• 386
  https://www.fanatik.com.tr/...ber-fotograf-2146635

  --- alıntı ---

  son dakika haberi... yaz transfer döneminde galatasaray ve fenerbahçe, vedat muriç transferinde karşı karşıya gelmiş, gülen taraf sarı lacivertli ekip olmuştu. fenerbahçe, sivasspor ile sözleşmesi sona erecek olan mert hakan yandaş transferinde de ezeli rakibi galatasaray'a çalım atmak üzere. fenerbahçe, galatasaray'la yıllık 1.6 milyon euro'ya prensipte anlaşan yıldız futbolcuya müthiş bir teklif yaptı. kanarya 4 yıl için 8 milyon euro'yu gözden çıkardı.

  --- alıntı ---

  haberin detayında da "daha önce galatasaray' a söz verdim" diyen mert hakan' ın aklı karıştı deniyor. kendisinin menajeri kim bilmiyorum ama menajer pompalaması bir haber olduğuna bahse girebilirim.
 • 388
  transfer edilecekse bile euro, dolar üzerinden değil de tl üzerinden maaş verilmesinin uygun olacağına inandığım futbolcu.

  yabancı oyuncular için el mahkum, mecbursun döviz kullanmaya ama yerliler için böyle bir şey olmamalı.
  bir devalüasyon olsa kulüpler batar bu sözleşmeler yüzünden.

  edit:
  tamanlamiylaotuzkarakterlinick renktaşım mesajla belirtti sağolsun, cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile zaten türk lirası üzerinden antlaşma yapılıyormuş.
 • 389
  1 hafta falan oldu sanırım bu bahsedeceğim haberin üstünden geçeli. kendisinin galatasarayla anlaştığı, transferinin bittiği haberi çıkınca menajeri çıkıp yalanlamıştı instagramda story atarak. ben de twitterda denk gelip, sonradan bakınca gerçekten menajeri olduğunu görmüştüm.

  şimdi şu sıralar her gün fernerbahçeyle anlaştığı haberleri çıkıyor ve ne kendisinden ne menajerinden en ufak bir yalanlama falan gelmedi. olumsuz düşünmek istemem ama ateş olmayan yerden de duman çıkmaz.

  yarım sezon anadolu takımlarında üst düzey performans veren futbolcuların menajer kucaklarında şaklaban olmasını ben kesinlikle anlamıyorum. kendisi galatasaraya gelir, fenere gider orası ayrı konu ama bu şekilde basit ayak oyunları çok komik oluyor. 500 bin euro fazla almak için avrupa arenasına çıkmayı, fatih terimle çalışıp, geçmişte sayısız futbolcu gibi seviye atlamayı gözden çıkarabiliyorsa yolu açık, bizden uzak olması dileğiyle.
 • 391
  piyasada dönen haberlerin çoğunun üfürme olduğundan hiç şüphem yok, hatta artarak da devam edecektir.
  bu palavralardan bağımsız, fener'in bu arkadaşlara salça olacağını tahmin etmeye gerek yok zaten (her transferimizde olduğu gibi)
  benim şahsi tahminim, biz hem mert hakan hem de emre kılınç ile cayılması halinde ceza-i müeyyidesi olan ön protokol yaptıysak sorun yok ancak görüşüp şifaen okeyleştiysek (halk arasında prensipte anlaşma dedikleri) ve para pul konuşmadıysak, işte o zaman geçmiş yaşanan tecrübeler aklıma geliyor ve bu arkadaşların bize gelmelerini zor görüyorum.
  lakin burada bir avantajımız var, o da, bu süreçte o çakal kulüpleri ile muhatap olmak zorunda kalmayacak olmamız.
  ben protokol yapılmıştır düşüncesiyle bize geleceklerini düşünüyorum, ancak herhangi bir protokol olmadıysa, her nekadar mevcut borçları bizim birkaç katımız da olsa fener'in bu sidik yarışında geri kalmayacağını, allemle kallemle, boluspor-moluspor ham hum şaralopla bu oyuncuları sonuna kadar zorlayacağını düşünüyorum, onlar adına en kötü bizim kasadan 1 yerine 3 çıkması için ellerinden geleni yapacaklardır.
  her iki oyuncu da bize gelirlerse sevineceğim, ancak gelmezlerse de karalar bağlamayacağım oyuncular.
  fanatik'in haberini bir an için doğru kabul edelim (çok zor bir şey istedim farkındayım), hakikaten biz 1,6 onlar 2 veriyorsa yıllık, ne yapıp edip o 2'lerini 3'e çıkarttırıp öyle almalarını sağlamak da boynumuzun borcu olmalı.
  gerçi bu da ne işe yarar bilmiyorum, çünkü adamların kayıtdışısı çok sağlam; koç'u, doğuş'u, ülker'i ve piyonları (boluspor, westerlo......var da var... (koca napoli bile iş tuttu bunlarla, kimbilir açıktan ne aldılar eljifi zorla almak karşılığında)