• 3652
  allah rızası için çıkıp ali palabıyık denen çapsızın derbiye atanması hakkında bir iki kelam etmesi gereken yönetim.

  - rakiplerin avrupa maçları şifresiz yayınlanıyor, bizim maçlar şifreli. yönetim ortada yok.

  - transfer sezonu bitmek üzere takımda çaresizlikten taylan oynuyor. yönetimden ses yok.

  - dalga geçer gibi derbiye ali palabıyık atanıyor, yönetim sessiz.

  rahmetli ozan arif bir şiirinde şöyle isyan etmiş;

  mesela bir olay var, yürek sızlıyor.
  insan birşey desin diye gözlüyor.
  korkaklığı suskunlukla gizliyor.
  ben adam sanmıştım, ...
 • 3653
  ben müneccim değilim. bu işlerin tam olarak olmasa da uzaktan içinde olduğumdan daha geçen haftanın hakemleri açıklandığında derbinin hakeminin ali palabıyık olabileceğinden haberim vardı. 16 eylül 2020 tarihinde de endişemi yazdım. eminim yönetimin de haberi vardır.

  ama geçen sene pandemi sonrası yaşanan süreçten ders aldığımızı, büyük galatasaray camiasının gücünü kullanarak bu atamaya bir şekilde engel olunacağına yürekten inanıyordum. ama değil bu atamaya engel olmak, atama yapıldıktan sonra dahi sesleri çıkmayan bir yönetimle karşı karşıyayız.

  (bkz: ali palabıyık/#2974030)
 • 3654
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçına ali palabıyık açıklandığında "çıkın konuşun, maçtan sonra boşa konuşursunuz" dedik kimse sesini çıkarmadı ve ali de vazifesini yaptı.

  şimdi yine konuşmayı reddediyorlar, en azından abdurrahim albayrak sponsorluk anlaşmasında "konuşmak istemiyorum" dedi.

  eger yine bir hakem faciası yaşanıp maçtan sonra konuşmaya başlarlarsa mali durummus flan anlamam hemen pazartesi istifa etsinler.

  galatasaray'ın hakkını savunamayan, çıkıp 2 kelam edemeyen kim olursa olsun istifa etmelidir.

  kimse galatasaray'ı sahada ite köpeğe boğduramaz.
 • 3655
  suyun karşı tarafı, her şey aleni yaparken, kural tanımazken, hep saha dışı işlerle uğraşırken be üstüne üstlük göze sokarcasına tüm sistemi kendi istediği gibi yönlendirirken, hiç bir aksiyon alamayan, saha dışında hiç bir hükmü ve gücü olmayan, vasıfsız, basiretsiz olan yönetimdir. bu yönetim ne yapar? galatasaray spor klübünün haklarını hangi mecralarda savunur. galatasaray maçlarında iyi yönetim gösteren hakemler sistem dışına itilirken, galatasaray alehine hata yapan hakemler hiç bir şey olmamış gibi, bir de ödüllendiriliyorlar. umarım tez zamanda giderler.

  galatasaray yönetimi = vur ensesine al lokmasını.

  artık yeter. bu kadar aleni yapılan atamalara, haksızlıklara ses çıkarmayan bir yönetim bir zahmet biz bu işi beceremiyoruz deyip çekilsin artık.

  bu taraftara ayıp.
 • 3659
  sayın başkan mustafa cengiz'i bir kenara koyarsak ne yaptıklarını anlamadığım yönetimdir.

  bugüne kadar eleştirmedim ancak galatasaray düşmanı olduğunu bildiğiniz ve hocanın önceden hakkında açıklama yaparak ceza almasına neden olan bir hakemi (!) derbi maçına atayanlar hakkında bir kelam etmek ne kadar zor olabilir?

  sonra çıkıp yok var kayıtları elimizde yok galatasaray'ın gücünü hafife almayın. alıyorlar işte kardeşim alıyorlar. ben burada taraftar olarak sindiremiyorum yapılanı siz nasıl en tepedeyken sindirebiliyorsunuz?

  gerçi galatasaray düşmanına plaket verdikleri falan aklıma geldi şimdi de. biz çok şey beklemeyelim derim.

  sayın cengiz, sizi tanımadan bile dünyada en çok saygı duyduğum kişilerin başındasınız. lütfen yönetiminizdeki pasif kişileri bertaraf ederek güçlü ve galatasaray'ın hakkını her yerde savunacak kişilerle seçim zamanı geldiğinde bir ekip kurunuz. sizin beyefendiliğinize ve makamınıza bu kadar yakışmanıza rağmen bu ekip size yakışmıyor.

  mustafa cengiz'i çıkarınca geriye pek de bir şey kalmayan yönetim.
 • 3661
  galatasaray'ın menfaatlerini koruması için seçilen yönetim.
  (bkz: mustafa cengiz yönetimi/#2937873) 30 temmuz 2020 tarihinde bunu yazmıştım ve ben bunu yazdıktan sonra altında burası isveç değil, herhalde tff'nin istediğini yapacaklar diye yazanlar oldu. bundan sonra bir de yetmeyip tff'yi en önden ibra ettiler. fenerbahçe ve beşiktaş etmemişken en önde parmak kaldırdılar.

  o zaman bunlara tepki göstermemin sebebi, bu günlerde olacaklarla alakalıydı. tff 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçına ali palabıyık'ı atadı. yarın bir gün ali koç'da maçın hakemi olabilir ve biz yine beyaz sayfa açtık deriz. :)

  herkesi ve her şeyi geçtim, fatih terim'e ayıp eden, sürekli onu kullanmaya çalışan yönetim.

  transferi falan geçtim, bırakın almayın kimseyi ama galatasaray'a galatasaray gibi muamele yapın.
 • 3662
  2020-2021 sezonu yaz transfer dönemi'nde serbest oyuncu transferi dışında hiçbir şey yapmayan yönetim. bunların arasında da omar'ı scout ekibinin tavsiyesiyle almışlar zaten. bu dönemde bunların dışında ne futbolcu transfer edebildiler ne de futbolcu satabildiler. alex telles'in satışından gelecek paradan medet ummak bu yönetim adına utanç verici bir şey bence. bu yönetimin muhalifi olsam her yerde kullanırdım bunu. tamamen fatih hoca'nın şapkadan tavşan çıkarmasıyla bir şeyler yapıyoruz. o da olmasa fena halde yuvarlanırdık herhalde.
 • 3665
  "başkan bey iyi yeaa ama çevresi kötü" vs demeden ayrı ayrı kötü yönetim. şuan takım olağanüstü iyi gittiği için her şey hasıraltı ediliyor. mustafa bey de abdürrahim bey de ayrı ayrı birileri ilişkimiz bozulmasın derdinde. galatasaray taraftarının belli bir bölümünün inanılmaz riekerink sevdasından daha ilginç bir şey göremem diyordum ama bu solladı hakikaten. bu yönetimin devasa yanlışlarını görmemek nasıl mümkün olabiliyor anlayamıyorum.

  yine de şuan istifa etmeleri falan bir işe yaramaz. sadece daha kötüye gideriz belirsizlikle. ama böylesine güçlü bir camiayı bu denli etkisiz kişilerin yönetmesi insana dokunuyor.
 • 3668
  ben 6 aylık forvetsiz dönemi saymazsak transferde de başarılı buluyorum yönetmi. ffp kıskacındayken marcao ve luyindama gibi iki önemli değeri takıma kazandırdılar, sahaya yansımamış olsa da lemina ve seri gibi premier lig seviyesinde bir orta saha kurdular geçen yıl. bu sene de emre kılınç gibi bir adamı bedelsiz takıma kazandırdılar. transferde her şeyi 4 4'lük yapabilen bir takım çok nadiren bulunur. yahu chelsea'nın kalecisi 80 milyon euro verilen kepa işte.

  bu seneyi de kimseyi göndermemek kaydıyla bir tane orta saha alıp kapatabilirlerse bence yine fena iş yapmamış olurlar. çok iyiler demiyorum transfer konusunda ama gömüldüğü kadar kötü değiller.

  edit: omar da var. o da çok iyi bir transfer.
 • 3669
  saha içi ile ilgili 3 yıllık eylemi 'nasılsa fatih hoca halleder'den ibaret olan yönetim... göreve geldiklerinden beri her transfer döneminde fatih hoca'nın kucağına bir bomba bırakmadan rahat edemiyorlar. bu gidişle muhtemel rangers maçı sonrası marcao satılır hocanın bahsettiği gibi bir kiralık oyuncu alınıp transfer tahtası kapatılır.

  tahta demişken hocanın tahtaya yazdığım isimler 2-3 gün sonra gazetelere düştü diye sitem etmesi de yönetimin galatasaray'ı nasıl yönettiğinin göstergesidir.
 • 3671
  "satış ve pazarlamada"da homo sapiens tarihinin en kötüsü oldukları için mayıs seçiminde gitmeleri gerekir. mustafa cengiz iyi niyetli, düzgün adam kuşkusuz ama onun dışında ortada yönetim adına herhangi bir yapı görünmemektedir. koca kulüp 3 kişiyle idare edilemez daha fazla. her şeyi geçtim bu yönetimin uluslararası bir network'ü yok. skandal.
 • 3672
  bence görev sürelerini doldurmalılar, ama burada yönetim istifa diyenlere asla ve kat'a troll, liseci gibi yakıştırmalar yapılamaz. geldiklerinden beri neredeyse her transfer dönemini yüzlerine gözlerine bulaştırmış, hakem hatalarına karşı asla gereken tepkiyi verememiş (süper lig 2017-2018 sezonu ve süper lig 2018-2019 sezonunda hakemleri de yenip şampiyon olabilmiştik.), fatih terim'den bağımsız tek majör başarılarını ilk aylarında uefa ile yaptıkları ffp anlaşmasında göstermiş (çok sağlam bir başarıydı orası ayrı.) bir yönetimi taraftar elbette istifaya davet edebilir.

  sırf son 2 aydaki ekstrem başarısızlıkları bile insanların sabrını taşırmaya yeter. maicon, kaan ayhan ve belhanda transferleri konusundaki rezillikleri, 1 senelik sürede orta sahaya alabildikleri tek oyuncuyu da william d'avila sayesinde alabilmeleri, yaptıkları sözleşmelerin sızdırılmasını engelleyememeleri, hocanın 6 transfer dönemidir şikayet ettiği transfer listesi sızması konusu (bkz: fatih terim'in tahtaya yazdığı liste), fenerbahçe'nin limit aşımına gereken tepkiyi verememeleri, diğer tüm federasyon kurumları gibi mhk'nin de fenerbahçe'nin istediği gibi yapılanmasını engelleyememeleri, bu geçen 2 aylık süreçte "iletişimsizlik" dersi vermeleri, transfer döneminin bitimine kaç gün kaldığını bile bilmemeleri, transferin bitimine 40 gün kalmışken transfer için daha 50 günümüz var demeleri, bütün bunların üstüne ali palabıyık'ın galatasaray-fenerbahçe derbisine atanması ve bunun üstüne albayrak'ın utanmadan artık beyaz sayfalar açmanın zamanı geldiğini düşünüyorum diyebilmesi vesaire.

  bu kadar rezilliği 2 aya sığdırabilmiş bir yönetime (ki 2018 temmuz'undan 2020 temmuz'una kadar da çok başarılı bir dönem geçirmediler) insanlar bir zahmet yaftalanmadan istifa diyebilmeli. kimse kusura bakmasın, durum böyleyken 23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibra edilmemesinin müsebbibleri hariç yönetimi ağır eleştirenlere ancak helal olsun diyebilirim.

  edit: aman bol bol eksileyin. hakemler tarafından kıtır kıtır doğrandığımızda ve formsuzluklar, sakatlıklar yüzünden galibiyetsiz dönemlere girdiğimizde de utanmadan fatih terim'i suçlayın. mutlaka yapın bunu çünkü yönetim eleştirilemez ama fatih hoca'ya ağzına gelen söylenilebilir.
 • 3675
  ffp idi koronaydı bilmem neydi her şeyden bağımsız bu yönetim gerçekten transfer konusunda skandal denebilecek seviyede kötü. ben özellikle mustafa cengiz'i çok severim ama artık bu işi tadında bırakmalılar. seçimde aday olsalar da işleri gerçekten zor gibi en büyük silahları fatih terim bile artık kendilerinden kopmuş durumda. almayı satmayı da geçtim hoca açık açık defalarca söyledi ben liste veriyorum sonra herkes bu listeyi öğreniyor diye. yani illa ki birilerine liste servis edilecekse bile biraz mesafe kat edilsin ön protokol falan imzalansın öyle basına servis edin. ffp diyorsun korona diyorsun sonra binbir türlü zorlukla alacağın topçuyu dünya aleme anons ettiriyorsun. paran varsa imkanın varsa alen açık yap bunu. ama her şey bu kadar zor iken işini daha da zorlaştıracak işleri neden yapar bu insanlar hiç anlamıyorum. diğer branşlara hiç girmek istemiyorum. mesela, ışıl alben'in takımdan ayrılması tam dursun özbek vari bir iş oldu. neyse artık haklarındaki kararı verecek olan fikri hür vicdanı hür galatasaray üyeleri diyeceğim de içlerindeki bir takım güruh da ne fikir var ne de vicdan...