• 39752
  "herkes bizim defansif bir oyun oynadığımızı söylüyor. harika oyuncuları olan takımlarla sık sık karşılaşıyoruz, ancak bunların çok azı savunma yapmayı biliyor. kazananlar, iyi savunma yapan takımlardır. bu işin anahtarı savunma. büyük takımlar iyi hücum oyuncularına sahip olabilir, ancak önemli olan nasıl savunma yapacağını bilmektir. düşünün, kaç takım gerçekten iyi savunma yapabiliyor? atletico'daki ilk takımımda diego, arda turan, falcao ve adrian'ı birlikte oynatıyordum ve bununla birlikte juanfran ve filipe luis gibi iki hücumcu bek oyuncumuz vardı. buna rağmen insanlar bize defansif diyordu. bize defansif ve sıkıcı diyenler, tarihin en iyi liverpool takımına karşı her iki maçta da efsanevi galibiyetler aldığımızı ve onları çaresiz bıraktığımızı unutmasın. liverpool hiçbir zaman bizim kadar iyi defans yapabilen bir takımla oynamadı."

  diego simeone
 • 39753
  "fenerbahçe beko olarak şubat ayında türkiye kupası'nı kazanarak bir ivme yakalamıştık. euroleague'de de çıkan bir form grafiğimiz vardı, orada da bir ivme yakalamıştık. sonuç olarak mart ayına gelindiğinde kalan maçları kazansaydık biz 5. veya 6. sıralara çıkabilecek konumdaydık. takdir edeceksiniz ki, fenerbahçe beko geçmiş yıllarda mayıs aylarında euroleague'de neler yaptığını herkes biliyor. son 6 sezonu final-four'da geçiren, bir avrupa şampiyonluğu, iki final yaşayan bir takımız. sonuç olarak ben fenerbahçe beko olarak bu sezon da sezon sonunu çok iyi getireceğimize inanıyordum ama her branşta önceliğimiz insan sağlığı olduğu için karara saygı duyuyoruz ama bu gerçekleri de belirtmek lazım."

  cenk renda
 • 39754
  fenerbahçe'nin emre belözoğlu'na ihtiyacı var. çünkü, fenerbahçe'de türkiye gerçeklerini bilen, bir telefonla birçok işi çözen yönetici yok. hangi hakemin inşaatı batmış bilir, hangi hakemin maddi sıkıntısı var bilir. hangi kulüpte ödeme sıkıntısı var bilir.

  serdar ali çelikler

  sanki nerede tarla sürülecek bilir diyecekmiş ama kendini frenlemiş...