• 1088
  okan buruk için yazı yazan arkadaşları ikiye ayırıyorum; birincisi olaya duygusal yaklaşanlar, ikincisi biraz tarih karıştırıp gerçekleri görenler.

  okan buruk için girdiğim bütün entrylerde yazdığım gibi, terim yönetime geçerse galatasaray’ın teknik direktörü olması gereken tek kişidir. okan buruk 1996’nın fatih terimidir ve gerçek galatasaraylıdır.

  okan buruk asla ama asla galatasaray’a ihanet etmemiştir. en büyük yanlış inter’e bonservissiz gitmesidir. onun da altında çubuklu tosun’un yattığından adım gibi eminim.

  türkiye’ye dönüşünde galatasaray’a gelmek istemiş ama hiçbir teklif alamamıştır. hatta gelmek için kendisi bizzat zorlamış ama o günkü yönetim kırgınlığı nedeniyle okan buruk’u oyalamıştır. okan buruk ne kadar samimi galatasaraylı ise çubuklu tosun da o kadar fenerlidir. çubuklu tosun’un en büyük hedefi okan buruk’u galatasaray’dan uzaklaştırmaktır. şu anda okan buruk’u fenerin başına getirmek için çubuklunun canhıraş uğraştığını çok yakınen biliyorum. okan buruk galatasaray’ı beklediği için “evet” cevabı vermiyor. dikkat ederseniz okan buruk ilk ciddi takım hocası olduğunda rahatça şampiyonluk ipini göğüsledi yetmedi uefa avrupa kupasında da başarılı oldu.

  okan buruk’un ankaragücü maçındaki kırmızı kartı, beşiktaş’a gitmesi, tudor ile ilgili beyanı ciddiye alınacak şeyler değil çünkü hiçbirinde art niyet yoktur. okan, tudor’a o sözleri söylerken rakip bir teknik direktör gibi değil bir galatasaray taraftarı gibi konuşmuştu. çünkü okan buruk buruk abdürrahim albayrak’tan daha fanatik galatasaraylıdır.

  umarım ve dilerim ki okan buruk, çubuklu tosun’un yemlerine kanıp da fener’in tuzağına düşmez. gerekirse iki yıl daha başakşehir’in başında kalsın ama fener’e gitmesin. iki yıl sonra da fatih terim futbol a.ş.’nin başına geçer okan buruk teknik direktör olur. (fatih terim başkan olursa sair işlerle uğraşmaktan futbola zaman ayıramayabilir o nedenle başkanlık yerine futbol a.ş. başkanlığı diyorum)
 • 1090
  teknik direktörlük kariyeri ve başarıları bir tarafa, futbolcu hali tam da takımın aradığı türden bir orta saha idi. şu an kadroda 28-29 yaşında bir okan olsa 11'in değişilmez ismi olurdu.

  teknik direktörlük kariyerinde de futbolculuğu gibi parlayarak gidiyor. dilerim çok daha başarılı olur. başakşehir 2019-2020 sezonunda şampiyon olacak gibi gözüküyor. trabzonspor ve başakşehir gibi pek sevmediğimiz iki takımın bünyesine bakıldığında adına sevinilecek tek isim başakşehir kanadında kendisini görüyorum. önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte de hem galatasaray hem de milli takım teknik direktörlüğünde göreceğimizi düşünüyorum. artık hangisi önce hangisi sonra olur bilemem.

  kendi görüşlerimdir, aksine saygı duyarım.
 • 1091
  oynattığı takımda avcı'nın çok büyük emeği var. bu sene pandemi sebepli seyircisiz maçlar en çok basaksehir'e yaradı. siyasetin desteklediği bir takımın hocası.

  bunlar bir yana, dört büyük kulüp dışında bir klubü şampiyon yapmak büyük başarı. hedefe çok yakınlar ve okan'ın hakkını teslim etmek gerekir. terim'in son nefesine kadar kulüpte teknik görevde devam etmesini isteyen bir taraftar olarak, bir gün yollarımızın okan'la kesişmesini isterim. ama terim'i bile geçmişini bir kenara atıp kıyasıya eleştiren, zihniyetinde ve olaylara bakışında problemler olduğunu düşündüğüm bir taraftar topluluğu için çok kolay lokma olur düşüncesindeyim.

  (bkz: #2927993)
  (bkz: #2918411)