• 365
  akşam gazetesinin imzasız bir haberi üzerine hakkında velvele koparılan oyuncu. bu haberin kimlerin isteğiyle yapıldığı malum. şimdi açık konuşalım bonservisi elinde olan bir oyuncu için fenerbahçe'nin galatasaray ile maddi olarak yarışması mümkün değil. daha dün sms ile para topluyorlardı nereye veriyorlar 2 milyon euro maaş. ha veriyorlarsa da hayırlı olsun. sağına gökhan'ı, soluna da caner'i koyup lig altıncılığını garantilerler.
 • 367
  son günlerde baya tatavası yapılan arkadaş. hayat bir nevi tercihler sıralamasıdır. tercih kendisinin.

  önünde kendisi gibi sayısız örnek ve fatih terim'le çalışma imkanı varken eğer 500 bin euro fazla verildiği için fenerbahçe'yi tercih edecekse yolu açık olsun. hatta bu mentalitede birisi galatasaraya gelmediği için çok memnun olurum. sırf fenerbahçe almasın diye 1 lira dahi fiyat yükseltme yapılmasına kesinlikle karşıyım.
 • 369
  oyuncu eğer tercihini paradan yana kullanacaksa her futbolcu gibi fenerbahçe' yi seçecektir bu böyledir, bütçe olarak belki çok önlerindeyiz ama takıma dışardan korkunç para giriyor. fenerbahçe çalımları hep böyle atmıştır, ülker girer sarar girer kiğılı girer acun girer şahenk girer koç family e girmek bile istemiyorum.. biri girer o parayı dışarıdan bulurlar. siz sahiden muriqi'yi serdar aziz i geriye gidelim topuz u potuğu açıklanan rakamlara mı aldıklarını zannediyorsunuz ? kap'a girilen miktardan çok elden mühtiş paralar aldı bu isimler, paraları da saydığım ve daha saymadığım yüz binlerce isim verdi. fenerbahçe'yi kıskandığım tek nokta bu olaydır zaten. biz bunun eksikliğini yıllardır çekmeyi bir kenara bırakın destek yerine köstek oldular ki neyse o konulara hiç girmeyelim.. sms olayında bile çok dalga geçtik evet ama böyle bir kampanyayı biz yapsaydık fenerbahçe nin ulaşcağı rakamın yarısına ulaşamazdık.

  ama parayı seçmeyenler de var tabii ki en güzel örneği metin oktay.. son yıllarda da bu örneğe emre akbaba ismini verebiliriz. kendisine gelince gerek gelecek senelerde uygulanmaya geçecek olan yabancı sınırı gerekse kalifiye yerli futbolcu eksikliğimizden dolayı takıma katılmasını isterim ama içimden bir ses nedense malum nedenlerden dolayı fenerbahçe' yi seçecek diyor. asla kızmam ona bakmayın biz galatasaraylıyız ama konuşulan paralar korkunç paralar arada 1 2 milyon euro fark 7 sülalesine yetecek cinsten hele günümüzdeki kur yaşam şartları da düşünüldüğünde.

  şimdi mesaj gelecek kardeş ben seçmezdim kanım sarı kırmızı akar falan filan.. paranın yüzü sıcaktır hele artık tek tabanca yaşamayan yazarlar ne dediğimi gayet iyi anlayacaktır..
 • 370
  orta sahada oluşacak boşluğu düşünürsek ihtiyacımız olan 'yerli' futbolcu. önümüzdeki sezon için ömer dışında ortasahada oynayan elle tutulur bir oyuncumuz yok. keza ömer de orijini kanat olan bir futbolcu. bonservis ödemeyeceğimizi de düşünürsek üstüne düşmemiz gerekiyor. kendisi içinde fatih terim'le çalışacak olmak ve galatasaray orta sahasının hali bence önemli bir şans olacaktır.
 • 371
  bir kac roportajini dinledim, kendisi akilli, vizyonlu bir gence benziyor, 3 kurus icin fenere gidip kariyerini riske atacagini zannetmiyorum.

  onunde 3 secenek var.
  1 - kendisine guveniyorsa ve gercekten buyuk hayalleri varsa paraya bakmadan direk avrupaya gider.
  2 - once gelecegimi kurtarayim, kariyer ikinci planda diyorsa fenere gider.
  3 - fatih terim'le calisip turkiye'nin en iyi takiminda daha da tecrubelenip, sampiyonlar ligi oynayip, ondan sonra avrupaya daha saglam gitmeyi dener.

  ben olsam, galatasaray'li olmasam bile, direk oyanayabilecegim, ulkemin en buyuk takiminda seneye sampiyonlar liginde* oynayacagim icin diger secenekleri dusunmem bile.

  su siklardan 2'yi secen futbolcu zaten o kafayla hic bir yere gelemez.
 • 373
  galatasaray'ın kaçırmaması gereken oyuncu. bonservisi zaten yok. 1.4 milyon euro yıllık ücret ve gerekirse 1 milyon euro civarı bir imza parası verilebilir. bu paraya avrupa'dan kiralık futbolcu zor alıyoruz.

  adam galatasaraylı ama 26 yaşına kadar büyük paralar kazanmamış. 30 yaşına kadar geçerli bir sözleşmeye imza atacak ve avrupa'ya gidemezse alacağı tek büyük sözleşme olacak. geleceği için parayı düşünebilir, buna karaktersizlik diyemeyiz. biraz daha maliyetli olacak ama ben galatasaray'a geleceğini düşünüyorum.
 • 375
  https://www.aksam.com.tr/...ahcede/haber-1077075

  orkun özateş imzalı özel habermiş. biraz araştırdım, kendisinin başarılı gazetecilik örnekleri de var, "cool story bro"luk işleri de. öte yandan ali naci küçük, süleyman rodop ve uğur karakullukçu gibi isimler mert hakan'ın önümüzdeki sezon bizle olacağını ifade etmişti, ediyor.

  son derece iyi bir futbolcu. bize de gelse, fenerbahçe'ye de gitse bu gerçek değişmeyecek. şu an ülke içinden alınabilecek 5-10 kaliteli yerli varsa bunlardan biri de kendisi. "fenerbahçe'ye gidiyor" haberi üzerinden mert hakan'ın kalitesine gömülmesine anlam veremiyorum. elmas çamura da bulansa yine elmastır, yeter ki güzel işlensin. mert hakan da kendisini kimin işleyeceğine karar verecek artık. umarım parçalı ile izleriz kendisini.
 • 376
  hakkında fenerbahçe ile anlaştı haberini yapan gazete takvim. bu sözüm ona gazete, ülke yansa, üçüncü dünya savaşı çıksa, galatasaray şampiyonlar ligini alsa, ilk sayfa fenerbahçe haberi veren garip bir oluşum, uyandırayım istedim.

  bir diğer konuda, mert hakan yandaş, türkiye liginin şu an da en iyi yerli oyuncularından biri. olur da fenerbahçe veya kasımpaşa'ya bile gitse bu gerçek değişmez. sırf galatasaray'a da oynamıyor diye iyi oyuncuları boklamayı da bırakmak lazım. galatasaray taraftarı küçük hesaplar yapmamalı.
 • 379
  öncelikle kendisi galatasaraylıdır. buna hemfikiriz sanırım, galatasaraylı olmayan birinin twitter'da kendi takımı dışında tek takip ettiği takım galatasaray olmazdı zaten.
  kendisi efendi, düzgün akıllı birisine benziyor. söz verip sonra sonradan sözünü yiyeceğini düşünmüyorum kaldı ki her zaman daha iyi teklif veren çıkabiliceğini biliyor, bunu göz önüne almadan ocak ayında bize attığına inanmıyorum.
 • 380
  şu devirde fener daha fazla para veriyor diye fener'e gidecek futbolcu tek kelime ile salaktır. fenerbahçe inşallah bu kafayla yönetilmeye devam edeceği için yıllar boyu başarı elde edemeyecek. fener'den birkaç sene için fazla alınacak 1-2 milyon euro kalan yıllar için yetmeyecek. zira fener'e giden yıldız adayları ya da ortalama futbolcular 1-2 sene sonra diplere dek iniyor.

  şayet bu arkadaşımız da böyle bir tercihte bulunursa kendisi için en ufak bir çaba sarf etmemeli kulüp. galatasaray, türkiye için, tercih edilebilecek değil tercih edecek bir kulüptür.

  başarısız olacağı kesin olan bir kulübe sırf daha fazla para veriyor diye giden bir futbolcunun bize katacağı pek bir şey olmasa gerek.