• 4084
  galatasaray‘in geçmiş kırk yıllık tarihinde bu kadar taşı gediğine koyan, 83 milyonun anlayabileceği dilde, fenerbahçe’nin yaptığı şımarıklıkları ve kural tanımazlığı anlatan bir başkan tanımadım. geçirdiği ameliyatlara rağmen cesurca ve haklı olarak galatasaray’ın haklarını korumaktan asla geri durmuyor. yolun açık olsun başkanım, allah yardımcın olsun. (ben herkese başkanım demem)

  hem galatasaray'ın hem diğer takımların anlaştığı futbolcuları ayartıp, para gücü ile onların ruhlarını satın alıp 600 m euro borçlanacaksın ondan sonra da limitim az diye car-car öteceksin. efendim bu ali koç’a göre, her başkan kendi yaptığı borçtan sorumlu olmalıymış. bizim aklımızla alay ediyor resmen. borç başkanın değil kulübündür. başkan sadece kulübü temsil etmek üzere genel kurul tarafından seçilmiş temsilcidir. kurumlarda, devlette ve şirketlerde devamlılık esastır ve bunu en iyi bilen ali koç’tur.

  otuz milyon taraftarım var deyip, tff’yi tehdit ediyor, amigo gazetecileri gönderip tff önünde ceket yaktırıp sizi de yakarız diye mesaj verdiriyorsun ondan sonra da “aslında bizim limitimiz eksi çıkmalıydı neden böyle yapmadınız” diye tff ile dalga geçiyorsun.

  işte mustafa cengiz hayatı pahasına, bütün bu acı gerçekleri tüm ülkeye anlatıyor. hem de öyle net anlatıyor ki ben anlamadım diyebilecek tek kişi bile çıkmıyor. tv yorumcularını izliyorum, herkes hak veriyor başkana ama fbjkli amigo yorumcular yıkama yağlama ve ali koç’u temize çıkarma gayretine giriyor.

  sayın başkanım; arda konusunda attığın geri adımı şimdilik görmezden geliyorum. çünkü biliyorum ki fatih hoca’nın hatasını görmesini ve kendiliğinden doğruyu bulmasını bekliyorsun. bu tutum bazı durumlarda çözüm olabilir size hak veriyorum. üstelik arda konusunun çok dallı ve budaklı olduğunu da biliyorum. ama diğer bütün kararlarını doğru buluyor sizi destekliyorum.

  allah şifa versin, uzun ömür versin ve galatasaray’a uzun yıllar hizmet etmeni nasip ve müessir etsin.
 • 4086
  arda turan konusunda yalan söylediğini iddia edenler var. ilk bakışta haklı gibiler. ancak sözlerini iyi anlamak gerekiyor.

  başkan arda turan ile ilgili ilk kez resmi talep geldi biz de aldık diyor. medya üzerinden ya da dost meclisinde toplanmışken yapılan istekleri başkan ciddiye almamış. çok güzel bir nüans. ancak yazılı metinle sözlü mütalaa arasındaki farkı bilen spor yazarı bile yok anlaşılan.

  eğer tff harcama limiti konusunda bütün kulüplerin onayını istiyorsa geri adım atmaması gereken başkan. gerekirse seneye ceza yiyelim. taraftar arkasında.
 • 4087
  belli ki fatih terim'le arasını düzeltmiş olan başkanımız.

  bunca yıldır galatasaray'ı takip ederim. eğer fatih terim bu camiada biriyle takışırsa o kişi birden bire sürü drone saldırısına uğramaya başlar. "fatih terim gönüllüleri" diye bir şey kesinlikle var. nereden haber aldıklarını bilmiyorum ama bir şekilde hocanın takıştığı, çatıştığı, ters düştüğü kişilere karşı saldırıya geçiyorlar.

  daha şundan 1 2 hafta evvel bu mecrada dahi mustafa cengiz'e söylenmedik laf kalmadı. üfürükten bir transfer mevzuu yüzünden adama çeşit çeşit yakıştırma yapıldı. hem de uzun süre devam etti.

  ne zaman ki arda turan transferi oldu, birden bire bıçak gibi kesildi bu saldırılar. dünkü konuşmalarından sonra ise yeniden efsane başkan statüsüne yükseldi. elbette bir kanıtım yok ama ben bunun tesadüf olduğunu düşünmüyorum. yıllardır galatasaray'ı takip eden biri olarak fatih terim'le ilgili bu tür bir şeyin olduğunu çok büyük bir hisle seziyorum.
 • 4088
  10 numara galatasaray başkanıdır. geçmişte hataları yanlışları olmuştur belki de, hatta belki yakın zamanda tekrar olacaktır da. ancak kendisi onurlu, gururlu, galatasarayın hakkını ite köpeğe yedirmeyen adam gibi adamdır. adam kelimesinin içinin boşaldığı bir ortamda bizler için bulunmaz hint kumaşıdır.

  arda konusunda yaptığı da geri vites değil büyüklüktür. belli ki fatih hocam bir şekilde çok istedi. geçen sene arda gereksiz iken bu yıl içinde bulunduğumuz durumda hoca da bu kadar istiyorken hocayı kırmayarak rotasyona bir oyuncu kazandırmış oldu. her ne kadar ardayı sevmesem de hocanın arkasında olduğunu herkese göstermek açısından yaptığının geri vites değil güzel bir mesaj olduğunu düşünüyorum. allah uzun ömürler ve şifa versin kendisine inşallah.