• 1802
  socrates dergi youtube kanalında dün yaptığı haftanın maç yorumlarında bol bol erol bulut ve fener takımını överken, galatasaray'ı kısa geçip galibiyeti okan buruk'un hataları ve başakşehir'in kadrosundaki eksiklerine bağlamış sinsi yorumcu.

  kendisine sorarsanız fener muhteşem bir kadro kurdu ve kurmaya devam edecek. 3-5-2 oynayarak bu ligi sürklase edecek.3-5-2 kanatlarında gökhan gönül ve caner uçacak. sosa ortalayıp gustavo yapıştıracak.

  ama galatasaray elindeki kısıtlı kadroya arda'nın aklını katarak, kompakt oyunla maç kazanbilen vasat bir takım.
 • 1803
  sıradan bir spor yorumcusu. onu sıradan yapan, sürekli farklı olmaya çalışması. günümüz medyası, farklı olmaya çalışarak saçma sapan yorumlar dizen yorumculardan geçilmiyor. bir de bu adam artık baya baya mehmet ayan olmuş. ilk başta böyle değildi ama ülkedemizde prim yapan şey bu demek ki. ben her şeyi bilirim, ben çok farklıyım dedirtmek için elinden geleni ardına koymayan, saçma komik şeyleri sanki covid aşısının formülünü bulmuşçasına bir ciddiyetle sunmaya çalışan eleman. seneler önce bunu diyeceğimi düşünmezdim ama mehmet ayanla ne kadar da birbirlerine benziyorlar. *
  bu da kendisinin ayıbı.
 • 1804
  kendisi objektif görünmeye çalışan fanatik bir fenerbahçelidir. bunu da zaman zaman detaylarda çok net belli eder.

  dinlemeye çalıştığım dönemler oldu ama bazen fanatikliğine yenik düşüp öyle bir saçmalıyor ki tipik fenerli deyip geçiyorum.

  bu arada socrates dergi youtube kanalında yaptığı son konuşmayı dinledim. aleyhimize bir şey dememiş. kendi adıma benim düşüncelerim de bu videoya yönelik değil zaten. yorumumu genel anlamda yaptım.
 • 1805
  kendisini severdim. ama bu sevgim sadece futbol yorumculuğuna değil ülkemizde olan biteni yorumlama şekliyle de ilintiliydi.

  socrates ile yaptığı ilk programda federasyona olan borcu ve kuru sabitlemesi konusunda bein'i çok net ve kendinden emin bir şekilde savunması çok ürküttü. sebep olarak da kaçak yayınları söyledi, başka da bir şey söylemedi. karşısında salak varmış gibi, yani son yıllarda herhangi bir konuda kamuoyuna açıklama yapan herkesin tercih ettiği tarz.

  kaçak izlemeyin, kulübünüz parasını alsın dedi açık açık. bein sözleşmesinin gereğini yapmalı demedi. midemizi bulandırdı.

  dün yayınlanan socrates'teki programında da 9 kişi kalan rakibine gol atamayan fenerbahçe ile geçen yılın şampiyonu başakşehir'i çok net bir oyunla 2-0 yenen galatasaray'ı aynı derecede övdü. popülist, ne yardan ne serden yaklaşımı.

  yorumlarını da lütfen açın dinleyin, hiç bir teknik doluluk yok: daralma-genişleme, oyunu kanatlara yayma, 3-5-2, 4-2-3-1 gibi gayet kahvehanelerde de rahatlıkla şahit olabileceğiniz terimler, çıkarımlar. kendisi öyle rahat bir tavırda ki ne versem gidiyor der gibi.

  programın konsepti de ayrı facia. aynı %100 futbol gibi. hayır abi öyle değil böyle diyebilecek bir kişi veya format yok. şeytan rıdvan gibi öyledir böyledir diye anlatıp kalkıp gidiyor. sorulan sorular ya yeni soru ya da destekleyici.

  sonuç olarak şu ana kadar mehmet demirkol ve socrates işbirliği benim için büyük hayal kırıklığı.
 • 1806
  son programında 2-3 dakika fazladan galatasaray maçını yorumlamıştır. gayet de galatasaray övdü ve fenerbahçe'nin yapısal sorunlarından bahsetti. elbette yersiz çıkışları oluyor tabi bana göre ama herkes galatasaray'a düşman değil ya, böyle bir dünya yok gerçekten.

  son 2-3 senede ne kadar galatasaray'dan uzak ve diğer rakiplere yakışan hareketler varsa biz de camia olarak o diğere evriliyoruz. üstelik ayşe veli kim ne derse desin çat çat top oynuyoruz, bu gibi çıkışların ne anlamı var anlamıyorum.
 • 1807
  socrates dergi youtube kanalındaki son programında yaptığı yorumları dinledim ve herhangi bir sıkıntı göremedim. bazen çok abartılıyor bu durum ve sürekli bir düşman arama moduna giriyor herkes üzücü. evet, mehmet demirkol farklı yorum yapacağım diye çok zorlayan birisi ama dün yayımlanan programında gayet düzgün konuşmuş, hatta bizim maçı birkaç dakika daha çok konuşmuş fenerbahçe maçından, olay buysa. gördüğünü söylemiş. kendisi birçok yönden eleştirilebilir ve eleştirilecektir, ancak düz yorum yaptığı programları bu şekilde düşmanca almak gereksiz.