• 2129
  tottenham ile şampiyon olursa gözümde 2004 porto mucizesini tekrar gerçekleştirecek olan büyük hoca, imparatorun kankası.

  spurs’e ilk geldiğinde park the bus yapacak diyenlere adeta cevap olarak hücum konuştu basın toplantılarında. şimdi de takım gayet hücum bazlı oynuyor. dünya’nın en iyi uç santraforlarından harry kane’den skorer 10 numara yarattı. bence ciddi ciddi ligi alırsa belki de 10 numara futbola geri dönmeli mi tartışması yaşanacak.

  liverpool sempatizanı olarak diyorum ki biz alamazsak inşallah jose hocam alır. epl’de bunu seviyorum aslında. hiç bir takımdan aleni nefret edemiyorsun. her takımın sene sene sempatikleşme ihtimali var. liecester’ın şampiyonluğu, özellikle 2000’lerde ferguson - wenger yılları, klopp liverpool’u şimdi de jose spurs’ü ve muhtemeldir önümüzdeki süreçte genç lampard’ın genç chelsea’si. her şampiyon takıma “ulan aslında şöyle de bir hikaye ve güzelliği var” diyebiliyorsun.
 • 2131
  2020-2021 sezonunda takımı tottenham'ın şampiyon olması imkansız olan eskimiş hoca. geçmiş geçmişte kaldı. mourinho'nun devri kapanalı çok oldu. sezona iyi başlayınca sevenleri gaza geldi ama ilerleyen zamanlarda takımı takılıp düşmeye başlayacaktır. fazla heyecanlanmamak ve beklentiyi düşürmek lazım. yine de takımını ilk 4'e sokabilir ve bu kendisi için bir başarıdır fakat dediğim gibi şampiyonluk falan beklememek lazım.
 • 2133
  totthenam, ile şampiyon olur mu bilemiyorum. epl çok takip ettiğim bir lig değil. fakat şampiyonluk, kadro kalitesi ile birlikte hava ve form işidir. doğru zamanda, rakiplerinin önüne gecerlerse gayette şampiyon olabilirler. yalnız mourinho devri geçmiş bir hoca değildir. united ile olunca basit gibi gelebilir ama daha yenilerde uefa kazanmış bir hoca. mourinho da terim gibi futbolcu hoca ilişkisinde baba oğul mantığı kuran ve oyuncularından her görevde maksimum fayda isteyen nesilden. united'in başındayken onu baltalayan özellikle pogba'ydi. totthenam takımı oyuncularında ise ona tam inanmislik seziyorum. bu durumda istediklerini yapma konusunda önünü aciyor.