• 344
  neye dayanarak %99 portland’la karşılaşacağı iddia edildiğini anlamadığım takım. portland daha 8.liği garantilemedi, garantilese dahi play-in oynayacaklar ve ondan da çıkacakları garanti değil. büyük ihtimal denir de %99 demek ne biliyim...

  ek olarak. nba’i son iki senedir takip etmiyorsanız lebron’un playofflar öncesi boşta gittiğini devri düşük tuttuğunu anlarsınız. keza tarihin “belki” en iyi duosunu davis’le kurmuşken birinci şampiyonluk adayı olduklarını söylemek çok da gerçek dışı olmaz.
 • 345
  istedikleri zaman çok iyi savunma yapan takım. bakmayın siz şuanki hallerine. liderliği garantiledikten sonra aynı etkiyle oynamıyorlar. bu takımdan milwakue gibi aç köpek misali oynamalarını beklemek de yanlış olur. (yerim ben onları, bir takım bu kadar mı güzel top çalar yahu. dayak var resmen dayak.) geçiş hücumunda hemen sonuca ulaşamazlarsa derhal set hücumuna geçiyorlar. üzerilerine iyi düşünülmüş planları mevcut. ancak sonuçlanmamış asist maiyetindeki pas sayısı da ligde en yükseklerden diye biliyorum. bitirme konusunda özellikle şut konusunda sıkıntıları var. teee en başında leonard'ı çok bekledikleri için böyle bir sıkıntı var.

  lebron iyice tank gibi olmuş. biraz yavaşlaması doğal. takip ettiğim biri de bu tarz kısa dönemli yüklemelerin fundemantal sıkıntılar yaratabileceğini söylemişti. işte topu çok sert yere vurma, şut ritminin bozulması vs gibi. buna, vücuduna alışacaktır.

  avantajları play-offta lebron ve ad'ye daha fazla süre verebilecek olmaları. (lebron toparlar.) kuzma da ilk defa çok doğru gözüktü. tamamen oyunun içinde. takıma ayak uyduramamıştı sonunda kendine bir yer bulabildi. iğrenç bir şut performansı veya tuhaf bir eşleşme yaşamazlarsa şampiyonluk şansları baya yüksek takım. şampiyon olamasalar dahi normal şartlarda şampiyonluk performansı vereceklerdir.