• 3
  (bkz: 5 kasım 2017 fenerbahçe galatasaray u 17 maçı)
  vay be! ne güzel konuştu öyle. galatasaray ve fenerbahçe arasındaki fark demek istemiyorum ama hakkaten iyi konuştu.

  beyaz futbola malum pozisyon ile konuşan alt yapı topçumuz.ayrıca konuşma ve akıcılik da on numara.

  --- alıntı ---

  "rakibin bilerek yaptığını düşünmüyorum. sert girdi, ayağım kırılabilirdi ama o da atağı kesmek istedi. anlık şeyler bunlar. futbolun içinde var. ama biraz ağır kaçtı hareket.

  hakemin de pozisyonu öyle değerlendirdiğini düşünüyorum. fenerbahçeli olabilir ama fenerli diye kıyak geçeyim dememiştir. öyle görmüştür ama kartın rengi değişebilirdi."

  --- alıntı ---

  edit: niye beğenmediniz anlamadım. onların anladığı dilden, ağzından tükürükler saçarak konuşsaydi doğru etkiyi yapamayabilirdi. kullandığı naif dil bence hem fbli oyuncuyu hem de hakemi daha çok utandirdi, rencide etti. yumuşak dil kullanmak her zaman ezilmek demek değildir. bazen iyi ezer. bence ezdi de.
 • 4
  hayır, galatasaray u17 futbolcusu mustafa fettahoğlu'nun konuşmasını hiç beğenmedim. futbol katili futbolcu ve hakemi temize çıkaran bir konuşma. dünyanın hiçbir yerinde böyle hainlik olmaz. olursa da karşılığını görür.

  bu harekete sadece sarı kart çıkaran hakem ahlaksızdır. öyle görmüştür yok. bütün dünyanın lanetlediği bir şeyi hafifletmeye çalışmak çok daha büyük bir yanlış.

  neyse çok genç olduğu için burada kesiyorum..

  (bkz: 5 kasım 2017 fb-gs u17 maçı)
 • 5
  kendisi gerçek bir galatasaraylıdır zira ancak bir galatasaraylı bu kadar naif ve mülayim olabilir. sağ kaldığın için özür dileseydin bari; gürkan başkan'ın fenerbahçe camiasına yakıştığı kadar galatasaray'a yakışan sporcumuzdur. resmen fenerli-galatasaraylı ayracıdır bu genç kardeşimizin açıklaması. ki bu açıklamalarına göre atak kesmek için yapılabilecek olası müdahalelerin listesi aşağıdadır;

  1) sustalıyı dayayıp ense köküne açmak
  2) mınçıka ile hücüm oyuncusunun kafasına seri darbeler indirmek
  3) yüze kezzap atmak
  4) muşta ile kasık arasına aparkat şeklinde yumruk atmak
  5) defans oyuncusu ile hucum eden oyuncu arasında mesafe geniş ise sigsauer ile şarjörü boşaltmak
  6) mesafe yakın ise süngü takıp hücum etmek
  7) hücum oyuncusu defans oyuncusundan sıyrılırsa sırttan göğüs kafesini yaracak şekilde teber saplamak
  8) top açılmışsa topa kement atmak... diye uzayıp gidebilecek listedir.

  çocuk resmen cimbom turnusolü...
 • 6
  kardesim adam senin futbol hayatini bitirebilirdi. ne demek atagi kesmek icin yapti. atagi kesmek icin yapacaksa formani ceker celme takar vs. adam senin dizine ucan tekme atti. farkinda degilsin galiba. biz ekran basinda tv yi bilgisayari telefonu parcaladik pozisyonu izleyince. ne demek anlik biseydi. futbol hayatin bitiyordu guzel kardesim daha bu yasta. kasten adam yaralamadan yargilanmasi gereken bir hareketle karsilastin. polyannacilik kasmanin anlami yok.

  (bkz: 5 kasım 2017 fenerbahçe galatasaray u19 maçı)

  bu yazdigim entryi gormesi gereken topcudur. umarim okursun buralari.
 • 7
  kendisine öncelikle geçmiş olsun demek istediğim futbolcumuz. kendisinin, 5 kasım 2017 galatasaray fenerbahçe u17 maçında yapılan faul ve hakem kararı ile ilgili açıklamalarında bir problem görmüyorum, 16 yaşında bir çocuğu değerlendiriyoruz, bence konuyu en azından kendisi uzatmayarak da iyi bir insani altyapısı olduğunu göstermiştir. kulüp, taraftar, camia bunun takipçisi olmalıdır, olacaktır.

  burada asıl sıkıntı bir u17 oyuncusunun, izlemedim sözlükten okudum, beyaz futbol gibi bir lağım çukuruna bağlanmasına izin verilmesidir. burada ne kadar sitem varsa buna ön ayak olan altyapı sorumlularına ve idarecilere edilmelidir. gencecik çocuk sırtlanların önüne atılmaz.

  bunlar gencecik, kendileri belki yaşları sebebi ile oldum diye düşünse de hepimizin o yaşlarda olduğu gibi, işlenmemiş değerler. futbolculuğunu, galatasaray'a faydasını geçtim, o yaşta öyle bir programda oradaki sırtlanların edebileceği bir laf tüm hayatını etkileyebilir.

  mustafa kardeşim, açıklamalarını beğendim, sen yine de kendini koru, kendini ve gerçekleri bil, o hareket sana kasıtlı yapıldı ama aynen böyle kendini bozmadan, ama farkında olarak sadece sporuna, ailene, sevdiklerine, seveceklerine odaklan. ileride profesyonel olduğunda bile, böyle lağım çukuru programlardan uzak dur.
 • 8
  5 kasım 2017 fb-gs u17 maçında insanlık dışı bir faule maruz kalan galatasaraylı genç sporcu.

  sanırım canlı yayında kendisine bu faulü yapan rakibinin ve bu harekete sarı kart veren hakemin anasına bacısına sövmediği için eleştiriliyor.

  --- alıntı ---

  "rakibin bilerek yaptığını düşünmüyorum. sert girdi, ayağım kırılabilirdi ama o da atağı kesmek istedi. anlık şeyler bunlar. futbolun içinde var. ama biraz ağır kaçtı hareket.

  hakemin de pozisyonu öyle değerlendirdiğini düşünüyorum. fenerbahçeli olabilir ama fenerli diye kıyak geçeyim dememiştir. öyle görmüştür ama kartın rengi değişebilirdi."

  --- alıntı ---

  helal olsun lan çocuk. tam bir galatasaraylı olmuşsun. hocalarından allah razı olsun. kokuşmuş şu futbol düzeninde metin oktay ruhuyla yetişen çocuklarımız var, onlar oldukça da galatasaraylılık ölmez.
 • 9
  5 kasım 2017 fb-gs u17 maçı'nda yapilan faul ve akabindeki hakem karari hakkindaki açıklaması ve efendiliği ile ezmiştir rakibini de hakem olacak o karaktersizi de.

  yalnız kendisinin açıklaması ne kadar naifse kulübümüzün yapması gereken açıklama da bir o kadar sert olmalıdır. ilgili pozisyon yüzünden fenerbahçeli futbolcuya da kızacak değilim. böyle şeyler olur, evet hoş değil ama olur. o fenerli oyuncuya gereken uyarı da kulübü, hocaları hatta ailesi tarafından yapılır umarım. ancak bu olayda en büyük suç hakemdedir.

  elbette şikeyi bir kenara bırakırsak, bir hakem hatalı karar verebilir, bir penaltıyı atlayabilir, elle oynamayı görmeyebilir vs. vs. ancak bir hakemin sahadaki birinci görevi oyuncu sağlığını korumaktır. bu hakem bozuntusu bunu yapmaktan aciz ise o sahaya çıkmamalı bir daha.
 • 10
  --- alıntı ---
  "rakibin bilerek yaptığını düşünmüyorum. sert girdi, ayağım kırılabilirdi ama o da atağı kesmek istedi. anlık şeyler bunlar. futbolun içinde var. ama biraz ağır kaçtı hareket.

  hakemin de pozisyonu öyle değerlendirdiğini düşünüyorum. fenerbahçeli olabilir ama fenerli diye kıyak geçeyim dememiştir. öyle görmüştür ama kartın rengi değişebilirdi."

  --- alıntı ---
  aferin lan çocuk hep böyle devam et. ne yapsın çocuk hönkürsün mü? gayet aklı başında cevaplamış. hiç katılmaması gereken çakalların programında cakallarin ağzına laf vermemiştir. aferin.
  yalnız o çocuğu o programa çıkartan adamlara da selam (!) olsun.
  kendisi çıkma kararı aldıysa da bizden kendisine uyarı olsun çıkma aslanım böyle programlara. kaliteni düşürme.
 • 11
  yaşadığı olay ile ilgili yaptığı açıklamalar kendisine ve kulübe yakışacak efendiliktedir. tek sıkıntı bir alt yaş kategorisi futbolcusunun gecenin bilmem kaçında galatasaray'a her fırsatta kusan insanların programına bağlanmasıdır.

  ne yapsın çocuk canlı yayında? o hakemin de o futbolcunun da anasını sikeyim mi desin? bu mu istediğiniz şey? çok istiyorsanız bunu gidin bu sözleri söyleyenleri destekleyin. muhtemelen fb u17 hocası olmadı futbolcusu hiç olmadı birileri demiştir anasını sikeyim diye.

  edit: izlemediğim için bilmiyordum ancak telefon görüşmesi banttan imiş. drogbaba44 sağolsun uyardı.
 • 12
  insanların birinci özelliği tutarlı olmaktır. bizler yapılan yanlış hareketleri ve haksızlıkları sert bir şekilde eleştirirken, harekete bizzat maruz kalmış bir futbolcunun "naif" bir şekilde açıklama yapmasını uygun görürsek kendimizle çelişiriz. hiç kimse ana bacı dümdüz gitmesini istememiştir o çocuktan. sadece kendisine yapılan bu haksızlığa itiraz etmesi gerektiği dile getirilmiştir. bu tür hareketlere göz yuman hakemler yüzünden altyapılardan futbolcu yerine kasapların yetiştiğinin vurgulanması, altyapıda oynayan bütün çocukların da lehine olurdu.

  mustafa fettahoğlu'na, nasıl açıklama yapması gerektiği, hocası ya da bir yönetici tarafından öğretilmeliydi. ancak bizde yönetim olmadığından hep böyle oluyor.

  galatasaraylılık, yapılan haksızlıkları kabul etmek midir? o zaman neden bu sayfalarda hakemleri, tff'yi, mhk'yı sert bir şekilde eleştiriyoruz. onlar için de "yanlış görmüş olabilirler, yanlış yapmış olabilirler efendim" deyip geçiştirelim.

  medeni olmak, centilmen olmak, fair play ruhuna sahip olmak uysal koyun olmak değildir. uğradığınız haksızlıklar karşısında sesinizi yükseltmezseniz utanmazlar sizin korktuğunuzu zannedip pisliğe devam ederler. o nedenle gerek yönetim gerek idareciler, hocalar, futbolcular ve tabi ki taraftarlar her türlü haksızlık karşısında dik durmak zorundayız.

  1.not: naiflikle karşı tarafı ezmek mi? fenerlileri mi? :(
  2. not: yapılan kasaplığı ve hakemin ihanetini bırakıp çocuğu tartışma konusu yapmanın gereği yok. ben sadece, altyapıdaki üst yapıdaki bütün futbolculara da örnek olması için, kendilerine yapılan haksızlıklara karşı dik durmaları gerektiği mesajını vermek istedim. hepsi bu...

  (bkz: 5 kasım 2017 fb-gs u17 maçı)