• 3314
  göreve geldiklerinden bu yana düzenli olarak maaş skalasını aşağı çekmeye çalışan ve bunda başarılı olan yönetim. sadece falcao transferini sayabiliriz buna ters olarak fakat buna da bir şey demek istemiyorum, falcao bir dünya yıldızı. hem reklam hem de güç gösterisi olarak yüksek miktarlara falcao transferi yapıldı.

  galatasaray'ın borcunu ödeyebilmesi ve sürdürülebilir bir mali yapıya sahip olması için maaş giderlerini mutlaka düşürmesi gerekiyor. her sene şampiyon olamayız, şampiyon olmadığımız senelerde de zarar etmeyeceğimiz bir mali yapıya kavuşmamız lazım ki belimizi doğrultabilelim. ha senin ülkende stabil bir ekonomin yokken, aldığın oyuncunun maaşı 2 sene sonra sadece kur farkından 2 katına çıkabiliyorken bunlar çok zor.
 • 3315
  maaş maliyeti konusunda pek iyi değiller gibi. bu son süreçte yaşananlar biraz pandemi ve şl gelirinden kaynaklı durumlar.
  seri : 2.8
  lemina : 2
  falcao : 5
  andone : 2.5
  nzonzi: 3.25
  babel: imza ücreti ile 3.1

  şimdi toplayınca geçen sene 18.65m € maaş bütçesini arttırmışlar karşılığında bir şey getirememiş fatih hocamız. şl geliri var diye bu kadar rahat gitmişler. bu bir maaş politikası değil. param var harcıyorum. şimdi işte babel ve falcao koca bir yük.

  ayrıca d.ö döneminden bile daha yüksek bir maaş bütçesine çıktık geçen sene bonuslarla + maç başı primlerle falan.

  ama şuan gittikleri yol doğru keşke bunu paramız varken de yapsaydık o zaman bu kadar zorlanmazdık.
 • 3318
  maaş ortalamasını gitgide düşürürken fatih öztürk hamlesi biraz gereksiz oldu gibi ama sıkıntı yok. 2020 yazındaki yerli futbolcuların maaşları konusunda iyi iş çıkarıyorlar. sıra yabancılarda. alacağımız oyuncuların maaşları yüksek olmamalı. 1.5 milyon euro üstü her maaş bizi geri götürür. buna da dikkat edersek ve orta saha transferleri kabul edilebilir bir sürede takıma katılırsa gayet başarılı bir transfer dönemi geçirmiş olacaklar. kendilerine güveniyorum.
 • 3321
  artık şu sattığın kadar al kuralları gereği eksiye düşmeme korkusundan bir an önce sıyrılmalıdırlar. kardeşim her dakika artıda olacaksın demiyor. transfer dönemi sonunda (ki buna en son yıl bazında diyen de çıktı) artıda olman yetiyor. yani 2 tane orta saha almak için son gün son saniye babel veya belhanda'nın gidişini beklemek zorunda değilsin. git kimi istiyorsan satın alma opsiyonu ile kirala. 2 ay oyuncunun elinden kaçmasını, başkalarının da talip olmasını bekleme.

  nedir bu korkaklık kardeşim gerçekten artık sinir bozucu hale geldi. deseler ki abi size özel "mbappe'yi 2m euroya veriyoruz". cevap olarak "abi bizde maicondan gelen 1.43 var, 1.43m euroya he de ne olur he de" diyeceğiz neredeyse. orta sahamız bas bas bağırıyor al jakub moder'i zorunlu satın alma opsiyonlu, yanına artık lemina, seri kimi istiyorsan kirala. en son 3m euro eksiye mi düştün? en kötü babel'i, belhanda'yı maaşını ödemek şartıyla gönderir bir kulübe kapatırsın. ama bunun için illa ki 5 ekimi beklemene gerek yok. 3 gün eksiye düşersek uefa floryaya f35lerle saldırmayacak. tamam tedbirli olmak iyidir de gidip bonservisiyle kante'ye gir demiyoruz. 3m euro eksiye düşersen kapatabilirsin.

  kaan'a 2m vermem, lemina'yı ücretsiz kiralarım, seri'yi de ücretsiz istiyorum çünkü para yok, jakup'a zaten en fazla 1,43m verebilirim diye diye 5 ekimi beklemenin ne manası var? şunların hepsinin maliyeti 6m euro olsun, 4,5 eksiye düşersin, toparlayamadın mı son gün gönderirsin feghouliyi maaşını vermek şartıyla bonservis alarak ki halen transfer dönemi değil, tüm yılda artıda olman gerektiğinin yettiği de söyleniyordu. eğer öyleyse devre arası da geçebilirsin artıya. 5 ekim'de son gün belhandayı gönderip kamp görmeyen lemina ve seriyi getirip, jakup'u bundesliga'ya kaçırınca hem oyuncudan oluyorsun hem alabildiğin oyuncular kamp görmemiş, sakatlığa açık hale gelmiş ve ligdeki ilk 5, avrupa'da da 3 maçı kaçırmış oluyorlar. ondan sonra ilk devreyi 25 puanlı kapatıp, ikinci devre istiklal savaşı veriyoruz.

  özetle ffp konusunda biraz daha cesur olabirler, yani 3m euro 5m euro eksiye düşebiliriz, her saniye artıda olacaksın diye bir şart yok, bunu rahatlıkla toparlayacak potansiyelimiz var rahat olsunlar.