• 352
  konu hakkında özür dilemesi yeterliydi diye düşündüğüm yorumcu. spiker diyemiyorum çünkü kendinden sayısız gs fb derbisi dinledik izledik ancak daha orta sahadayken fenerin ataklarını gol pozisyonu tonunda anlattığına tüm gsliler şahittir. kimsenin işinden olmasını istemeyiz kurumsal özürde gelmişti benim içim soğumuştu açıkçası. keşke bein de fener yorumcusu olarak yoluna devam edebilseydi.
 • 355
  2020 yılında, herhangi bir konuya dair cinsiyet eşitsizliği yapılıyorsa, lamı cimi yok, cezalandırılması gayet normaldir, olması gerekendir.

  ‘kadın yerini bilsin’ üslubu hakaret midir değil midir, bunu da bittabii kadınlara sormak gerek. hakaret için illa argoya gerek yok, kendi cinsini üstün kılması da yeterince hakaret sayılabilir. bu çağda bu cehalette ve görüşte insanların ekmeğinden olması da beni zerre üzmüyor. cinsiyet eşitliğini öğ-re-ne-cek-ler.

  bein sports’un işine son verdiği kişi.
 • 356
  eğrisi doğrusuna denk gelip kovulmuş hasta fenerli spiker..
  taraflı fb yanlısı yorumlarından dolayı yıllar evvel kovulması gerekirken kadın futbolunu aşağılaması yüzünden gene haklı olarak kovulmuş maç anlatıcı.
  işte bunlar hep “ben fenerliyim, arkam sağlam, bana birşey olmaz “ küstahlığından ve kibirinden..
  kendisi için üzülmeyin, acun ağbisi ayarlar bir şeyler..
 • 358
  kadına futbolu yakıştırmıyorum demek ne hakarettir ne de ayrımcılıktır. yıllardır voleybol erkeğe yakıştırılmadı kimsenin sesi çıkmadı. sabri ile yıllardır dalga geçildi. o zaman o da kişilik haklarına hakaretti. bütün yorumcular yaptı bunu hem de.

  bizim insanımız linç etmeyi sever. baktılar bir yerlerde hıyar var tuzu alan koştu.

  kabak başına patlayan feminazi kurbanı spiker.
 • 359
  yaptığı yorumu bir kadın bir erkek için yapsa değil işinden olmak terfi alırdı. cinsiyetçi bir yorumda yapmamıştır bana göre türkiyede nerdeyse her erkeğin kafasından geçeni söylemiştir. kadınları incitmeyi düşündüğünü bile zerre kadar düşünmüyorum.

  bu ülkede kadından alacağımız eğitime ihtiyaç yok dendi , tecavüze uğrayan kadın ölsün dendi , yalnız bırakırsa ya davulcuya ya zurnacıya gider denerek kadının yanında davulcu ve zurnacı da aşağılandı, dayak cennetten çıkmadır diyerek yedikleri dayakları hoş görmeleri istendi bunlara hiç bir yaptırım yok ama melih şendil bunların yanından bile geçmeyen bir cümle yüzünden işinden oldu.

  bizim ülkemizde her şey orantısız olduğu gibi bu kadın meselesi konusunda da böyle durumlar haddinden fazla orantısız şekilde abartılıyor. hiç abartılacak bir mesele değildi ama yapacak bir şey yok.

  unutmadan ; kadınlar yaşı kaç olursa olsun birer çocuk gibi kırılgandırlar, onlara ,anne , baba , kardeş yeri geldi mi bir arkadaş gibi davranmalıyız. 5 yaşında da olsa 90 yaşında da el üstünde tutmalıyız çünkü bir çiçek gibi kırılgan ve sevgiye ilgiye muhtaçtırlar. onlardan ilgimizi sevgimizi eksik etmeyelim. bizi ayakta tutan onların varlığıdır , onlar güçlüyse bizde güçlüyüz onlar iyiyse bizde iyiyiz onlar mutluysa bizde mutluyuz.
 • 360
  (bkz: #2944648)
  düşünün kızınız var, futbola da merakli sizin sayenizde. izliyor, oynamayı seviyor. az çok yeteneği de var, neden olmasın belki 10 sene sonra...
  siz bein izlerken yillarin spikeri olan adam "kadınlar futbolda olmamali, yakismiyor erkek oyunu bu" diyor. kızınızın yüzü düşüyor. belki hicbirinizin kızı yok ama bir tane kız çocuğunun bile hayallerine dokunsa yeter.
  20 yıl once bu "kadinlar calismamali, evinde oturmaliydi". bir dönem kadinlar belli işleri yapamaz/yapmamaliydi. ondan önce kızlar okula gitmemeliydi. işte bu düşünceler ne kadar karanlıksa kendisinin bu soylemi de o kadar çağ dışı. kendisinden 50 kat iyi futbol izleyecek, anlayacak, oynayacak kadınlar var. napalim melih şendil gibi pipileri yok diye voleybola mi verelim de ortam melih gibilere kalsın?
 • 362
  hakettiğini bulmuştur.

  kendisinin fikridir, saygı duyarım. ancak kendisinin hastalıklı fikrini dinlemek için para vermem.

  kendisinin beyanı futbol sektöründeki kadın popülasyonuna yöneliktir; seyircisi, oyuncusu, yorumcusu... dolayısıyla kendisi eğer bu sektörde kadınların olmasını doğru bulmuyorsa zaten birazcık haysiyetli olarak kadınların olduğu bir kurumda ve futbol sektörü içerisinde çalışmamalıydı.

  kendisi ile birlikte çalışan bir kadının maruz kalabileceği durumları düşününce çalıştığı kurum da doğru kararı vermiştir.

  sonuçta kendisi kaç anlatmak haricinde fikirlerini beyan ederek para kazanan bir kişi eğer fikirleriniz talep görmüyorsa ki görmediği aşikar kurumun sizinle devam etmek istememesi doğal olandır.

  fikir özgürlüğü kapsamında şahsi sosyal medya hesaplarından dilediğince cinsiyetçi fikirlerini savunabilir ve destekçileri ile iletişimde kalabilir, o da beni ilgilendirmez zaten.

  edit: arkadaşlar sorun kendisinin resmi yayıncı kuruluşta ve kadınlarla brilikte çalışıyor olması. pembe forma sevmeyen ve bunun sebebini futbol sektörü içerisindeki kadın popülasyonu olarak gören bir kimsenin altında çalışan bir kadın olduğunuzu düşünün sadece, herhangi bir şekilde insan muamelesi görmeyeceğinize ben eminim. tam olarak da bu sebeple işinden olması gerekiyordu işte, onun haricinde fikirleri beni ilgilendirmez, isterse köleliği savunsun, ancak benim taraftarı olduğum takımın maçını izlemek için para vermek zorunda olduğum bir kurumda bunu ya-pa-maz.

  ve şu an bu durumla ilgili yanlış durum sadece kendisine tepki gösteriliyor oluşudur. kendisinin karşısında gevrek gevrek sırıtarak aynı fikirleri paylaştığını ifade eden ve kendisini destekleyen eski futbolcu bozması herifin adının bile anılmıyor olması skandaldır.
 • 363
  fikrine saygı duymakla kalmamakla beraber kısmen de aynısını düşündüğüm yorumcu. pembe forma konusu hariç, renkler ve zevkler tartışılmaz.

  nasıl ki bir erkek olarak voleybolu kadınlara daha çok yakıştırıyorsam, futbolu da erkeklere yakıştırıyorum. hatta geçenlerde kadın futbolculardan biri messi'nin aldığı maaşı bütün kadın futbolunun almadığını söyleyerek eleştirmişti. eee napalım ilgilimizi çekmiyorsa? siz mutlu olacaksınız diye zorla mı izleyelim? oynamanıza engel olan yoksa, düşüncemize ve zevkimize de karışamazsınız kardeşim.

  melih şendil de sabri ugan ile birlikte en beğendiğim spikerlerden biriydi. işine son verilmesi yazık olmuş.
 • 364
  türk insanının iktidar muhalefet, fenerli cimbomlu, kadın erkek fark etmeksizin düşünce ve ifade özgürlüğünden hiçbir şey anlamadığını göstermiş spiker.

  bizim millet düşünce ve ifade özgürlüğünü "bir topluluğa ters gelmeyecek şekilde düşünüp ifade etmek" olarak algılıyor. yani ters fikirleri beyan edemiyorsun. birileri sürekli alınıyor. herkes linç edilme korkusuyla esas düşüncesini saklamak zorunda kalıyor.

  düşünce ve ifade özgürlüğü denen şey zaten çoğunluğun kabul ettiği şeyleri dillendirenler için değil, aksi yönde düşünen, aykırı fikirleri olan insanlar için gerekli. her aykırı fikir beyan edeni linç edeceksek işimiz var.

  sosyal adalet mücahitleri resmen din gibi, tarikat gibi bir şey olmuş. onların kalıpları dışına çıkan herkesi faşistçe ezmeye çalışıyorlar.

  melih şendil bence saçmalamış. boş konuşmuş. yani hepimizin sık sık yaptığı bir şeyi yapmış. kimseye hiçbir zarar vermediği, hakaret etmediği halde işinden oldu. kaldı ki aynı konuşmada erkeklere de voleybolun yakışmadığını söylüyor. erkekleri mi ötekileştirmiş oldu şimdi? politik doğruculuktan kafayı sıyırdı bu dünya insanları. sonumuz hayrola.
 • 366
  ne eksik ne fazla tam olarak “kadınlar futbolda olmamalı” şeklindeki açık ifadesi, spor kamuoyunun belli bir kesimi tarafından hala ısrarla tefsir yapılarak hafifletilen ve bu sayede de yeniden yorumlanan şahıs.

  cinsiyetçi ve ayrımcı bir söz söylemiş, bedelini de haklı bir şekilde kovularak ödemiştir. özel sektörde çalışıp canlı yayında milyonlara sesleniyorsan dikkatli olacaksın. basit bir şirket çalışanısın. şirketinin ana sektörüne gönül vermiş kişiler olan müşterilerini rencide edemezsin.

  “kadınlar futbolda olmamalı” demek, bir noktada kadın taraftarı bile kapsar. yani senin maaşına katkı sağlasınlar ama futbol topuna sakın değmesinler? niye? çünkü cinsiyetleri kadın. açık açık bu kadar yanlış konuşup üstüne de kibirli bir şekilde sözlerinin arkasında durdu ilk etapta.

  tepkiler ve netice itibariyle kovulması gayet normal. yılların spikeri olarak düşüncelerini daha düzgün ve kimsenin kişisel hak ve özgürlüklerine dokunmadan söylemeliydi. haddi olmayan bir üslup kullandı.

  dilerim ki kafamıza göre tefsir yapmaktan artık vazgeçilir. beyan bu kadar açık iken “asıl niyeti”(?) benim nezdimde durumu yumuşatmıyor. beyan esastır, ki ilk olarak gayet de arkasındaydı.
 • 367
  kadın futbolunu, kadın basketbolunu sevmiyorum. izleyene, sevene saygı duyarım ama benim hoşuma gitmiyor.

  en fazla bunu diyebilir. bunu aşıp da kadınlar futbolda, basketbolda olmamalı diyemez. nasıl kadın futbolunu veya basketbolunu sevip sevmemek onun özgürlüğü ise, kadınların da bu sporları yapıp yapmamaları kendi özgürlüğüdür. ancak bu şahıs özgürlüğün kısıtlanması gerektiğini ve kadınların bu sporu yapmaması gerektiğini söylüyor. o yüzden kovulması yerinde olmuş. darısı tüm kurumların başına.
 • 368
  düşüncesini ifade etmesinde değil ifade şeklinde sorun olan kişidir. "kadınların futbolundan zevk almıyorum" cümlesi başkadır "kadınlar futbolda olmamalı" başkadır.
  kendisinin işinden olmasına kendisi adına üzülmüyorum açıkçası ama çocukları varsa onlar için üzülürüm. o çocukların psikolojisi sebebiyle üzülürüm.
  onun dışında bir hata yaptı ve sonuçlarına katlanmak durumunda.
 • 370
  yaptığı açıkça cinsiyetçiliktir.nasıl ki fazla siyahi yüzücü yok diye "siyahiler'e yüzmek yakışmıyor,onları yüzerken görmek istemiyorum" demek ırkçılıksa, kadınlara futbol oynamak yakışmıyor demekte cinsiyetçiliktir.düşünce özgürliğü falan da değildir ayrıca.sen insanların para vererek abone olduğu bir platformda aklındaki tüm düşünceleri canının istediği gibi söyleyemezsin.çok söylemek istiyorsan da git kişisel kanalını kur orada söyle ne söyleyeceksen.yakıştıramıyorsan izleme kardeşim sana ne.rapinoe vurdu gol olduuu.
 • 371
  bugün "kadınlar futbolda olmamalı" denir, yarın "kadın araba kullanmamalı" denir,
  bugün "kadınlar futbolda olmamalı" denir, yarın "kadınlar iş hayatında olmamalı" denir,
  bugün "kadınlar futbolda olmamalı" denir, yarın "kadının sokakta işi ne" denir.

  öyle kafanıza eserek, her aklınıza geleni söylemek ifade özgürlüğü değildir. ifade özgürlüğü sonsuz, sınırsız, hudutsuz olamaz. istediğiniz konuyu ifade özgürlüğü diye adlandıracaksınız, istemediğiniz konuda konuşanı cezaevine atacaksınız. yok ya!

  hakkında gereken yapılan spiker.