• 39
  lemina'ya değil de seri'ye alternatif olabilecek oyuncu. seri'ye nazaran defansta daha mücadelecidir. rakibi dah açok kovalar. ikili mücadeleye daha çok girer. pasları da fena değildir. bonservissiz olması da cabası. umarım fatih hoca "bellegarde'ı isterem de isterem" diye tutturmaz ve biz mendy'yi kaçırmayız. çünkü bellegarde gibi bir oyuncu için 10 milyon € bonservis verebilecek lüksümüz yok.

  seri'nin kurduğu oyunu mendy de kurar; attığı pasları mendy'de atar. ama seri ve mendy ikisi bir arada olmaz. hava toplarında tamamen eziliriz. fiziksel mücadele anlamında da ligin en zayıf takımlarından birisi olurz. kaptırdığımız her topta kalemizde pozisyon görürüz.
 • 40
  topuklu kramponla nice dönemindeki performansını gösterebiliyorsa hemen gelip başlaması gereken defansif orta saha.

  ben 3-4-1-2'ye takık olduğum için o bölgeye daha uzun oyuncu istiyorum. hem de 1 değil, 2 değil, 3 tane istiyorum.
  örnek, bakayoko cuk oturur o bölge için, yanına da aston villa ile küme düşme ihtimali olan douglas luiz mesela. premier ligde can çekişen aston villa'da kiralık olarak trezeguet'e gitmeden önce bu adamı bir yoklamak lazım bence. illa ki premier ligde alıcısı vardır ama seri yüzünden premier ligde küme düşen her takımın orta sahasına göz atma hastalığına yakalandığım için bu oyuncu aklımdan çıkmıyor.

  registalar, deep lyingler, holdingler, anchorlar başka bahara kalsın, ffp'nin yakamızdan düştüğü günlere...
 • 41
  1,67 boyundaki önlibero. falcao konusunada yazdım, burayada yazayım; bu ligde forvet ve önlibero zebellah gibi olacak, gören korkacak. bu arkadaş gelse yanağından makas alırlar. pasörmüş, teknikmiş geçiniz. varsa bir gustavo, melo, atiba, donk, toure, bakoyoko buyursun gelsin. ozan tufan mesela dümdüz bir oyuncu ama bu ligde fiziğiyle ekmek yiyor.
  seri bile anca ligin sonunda biraz uyum sağlayıp fayda sağladı. o da şöyle; fiziğin ön planda olduğu bir lig olduğunu anladı ve temassız oyuna geçti, rakip daha basmadan topu ayağından çıkararak işi çözdü. yoksa yerden kalkamaz biliyor.
 • 42
  sağ olsun, sadece boyu sebebiyle zebellah olmadığı için n'golo kante'nin de gelse yanağından makas alacaklarını öğrenmiş olduk. tarihimizdeki en başarılı sezon olan 1999-2000'de orta sahada emre-okan-suat gibi üç zebellah ile oynadığımız için bu beklentide olmamız normal tabii.

  jean michael seri'den adam yiyen orta saha bekleyenler olmuştu, olmayınca şimdi de nampalys mendy'i, jean michael seri gibi sanıyoruz. jean michael seri, oyunun hücum yönünde daha baskınken; nampalys mendy, defansif yönde daha fazla katkı sağlayacak bir isim.

  bize boydan ziyade; oyunun iki yönünü de oynayan, dinamik ve sahada ayak basmadık yer bırakmayacak orta sahalar lazım ve nampalys mendy de bu noktada doğru bir isim.