• 1966
  24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçında yeterli değildi doğru ama babel’e çok güzel bir ara pası attı ilk yarıda babel direkt vursa gol olurdu. onun haricinde diagne’ye bıraktığı da bir pozisyon var. bunlar gol olsa maçı 2 asist ile tamamlamış olacaktı. iyi değildi ama verimsiz de değildi kısaca. ömer’den bu kadar olur bi belhanda değil sonuçta*
 • 1969
  2019-2020 sezonuna mücadeleci, asist yapan ama çok da top kaybeden bir oyunla başlamıştı. ilerleyen haftalarla birlikte asistlerine ve mücadelesine devam ederken, üstüne bir de topla oynarken kafasını da kaldırmaya başlayınca top kayıpları da neredeyse sıfıra inmişti. sadece duran toplardan ya da içeriye rastgele doldurduğu toplardan değil direk paslardan da asistler yapmaya başlamıştı.

  şimdi tekrar eski döngüye döndük. yine kafasını kaldırmıyor, aldığı her topu vurup gitme peşinde. bunun da tek sebebi var; geçen senenin başında olduğu gibi, formayı kapmak için ekstra şeyler yapma derdinde. zaten geçen sene kadrodaki yeri garantileştikçe ömer'in oyununa da olgunluk gelmişti.

  ömer'i uyarmak lazım. ömer'in önemli meziyetleri var ama bunun yanında asla yapmaması gereken şeyler de var. bunları iyi ayırt ederse ömer yine takımın önemli parçalarından biri olur.
 • 1971
  açıkçası performans düşüklüğünün maaşından kaynaklandığını düşünüyorum. eğer gerçekten böyleyse ben ömere sonuna kadar hak veririm. geçen sene 400.000 euroya oynadı. lemina-seri-nzonzi-belhanda dörtlüsünün net maaşı 11.500.000 euroydu. yedek andone 2.600.000 aldı. hatta ve hatta şener özbayraklı bile kendisinin 2 katı para aldı.

  maaşlarımız açıklanıyor. oyuncu ister istemez böyle bir durumdan etkilenebilir. ömer geçen sene muazzam katkı verdi bize. yaşı 29a gelmiş iyi kontrat alırsa son kontratını alacak. hadi sözleşmesini uzatmak istemiyorsun belki ama bu sene için ömerin maaşını 800-900 bin eurolara çıkarabilirdik. daha önce rodriguesde de aynısını yapmıştık. sözleşmesini uzatmadan rodriguesin maaşını arttırmıştık.

  başka bir örnek verecek olursak taylanda şu an kulüpten 240.000 euro kazanıyor. ama yaşı henüz 25. iyi performansını sezon sonuna kadar devam ettirirse zamlı kontratını alır ama ömer bayramın böyle bir şansı yoktu.
 • 1972
  dripling yaparken yarınlar yokmuşçasına davranmaktan vazgeçmesi gereken futbolcu.

  ayağına aldığı her topta dripling yapmak zorunda değilsin. yapıyorsan da her seferinde taç çizgisine doğru yapmazsın ki. bir de ayağına yapılan en ufak müdahalede kurşun yemişçesine kıvranman çok antipatik kılıyor. oyun bilgisini geliştirmesldiği müddetçe iki arada bir derede kalacaktır.
 • 1973
  öncelikle taraftar gözünden başlamak istiyorum.

  beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım. bana göre geçen sezonun en iyisidir takımda ancak sürekli öyle oynayamaz. takımın çok kötü gidişi, ömer'in biraz bir şeyler yapmasının verdiği heyecan, ömer'in o gazla daha iyiye gitmesi ve adeta oyun liderine dönüşmesi falan derken kapasitesinin üzerinde bir ömer izlemiştik. sürekli öyle oynayamaz ki oynamasına da gerek yok. bizim için rotasyonda güvenebileceğimiz adamlardan biri olsun yeter ki şimdilik fena gitmiyor böyle düşününce. yani hoca sahaya sürdüğünde sonuna kadar savaşsın, iki ceza sahası arasında koşsun, zaman zaman sürpriz şutlar, paslar ya da ortalarla katkı sağlasın yeter. ''eyvah, ömer oynuyor.'' dedirtmesin. geçen sezonki gibi alıp takımı taşımasını, asist krallığına oynamasını falan beklemek hayalcilik olur.

  ömer en iyi zamanında bile oyun görüşü yüksek olmayan, kafasını fazla kaldırmayan, yıllarca bek oynamanın verdiği alışkanlıkla topu sürekli çizgiye doğru süren bir adam. yine de mücadelesi, merkezdeki hareketliliği ve deliciliği, zaman zaman ortalarıyla geçen yıl çok katkı sağladı. ne olduysa pandemiden sonra oldu. pandemi öncesi ve sonrası performansı arasında uçurum vardı ki aslında çok şaşılacak bir şey değil. ömer bulduğu ritimle sürekli üzerine koyarken bir anda çok uzun süre futboldan uzak kaldı. zaten takım olarak da koptuk falan derken ömer de çok geriye gitti. yine de benim ömer'den bazı ufak beklentilerim var. takımı değiştirecek şeyler değil bunlar ancak bunca zaman sonra ömer bunları yapabiliyor olmalı bence. geçen yıl o kadar top oynadı merkezde. artık bazı alışkanlıkları bırakması lazım.

  1- topu her alışında saha bomboşmuş gibi topu ayağından 3 metre aça aça ileriye doğru savrulmasın.
  2- geçen yıl merkezde o kadar maça çıktı, artık biraz olsun çevre kontrolünü öğrensin. başını kaldırsın.
  3- sahanın sadece sol tarafı yok. topu her aldığında taç çizgisine kadar inmek zorunda değil.

  bunun dışında dediğim gibi rotasyonda katkı versin, zamanı geldiğinde hazır olsun ve sahaya çıkınca da geçen yıl yaptığı gibi son damlasına kadar savaşsın. bu yıl zaten herkese çok ihtiyacımız var.
 • 1974
  ilk geldiği sene sol bekte oynarken pek umut vermiyordu. anadoludan yapılan birçok transferde olduğu gibi kendisi de elden çıkarılması gerekecek futbolcu gibi duruyordu. orta sahaya (kanat da olabilir sol açık da) evrilmesi ile potansiyeli konusunda hatalı olduğumu gösterdi.
  taylan ve kendisi için olan umutsuz bakış açımı değiştirdikleri için mutluyum. ilerleyen dönem için kendilerine güveniyoruz. arz ederim.
 • 1975
  geçen senenin ilk dönemlerindeki kötü performanslarda koyunun olmadığı yerde kendisi abdurrahman çelebiydi. bu sene iyi ve tempolu ayakların arasında olması gereken yedek pozisyonuna geri döndü. daha fazlası değil, beklemek hata olur arkadaşlar bence. yukarıda herkes eksiklerinden bahsetmiş 29 yaşında son kontratlarına gelmiş bir oyuncudan bahsediyoruz, aldığı 400.000 € da euronun 10 tl ye geldiği su dönemde yedek bir oyuncu için gayet iyi bir ücret.
 • 1976
  hücum yaparken çok fazla faul yapan oyuncumuz. hatta futbolda hücum daul terimini kullandığım tek oyuncu olabilir. top sende ve dripling halindeyken naaıl faul yapabilirsin? bu oyuncumuz yapıyor maalesef.
  çok top kaybı ve takımı geri sürükleyecek hata ile oynadı. umarım toparlar. yoksa işi çok zor. belhanda girdiği anda fark yarattı.
  (bkz: 24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı)