• 1077
  `bu kadar vasıfsız bir insan galatasaray kulübesinde duruyorsa ben bundan utanç duyuyorum.`

  tudor hakkında okan buruk

  kusura bakmasın da ankaragücü maçına kadar geri gitmeden bile galatasaray teknik direktörlük makamına yaptığı saygısızlıkla buraya teknik direktör olma şansını gözümde sonsuza kadar bitirmiş adamdır. yallah.

  edit: renktaşlardan tepkiler geldi tudorun o koltuğa gerçekten yakışmadığı konusunda veya okan’ın birçoğumuzdan fazla galatasaraylı olduğu konusunda. olabilir ama benim gözümde galatasaray hocasıyla o şekilde konuşma hakkı tanımıyor okan buruk’a. bunu biz meşrulaştırınca galatasarayın bir diğer hocasına hadsizin biri çıkıp kızınız garson mu diye sorabiliyor.
  sözün özü o jenerasyondan çıkan ve umut veren tek hoca olmasına rağmen gelmesini istemem, gelirse de destekleriz, galatasaraydan büyük değil. ama eskaza uefa alırsa galatasaray falan dinlemez benden söylemesi*.
 • 1078
  taraftarımızın nefes aldığı için bile suçlu ilan ettiği teknik adam.

  ankaragücü maçı diye bir şey tutturduk da adam orada kırmızı kart gördüğü pozisyonda kendi de sakatlanabilecek şekilde ikili mücadeleye giriyor. oynamak istemiyorsa kasığım ağrıyor der çıkmaz veya atılacaksa gider hakeme küfür eder, birinin boğazını sıkar bir şey yapar atılır.

  tudor konusunda da bir galatasaray taraftarıysa ki o şekilde söyleniyor yerden göğe kadar haklıdır. zamanında savunmuş olsak da riekerink gibi tudor gibi vasıfsızlarla galatasaray kulübesini meşgul ettik.

  artık bu adama takmayı bırakmamız lazım. adam başakşehir'de bile şampiyonluk yarışına giderken, uefa kupasından bahsederken galatasaray örneği veriyor. başakşehir gibi müzmin loser bir takımla sezonun en iyi futbolunu oynayarak şampiyonluğa gidiyor. eğer ki beşiktaş veya fenerbahçe'nin başına geçmek gibi bir hata yapmazsa 2 sene içinde teknik direktörümüz olacaktır. bu nedenle bu adamı şimdiden yıpratmamız zarardan başka bir şey vermez.

  edit: kırmızı kart görüp maç satmaksa olay 2 senedir takımımızda olan feghouli ve belhanda'nın gördüğü kırmızı kartlara bakılsın. bu ikili galatasaray forması giyebiliyorsa okan'ın da gelmesinde bir sorun yoktur.
 • 1079
  her ne kadar machiavelli başarıya giden her yolun mübah olduğunu söylese de onun bile bir ahlaki değeri vardır.

  siz seni burada tutacak karakterindir yazısını astıktan sonra arda turan’ı, okan buruk’u, emre belözoğlu’nu getirirsen o yazının beşiktaş’ın efendi kavramından farkı kalmaz.

  yaşı tutmayanlar çıkıp ne var kardeşim diyebilirler, geçmiş gitmiş diyebilirler. ben o zamanı yaşadım. sonra emre kardeşi ve fatih akyel ile beraber biz spor yapmadık bu kadar sene laflarını duydum ki diğer iki şahısın ne kadar sevildiği de ortadadır.

  işin acı tarafı emre avrupa’dan galatasaray’a dönse onu da bağırına basacak bir sürü galatasaray taraftarı olurdu büyük ihtimalle.

  kusura bakmayın belki ben kinciyim ama 2 sene önce donk faul yaptığında coşan tribünlerin şimdi aynı adamı bağrına basması. bizi şampiyonluktan eden adamın takımın başına gelmesi filan benim midemin alamayacağı durumlar.
 • 1080
  türk futbolunun parlayan tek genç hoca yıldızıdır. fatih terim gibi büyük hoca olur olamaz orası tartışılır ancak şimdilik tek aday kendisi. umarım başarılarının üstüne de koyacaktır.

  bir ankaragücü muhabbeti var, evlere şenlik. tamamen sallamasyon uydurmasyon komplo teorilerine dayanan bir gerekçe yüzünden neymiş efendim “okan bu takımın başına gelemez”miş. bakın size bir şey göstereceğim, komplo da değil kanlı canlı gerçek yaşanmışlar.

  https://gss.gs/mbp.jpeg

  https://gss.gs/rCq.jpeg

  yorum yapmadan soruyorum. bunu yapan kulübün içine girebiliyor da okan mı giremiyor?

  ayıptır günahtır biraz adaletli olun. ya herkese eşit mesafede olun, “herkes hata yapabilir(gerçi okan yapmadı ama hadi yaptı kabul edelim), fatih hoca da yaptı, affetmek erdemdir” deyin ya da “ben adamcıyım, okanı sevmiyorum o yüzden bahane uyduruyorum” diyerek konuşursanız daha doğru olur. diğer türlü yazılanlar o kadar komik ve astarsız duruyor ki tahmin edemezsiniz.
 • 1081
  her gün yeni düşmanları hortlayan teknik direktör.

  daha önce de söyledim, okan buruk önümüzdeki senelerde fenerbahçe'nin başına geçmezse benim tuttuğum bir teknik direktör. bulduğu mobese kamerasına bile galatasaray diyen adamın fenerbahçe ile anlaşması da pek olası değil gibi. para ali'nin hayal ettiği başka şey varsa bilemem.

  okan buruk sayesinde kin dolu insanları görüyoruz burda her gün, böyle ahlak bekçiliği yapan insanların kendi geçmişinde de ciddi travmalar olduğunu düşünüyorum. okan buruk'u fatih akyel yapan da gördük, emre b.'yi bağrınıza basın diyeni de.

  kardeşim bizim amacımız galatasaray için bir taşı 1 metre ileriye taşımaktır. kim bu amaca daha iyi hizmet edecekse onu aramızda görmeyi isteriz. keşke bülent korkmaz gelse de akademiden sadece stoper çıkarmakla ilgilense.

  acaba bundan yıllar sonra muslera rize'de şampiyonluğu sattı diyen olur mu diye de endişelenmiyor değilim. ayağını kırarak takıma ihanet etti falan. iyice deli ettiniz kendinizi, hayali düşman yaratmada don kilot'un önüne geçtiniz. bir grup zaten fatih terim'e nasıl sallasam diye fırsat bekliyor zaten.

  tudor bile unutmuştur okan'ın söylediklerini, öyle bir nefrete sahip ki bazıları neredeyse tudor'u bile bayrak adam ilan edecekler.

  bu başlık altında okan buruk'a hain muamelesi yapanlar bana mesaj yoluyla bu hayattaki kusursuz yaşamlarını anlatırsa sevinirim, belki biz de nasipleniriz sizden. ne doğrucu davut çıktınız başımıza.

  bayern münih neuer'i getirdi schalke'den, taraftarı dinleseler getirmezlerdi, kim ipler taraftarı, son derece de doğru bir sportif karar oldu, gerisi tarih zaten.

  bir total futbol aşığı olarak, bu kulübe hizmet etmiş ve ilerde de hizmet edebilecek kişilerin peşindeyim.
 • 1082
  igor tudor hakkındaki “ bu kadar vasıfsız bir insan galatasaray kulübesinde duruyorsa ben bundan utanç duyuyorum. “ sözleriyle gayet haklı olan teknik direktör. zira tudor gibi vasıfsız bir antrenör galatasaray kulübüne hoca olabiliyorsa sokaktan geçen herkes hoca olabilir. bir ara hırslı mırslı diye övenler vardı bir de bu herifi :) neyse ki fatih terim geldi de taraftarın önemli bir kısmında oluşmaya başlayan vasatseverlik olgusu geri plana düştü.
 • 1083
  92 sezonundan beridir galatasarayı ve galatasaraylı yılları çok iyi takip eden biri olarak kendisini seviyorum. bizim altyapımızdan çıkmış, ayağı kırılmasına ve daha sonra gönderilmek istenmesine rağmen direnmiş ve zirveye çıktığımız 2000 yılının mimarlarından biri olmuştur. kazıya kazıya kariyerini oluşturmuştur. ayağı kırılmadan önce o zamanların messi'siydi, durdurmak imkansızdı zaten ayağı kırılmasaydı o senelerde avrupa'ya giderdi ki teklifler de geliyordu zaten. ayağı kırıldıktan sonra kendini gelişen futbola adapte etmiş, eski hızını kaybetse de çevikliği ve futbol zekası sayesinde premier league topçusuna evrilmiştir. neyse konumuz 2001 sezonuydu zaten.. o sezon zaten gerek taraftar bazında gerekse kulüp olarak bir doygunluk gösteriyorduk. futbolcular bariz bir şekilde maç seçer olmuştu. üstelik bizi artık durdurmak isteyen o zamanın parasıyla 60 milyon dolara kurulan bir fenerbahçe kadrosu vardı. avrupa serüvenleri yoktu ve tamamen lige konsantrelerdi. başlarında da kurt teknik adam denizli vardı. bizde ise mali problemlerin yanı sıra fazla maaş alan jardel konusu, imparatordan sonra bir türlü alışamadığımız lucescu, maçlara gelmeyen taraftar, çalkantılı yönetim mevzuları vs vardı. tüm bu konuları sadece malum ankaragücü maçına dayandırmak çok mantıksız. gerçekten doymuştuk taraftar olarak. ben bile galatasarayın maçı varken halı saha maçlarına falan gider olmuştum ki kız arkadaşımı eken bir adamım maç günü..

  intere gitmesiyse tamamen kendi tercihidir. her vizyonlu futbolcunun hayalidir avrupa'ya gitmek. taraftar bazında alışılamamasının sebebi şu an bile tam olarak uygulayamadığımız bosman kuralıdır. sözleşmenin son aylarında olan futbolcu istediği kulüple görüşür abi. buna sen de bir şey yapamazsın. eğer bizim sikindirik bosmansı kuralımız tam olarak uygulansaydı şu an mert hakan ve emre kılınç bize imzayı atmıştı. hadi emre gelecek diyelim ama göz göre göre mert hakan'ı kaçırdık bu kural yüzünden. tam olarak uygulanan bosman kuralı nezdinde ne emre'ye ne okan'a bir şey söylemem. bak emre belözoğlu'na bile söylemem. nefret ederim kendisinden ama burda yaptıkları tamamen aklı başında bir futbolcunun yaptığıdır. yani burdan kızmak da yersiz.

  dönüşte beşiktaş'a imza atması olayına gelince; o dönem zaten yerli futbolcularımızla çok sorunlar yaşadığımız bir dönemdi. hadi okan ve fatih akyel sorunlu, ergün penbe, arif erdem, bülent korkmaz, hakan ünsal, no9 gibi isimler de kulüp olarak çeşitli sorunlar yaşadık ki bu isimler kendisinin yıllardır takım arkadaşı... ben %100 kendisini suçlu görmüyorum bu konuda. belki de bizim kulübümüz istemedi kendisini çünkü yurtdışından döndüğünde bitmiş bir futbolcuydu okan. zaten döndükten sonra gerek bizde gerek beşiktaşta bir tane iyi performansını hatırlamıyorum kendisinin. yani burdan da kendisine vurmayı doğru görmüyorum. bizde suat kaya haricinde iyi şekilde ayrıldığımız bir futbolcu hatırlamıyorum. hatırlayan varsa mesaj atabilir ama bakıyorum, yok. hepsiyle sorunlar yaşanmış. gerek bizden gerekse onlardan kaynaklanan sebeplerle.. neyse...

  sözün özü; kendisi iyi bir futbolcuydu. çok severdim. ayağı kırılmadan önce daha çok severdim gerçi. çalıştırdığı tüm takımlarda da fark yarattı. bence o testi çoktan geçti. kendisini çok sevsem de antrenörlüğünü balon olarak gördüğüm sergen öyle değil mesela. tam kendisini kanıtlayacak, hopp takımdan ayrılıyor. okan öyle değil ama. gayet uzun süreler çalıştırdı sergen'e kıyasla.. ve her şeyden öte bu adam galatasaraylı yahu. bunu her zaman dile getirmekten korkmayan bir adam. üstelik egolu bir adam da değil. yeri geliyor uğur karakullukçu ile röportaj falan yapıyor. kaç tane teknik adam var bunu yapan? hadi fatih terim, şenol güneş, denizli, bunları geçtim. bunlar başka bir dönemin ya da seviyenin adamları ama genç teknik adamlardan kim yaptı bunu sorarım size. ben kendisini takımımda görmek isterim şahsen. sonuna kadar da desteklerim. geçmişte yaşanılan olaylar falan bunlar abes şeyler abi. en içten başarılar diliyorum kendisine... çünkü şu an bulunduğu konumu da kazıya kazıya elde etti ve sonuna kadar bunu hakediyor...
 • 1084
  "bu kadar vasıfsız bir insan galatasaray kulübesinde duruyorsa ben bundan utanç duyuyorum."

  bu sözü tudor hakkında söylemiştir. galatasaray teknik direktör makamı hakkında değil, ki ben de tarık çamdal için, bu kadar vasıfsız bir insan galatasaray forması giyiyorsa ben bundan utanç duyuyorum, dersem, galatasaray formasını değil, tarık çamdal'ı yermiş olurum. formayı ve kulübeyi yücelten sözlerdir bunlar.

  türkçe güzel dil, anlayana.