmişte yaptıklarını, tonla para aldığı kulübümüzde de yapmalıdır.

  oynadığı maçlarda kendince elinden geleni yapıyor ama sarı kırmızılı formayla görmekten çok, beyaz sargılarla görüyorum adamı. 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçını kenardan izlerken, yüzüne taktığı maske için "ulan şimdi nesi var" dedim, hani virüsü unutturacak kadar kötü bir sakatlık geçmişi var benim kafamda.

  yalan yok gelmesini istedim; gelmesini istemedim diyenlerinde içinden gelmesini çok istediği bir oyuncuydu şimdi eğri oturup doğru konuşun. önümüzdeki haftalarda maçlara çıkıp, gollerini sıralarsa iyi hatırlarız ve iyi uğurlarız, ama yine aynı tas aynı hamam giderse maliyeti konusunda tarihimizin en balon transferlerinden biri olacaktır. umarım ilki olur.