• 1224
  orta sahada ismi geçen oyuncular
  1)okay yokuşlu
  6 milyon € bonservis
  2,5 milyon € yıllık ücret (celta vigo'dan bu maaşı alıyor bize daha azına gelmez.)
  yaş:26

  2)jean michael seri
  1 milyon € kiralama
  2,5 milyon € yıllık ücret
  yaş:29

  3) kwadwo asamoah
  bonservis yok.
  yıllık ücret 2,3 milyon € (interden aldığı yıllık ücret.)
  yaş:31

  bu üç oyuncuyu kıyaslarsak bana en mantıksız geleni jean michael seri. geçen sene iki üç güzel pas atmış olabilir. fakat bizi bir çok maçta yaktı.

  okay yokuşlu en büyük artısı türk olması. bence okay gelirse şu an hızlı oynayan takımın hızını keser. oyunu yavaşlatır. güçlüdür, takıma sertlik katar, iyi al ver yapar. igor tudur'un ilk 9 haftasında tempo yapan takım sonra düştüğünde tempo, pres yapamadığında donk'un ikinci devre nasıl ön plana çıktığını hatırlarsınız. fatih terim takımın yüksek tempo yapamadığını gördüğünde donk, fernando ikilisiyle oyunu tutup maçı kazanmamızı sağlamıştı. fatih terim okay'ı istiyorsa bugün için istemiyor, ilerde takım fizik olarak düştüğünde, artık tempo yapamadığında 3 sene önceki donk'un rolü için istiyor. bonservisi 1+5 milyon €, 5 milyon € zorunlu satın alma opsiyonlu olacaksa olabilir. toplamda 6 milyon € 'dan daha fazla bonservis verilmemeli.

  asamoah inter'de yıllık 2,3 milyon € alıyor ve sözleşmesinin son senesi.3 yıllık sözleşme, 2 milyon imza parası, yıllık 2 milyon €'dan anlaşabiliriz. sol bek, 6 numara, 8 numara üç bölgede oynayabiliyor. fatih terim bu tarz birden fazla bölgede oynayan oyuncuyu sever. fakat asamoah'la 3 senelik imzalarsak, 3 sene sonra 34 yaşında bir orta sahamız olacak. yine de herşeye ragmen bana en mantıklı gelen adam.
 • 1227
  jack wilshere ve sami khedira çok sık sakatlanıyor diye istenmiyordu ama gariptir ki asamoah isteniyor. transfermarkt verilerine göre 2019-2020 sezonunda üç ayrı diz sakatlığı geçirmiş ve toplamda 18 maç kaçırmış. kendisi çok kaliteli, joker diyebileceğimiz bir oyuncudur ama diz sakatlıklarıyla boğuşan ve 30 yaşının üstünde bir oyuncunun yoğun tempolu bir oyunda katkı sağlaması imkansıza yakın.