• 1
  ufc'nin hafif ağırlık bölümünde yarışan amerikan karma dövüş sanatçısıdır.

  doğum tarihi: 12 kasım 1984 (35 yıl yaşında), miami, florida, abd
  boy: 1,8 m
  kilo: 77 kg
  iki kol arası mesafe: 74 inç (188 cm)
  takma ad: gamebred; street jesus
  duruş: düz gard

  https://gss.gs/vx2.png

  uzun zamandır bu sporu takip eden birisi olarak şahsi görüşüm; gelmiş geçmiş en ruh hastası mma dövüşçüleri arasında ilk sıraya rahatlıkla kendisini koyabiliriz.

  oktagonda yumruk yedikçe rakibine gülücük atan, maçlarını büyük oranda submisson veya knockout ile bitiren, hardcore bir sokak dövüşçüsüdür.

  ben askren'i 7 saniyede knockout ederek ufc tarihine geçmiştir. favorilerimden biri olan, en az kendisi kadar gözü kara ve trash talk'u seven nate diaz'ı doktor kararıyla yenmiştir.

  ayrıca sanıyorum ki ismi arzu olan bir eşi ve çocukları var. türkiye ile bağlantısıyla bu yönden de sempatimi kazanmıştır.

  https://www.youtube.com/watch?v=6M9WLOku5a8

  yukarıdaki videoda maç sonunda ingilizce röportaj verirken, bir anda türkçe selam yollamasıyla beni şaşırtmıştır :)

  son olarak söylediği güzel bir söz ile entry mi noktalıyorum.

  " kafese girdiğimde çok rahatım çünkü karşımdakinin silah taşımadığından eminim. " jorge masvidal
 • 2
  sokaktan gelme bir dövüşçü, ne yazık ki bu karakteri üzerinden atabilmiş değil. özellikle ben askren maçıyla başlayan yükselişinden sonra biraz daha profesyonel takılmaya başladı. yine de octagon dışında ne yapacağı belli olmayan dengesiz bir karakter.

  profesyonel kariyerinden önce çıplak el dövüşen bir adam olduğu için octagon içerisinde çok rahattır, en büyük gücü de zaten korkusuzluğudur.

  yine de ufc'nin uydurduğu bmf kemeri dışında bir kemer sahibi olabileceğini düşünmüyorum. kendi sıkletinin şampiyonu kamaru usman çok daha iyi bir dövüşçü çünkü.

  2018'de acun ılıcalı'nın exatlon yarışmasında yer alan bir adamken bugün ufc'nin en popüler dövüşçülerinden birisi olması tabii ki de takdir edilmeli.
 • 3
  iyi dövüşçüdür ama sıkletinde ilk 5 bile değildir.ufc isterse ilk üçe yazsın. 34 yaşında popülerliği dem yapmış adamı pohpohlamaları normal.

  şampiyon usman,eski şampiyon woodley,trump çocugu covington rahat şekilde jorge’yi yerler. daha arkadan gelen neal ve edwards söylemedim bile.

  miami cocugudur. serttir,korkusuzdur ama o guardi bu kilo seviyelerinde acarsan seni yerler.