• 4342
  şu adamı şimdi fenere ver ilah yaparlar , kapısında yatarlar ama biz anlamsız bir biçimde gömüyoruz da gömüyoruz. bizim istediklerimizi yapan adamların zaten oynadıkları yer belli ki bugün neymar bile çatır çatır top oynayıp bazen son vuruşu yapamıyor.

  siz inanmak istemeseniz de bu adamın varlığı bize şampiyonluk getirdi. karşısında duracağımıza yanında duralım birde o zaman izleyelim .

  takımda kalmasını istediğim türkiye ligi gol kralı.
 • 4345
  türkiyede 49 lig maçına çıkıp 42 gol 5 asist ile oynamış bug. galatasaray futbol takımı üse tüm futbolcu kabilesiyle bu sezon 34 maça çıkıp 50 gol barajını zar zor geçti.

  yerine aldığımız vukuatsız, kart görmeyen, örnek oyuncu falcao-andone ve adem üçlüsü, kendisinin bir sezonda attığı gol sayısının 3/2 sine erişemedi.

  yani kendisine ''vukuatlı oyuncu yiaa'' derken, yıllık gideri 10m euro civarına mâl olmuş 3 forvet oyuncusuyla kendisinin tırnağı kadar performans alamadığınızı unutmamak gerek.
 • 4347
  verilen parayı günlerce eleştirebilirim. yalnız 24 mayıs 2019 itibariyle türkiye süper ligi'nin en çok gol atan yabancı futbolcusuydu, hala daha öyle.
  o günden sonra transfer dönemi başladığı andan itibaren yazılı ve sözlü basında her gün satılmak zorunda olduğu belirtildi.
  eğer diagne satılamazsa transfer yapılamayacağı söylendi. ya 30 gol atmış adama mehmet batdal muamelesi yapıldı.
  bunu yönetim, hoca, basın ve taraftar olarak el birliği ile yaptık.
  yahu bir malı (esnaf ağzıyla yazıyorum) bu kadar kötülürsen satma şansın var mı? defalarca yazdım yazdım, neden diagne'yi satmak zorundaydık?
  belhanda'yı satar, gerekli finanmasını sağlardık.
  deli gibi bütçe ihtiyacı olan fb'de basın veya yönetim muriç satılmazsa transfer yapılamaz, illa satılması lazım diye bir şey söylüyor mu?
  adama 18 teklif edilmiş, doğrusunu yanlışını bilemem ama sat hemen sat diyen gördünüz mü?
  yahu luyindama'ya 18 teklif edilse bizim basın ve taraftar bayram eder.
  yani bizde nedense genel olarak böyle bir saçmalık var.
  yönetimden taraftara kadar sirayet etmiş.
  geçen sezon 3 milyon euro bütçe açacağız diye adamı brugge'e kiraladık, orda da şanssızdık ya neyse:(
  ya bir transfer dönemini adam gidecek diye bekledik. gitmesin abi kalsın, ölüsü 20 gol atar bu adamın. niye ben futbolcumu çöp yerine koyayım.
  değerini bulmuyorsa kalsın, çünkü bana göre yüksek olsa da maaşı bizim takıma göre fena değil.
  bu adam atar, 20 golün üstünde atar.
  kalsın abi, bizde oynasın.
 • 4353
  yalnız kendisi ile ilgili bir detay atlanıyor.

  başkan geçen günü 30 futbolcu indirim yaptı, 4 futbolcu bizi çok yoruyor dedi. ilk 3'ün kim olduğunu söylemeye gerek yok zaten; belhanda, babel, feghouli.

  4. ismin donk olduğunu düşünüyordum ama kendisi ile bugün 850 bin euro'dan sözleşme uzatılacakmış savaş çorlu'ya göre. geriye sadece tek bir isim kalıyor; o da diagne. bu şartlarda takımda yer bulması bana zor geliyor. başkan bayağı dertliydi çünkü bu dört futbolcudan. haliyle fatih hoca da dertli olur.

  artı olarak da falcao'nun indirim yaptığı yerde sen nasıl yapmazsın lan değişik?
 • 4354
  takvim gazetesinin haberine göre maaşında indirim yapan ve feragatname imzalamış futbolcumuz.

  kaynak: https://twitter.com/...842149973229569?s=21

  edit: okur mu okumaz mı bilmiyorum ama kendisine instagram’dan bir destek mesajı salladım. tavsiye ederim. taraftar desteğini hissederse eğer daha iyi olacağını düşünüyorum ben diagne’nin.
 • 4355
  kendisine verilen astronomik bonservis nedeniyle transferine karşı çıktım. oyun olarak da takım oyununa yeterince katkı vermediğini düşünüyorum ama bu adam çok kırılgan. geçen sene belçika’da büyük bie mobbinge maruz kaldı, o da arda gibi sahiplenilmek kendini tekrar ispat etmek istiyor. bu sene taraftar olarak saygısızlık veya abartılı disiplinsizlik yapmadığı müddetçe kimseyi dışlamamız herkesi kucaklamamız gerekiyor. bunu yapamıyorsak bile biraz daha toleranslı davranmamız gerekiyor.
 • 4356
  https://www.youtube.com/watch?v=Ti2u2ZxURhs

  linkte gol kralı olurken attığı goller var.

  beşinci golde yaptığı bencillik ve takım arkadaşlarının golden sonraki vücut dillerine dikkat edin.
  on dördüncü golde yine benzerini yapıyor. bence tam bir şımarıklık.
  yirmi beşinci golde net bir şekilde emre akbabanın attığı golde, hemen ben attım havasına girmesi. önce git arkadaşını tebrik et, ki emre biraz bozulur gibi oluyor yanlış algılamıyorsam.

  kaç penaltı golü var saymaya üşendim. tamam iyi penaltı atmak da bir meziyettir ama hiçbir golcü için tercih sebebi olduğunu ben henüz işitmedim. videoyu izlerken penaltı gollerinin çokluğundan sıkıldım.

  yine bütün bu gollerin içerisinde diagneyle ilgili söyleyebileceğim en olumlu şey bir kaç golde ceza sahasında iyi pozisyon alması ve kafa vuruşlarındaki başarı. takımımızda oynadığı dönemde bu meziyetlerini de çok göremedik, çünkü fizik olarak iyi değildi. kasımpaşada aldığı ceza, maç eksikliği filan tamam da o yarım sezonun hepsinde ayağında pranga varmış gibi oynadı.
  o dönemde fizik kalitesini arttırmak için bir çaba gösterdiğini sanmıyorum. halbuki galatasarayda forvet oynamak için ya fizik gücünüzle ya da oyun zekanızla sıkı markajdan kurtulabilmeniz lazım. sözlükte bununla ilgili olarak adamı yeterince besleyemediğimiz yazıldı, söylendi. doğru ama adam da beslenmek için pek çaba sarfetmedi.

  ayrıca bir futbolcunun ki- diagne bence bunu kendi istatistiklerini geliştirmek için yapıyor- sahada çakal gibi penaltı araması, aldığı penaltı haklı bile olsa, bana göre tam bir futbol ahlaksızlığıdır. ben florin andone gibi darbe almasına rağmen pozisyona devam eden, hep ayakta kalmaya çalışan futbolcuları görmek istiyorum takımımda. takım puan kaybetse bile bu prensibinden ödün vermeyen futbolcuları...

  yine de adam öyle ya da böyle otuz gol atmayı başardı diyen arkadaşlara da futbolun her anlamda bir takım oyunu olduğunu hatırlatmak isterim. özellikle bizim gibi ligde daha çok kapalı oynayan takımlara karşı mücadele veren bir takımın santrforu, gol vuruşu yapmak ve penaltı kazanmaktan başka becerilere de sahip olmalıdır. hele hele kendi gol istatistiğinin artmasını, takımın kazanmasından daha önemli tutmamalıdır.

  bu adamı kasımpaşa bir güzel parlattı ve bizde belki biraz o dönem sıkışıklıktan üstüne atladık. evet bir beceriksizlik söz konusu ve yönetimin bugüne kadar yaptığı en büyük hata bu adamı almaktır. ama hatanın da neresinden dönülse kardır denilmiş. diagneyle ilgili bundan sonraki en güzel senaryo, bence beş altı milyon euro ve üstü bir rakama satılmasıdır. eğer o rakamlar söz konusu değilse yedek forvet olarak kalması da hiç kabul edilemeyecek bir senaryo değil.
 • 4357
  kendisiyle ilgili insanların ne sorunu olduğunu anlayamıyorum. bu adam normal değilmiş. eee?

  chelsea’nin 80 milyon euro mu ne verdiği kalecisi var, kepa. teknik direktörü sarri oyundan almak istedi, adam çıkmıyorum dedi. sarri kenarda delirdi ve adam çıkmadı oyundan. bunca yıldır böyle bir olaya tanık olmadım futbolda. ama teknik direktör değişti, lampard geldi, adam yine birinci kaleci olarak devam etti. üstelik performansı da yerlerde. herhalde kulübü yaptıkları yatırımı korumaya çalışıyor.

  diagne bu kadar abartılacak bir şey yapmamışken, biz de yatırımımızı korumaya bakmalıyız bence. kalsın, oynasın. iyi bir teklif gelirse hoca ve kulüp değerlendirir zaten. yeterince gol atacağını düşünüyorum.
 • 4362
  kendisi 18-19 sezonunda 2. yarıdan itibaren gerçekten fizik olarak bitmişti. ayakta duramıyor, topu düzeltemiyor bitik bir görüntüsü vardı ama yaptığı bir hat trick, kupa maçında attığı gol ve rizespor* maçında ipten alışı var.

  ayrıca o senenin yıldızları olan belhanda ve feghouli'nin özellikle kendisi ile alakalı açıklamaları var kendisinin varlığı bize alan açtı ve bu sayede daha rahat oynadık gibisinden.

  evet istediğimiz türden bir forvet değil, mental sıkıntıları var ancak kötü oyuncu değil en azından türkiye standartlarında. minimum 50 maç oynayacağın sezonda illa da satmak zorunda değilsin çünkü yerine koyamıyorsun bunu görüyoruz.