• 2
  2. kayıt yayında: https://soundcloud.com/...5665/minyatur-pota-2

  ilk kayıt sonrası youtube'un bilhassa telefon üzerinden kullanımının zor olduğu söylendi, bu yüzden bir de soundcloud'u deneyelim dedik. geri dönüşlere göre yol haritamızı netleştiririz.

  konuğumuz xess xava'ydı. katılım konusunda bize ilk ulaşan kendisi olmuştu. sırasıyla biraz yabancı oyuncu sayısı, biraz emre kılınç mert hakan yandaş ikilisi ve biraz da euroleague lafladık. meydan fikirlere ve yorumlara açık.

  youtube'a da yüklendi: https://youtu.be/jIOgl79BRP4
 • 3
  galatasaray sözlük podcast başlığına mı yoksa burayı mı yazmalıyım emin olamadım fakat yeni bir oluşum olarak 'minyatür pota' adıyla devam edildiğinden buraya yazma ihtiyacı hissettim. ilk bölümü 2 gün kadar önce, bugün çıkan bölümü de çıktıktan herhalde 1 saat kadar sonra dinledim ve gayet keyif de aldım. bu 2 bölümden sonra aklımda oluşan fikirleri bu podcast fikrinin öncüleri olan ocgunsson veya fabricius'a özelden ulaşıp fikirlerimi belirtmek yerine buradan herkese açıkça yazdım ki; belki insanlar da okuyarak fikirlerini sözlük ortamında herkesin göreceği şekilde belirtir ve böylelikle bu podcast girişimi daha iyi kılınabilir.

  - öncelikle kesinlikle tüm kayıtların youtube'a da yüklenmesi gerektiğini düşünüyorum. telefondan ulaşmanın zor olması (bence zor da değil) oraya yüklenmemesi için bir sebep olmamalı. soundcloud, google podcast, stitcher, youtube gibi platformların kullanılması dinleyici kitlesi açısından çok önemli olacaktır. bunu önermemin sebebi kesinlikle maddi beklentiler değil. yalnızca daha yaygın hale gelmek.

  - belki pek rahatsız edici değil fakat 2 bölümde de zaman zaman hedeflenen dinleyici kitlesi yalnızca galatasaray sözlük yazarları gibi ifadeler kullanılmış. eğer gerçekten kendi aramızda bir podcast yapacağız deniliyorsa o halde bu yazdıklarım bir öneri olmaktan çıkar. bunu bilmediğimden yazma gereği hissettim.

  - kayıtların kalitesi ve daha sonra yapılacak editler daha iyi kılınabilir. bugün dinlediğim bölümün 8. dakikanın son, 9. dakikalarının ilk saniyeleri civarında hatırladığım kadarıyla fabricius konuşuyordu ve sesinde 3-5 saniyelik kesilmeler yaşanmıştı.