• 1
  iskender baydar'ın iddiasına göre esra hoşcan adındaki şu kişiymiş;

  https://twitter.com/...963409106251777?s=20

  doğru ise büyük skandal.

  edit: kulüp resmi sitesinde de adı var;

  https://www.galatasaray.org/...s-yonetim-kadrosu/37

  edit 2: liseci zihniyetli kişilere ben de karşıyım. ama verilen futbolcu örneğini doğru bulmuyorum. zira bu hanım doğrudan kulüp ekonomimize etki edecek bi pozisyonda bulunuyor. koskoca galatasaray camiasında bunun kadar yetenekli ve hakikaten yürekten galatasaraylı kimse yok mu yani? hadi boşver herşeyi sineye çekelim, gsstore başarılı da değil ki, daha bu sezon başı formaları talebin en yüksek olduğu zaman bulamamaktan yakınmadık mı? tasarımların uzun süredir kötü olduğunu söylemiyo muyuz çoğumuz? bunu iskender baydar'ın söylemesi, zamanlaması falan manidar hep tamam buna kabül. ama sırf liseci gereksiz bi tip ortaya attı diye de kötüye iyi diyecek değiliz.
 • 2
  https://twitter.com/...963409106251777?s=20

  profesyonel bir yöneticidir. kendisi bjkli ya da galatasaraylı değildir. daha doğrusu hangi takımın taraftarı olduğuna dair elimizde bir bilgi yoktur. belki de futboldan haz etmiyor dahi olabilir.

  söz konusu fotoğraf ise kuyruk acısı bitmek bilmeyen iskender baydar tarafından kasıtlı olarak fotoğrafın çekildiği haberden bağımsız olarak gösterilmiştir. söz konusu haber aşağıdadır:

  https://www.tourexpi.com/...-cikacak-120368.html

  esra hoşcan bu fotoğrafı kartal yuvası mağazaları genel müdürüyken çektirmiştir. bu durumda kendisini hedef göstermek, şener özbayraklı'ya gidip "sen nasıl olur da fener formasıyla poz verirsin" demekle aynıdır. saçmalamakta sınırları zorluyor artık muhalefet.
 • 3
  nasil ki profesyonel futbolcularimizin bir kismi cocukken baska takimlidir, profesyonel yonetici de baska takim taraftari olabilir. uyelerin bile liseli veya liseli esi olmasi halinde baska takimlari destekleyebildigi ortadayken store mudurunun hangi takimi tuttugu tartisilmasi gereken bir konu degildir. isini iyi yapiyor mu, onemli olan budur.

  store genel muduru profesyonel bir yonetici olarak kariyerine devam edebilmek icin elbette basarili olmak isteyecektir. bunu elestirenler isleriyle taraftarligi birbirine karistiriyor mu? sizden fenerbahce bir hizmet istese, muhendisseniz bir proje, danismansaniz bir is, denetmenseniz denetim, tuccarsaniz mal ve hizmet ticareti, isinizi kotu mu yaparsiniz? kendine saygisi olan herkes hangi takimi tuttugundan bagimsiz isini en iyi yapmak ister.

  uyelik durumunun aksine ortada bir gonulluluk degil istihdam iliskisi var. sabik baskanin besiktasli esini ihrac edemeyen bir camia herhangi bir calisaninin hangi takimi tuttugunu kontrol etme hakkina dahi sahip degildir.
 • 4
  iskender baydar, çalıştığı önceki kurumunu baz alarak kendisine* bok attıysa, demek ki aslında başarılı birisi.

  gs lisesi mezunu olan, şu forma tanıtımını galatasaray’a layık gören ali öğüdücü görev başında olsaydı, iskender bey pek bir mutlu olurdu belki de.

  https://hlkiurt3.rocketcdn.com/...a168ae1f1a28080.jpeg

  https://www.galatasaray.org/...nitimi-yapildi/35721
 • 5
  nasıl oluyorsa tam da seçim tartışmaları başladığında ortaya çıkmış bu şahsın beşiktaşlı olduğu. herhalde yeni beşiktaşlı oldu hanımefendi veya birileri medya üzerinden taraftarın cengizle olan ilişkisini yıpratıp cengiz'in elini zayıflatmak istiyor.

  size bir şey söyleyeyim mi, cengiz'in medya gücü çok zayıf, daha böyle çok haber yansır seçime kadar.
 • 8
  nurettin kanterelli'nin bir dönemi haricinde her zaman yetersiz performans gösteren kişilerin bulunduğu makam. pek çok faktör bir araya geldiğinde başarılı olmak mümkün olabiliyor. ancak, kulüp iştiraki bir mağaza zinciri için durum bence nispeten daha kolay işletilebilir konumda oluyor. hiçbir şey yapılmasa da milyonlarca kişi potansiyel müşteri olarak bekliyor. çoğu zaman insanlar ürünleri beğendikleri için değil, kulübe bir katkım olsun diyerek alıyor.

  en çok ürün satılacak günlerde storlar boșsa o zaman insanlar ister istemez yöneticileri sorgular. nike ile ilgili d. a. ö (70) döneminden kalma sorunlar olduğunu da bizzat başkan mustafa cengiz belirtti. bu sorunların çözümünde esra hoşcan'ın ne kadar rol aldığını bilmiyorum ama nike bahsi haricinde de durum pek parlak görünmüyor. hemen her zaman olduğu gibi.

  bütün bunlar bir tarafa, seçim söylentilerinin ısıtıldığı bir günde, hemen peşi sıra esra hanımın bjk'de çalıştığı dönemden kalma fotoğrafın paylaşılmasını manidar buluyorum. esra hanım bugün mü göreve başladı? niye böyle bir zamanlama seçildi? takdiri yazarlara bırakıyorum.
 • 9
  kendisi eskiden beşiktaş'ın storeu kartal yuvası'nın genel müdürüymüş;

  http://www.duydukmu.com/...ik-verdi_h11775.html

  "türkiye’nin en büyük kartal yuvası mağazası olan bjk arena kartal yuvası mağazası’nda geçtiğimiz ay yapılan sayımda, yaklaşık 350 bin tl değerinde ürünün açık çıktığı öğrenildi.

  genel sayımdan yaklaşık 1.5 ay sonra yetkililerin şüphelenip tekrar sayım yapmalarının ardından, yaklaşık 350 bin tl değerine ürünün olmadığı tespit edildiği ve bjk arena kartal yuvası mağaza müdürü ufuk karabulut’un görevine son verildiği öğrenildi.

  kartal yuvası genel müdürü esra hoşcan’ın yakın arkadaşı olarak bilinen ufuk karabulut hakkında hukuki işlem başlatılıp, başlatılmadığı ise henüz bilinmiyor."

  neler dönüyor anlayamıyorum.
 • 11
  beyler ve bayanlar, kimse kusura bakmasın ama profesyonellik ayağına koca galatasaray kulübünün mağazasının genel müdürünü de sırf işini iyi yapıyor diye beşiktaş taraftarı olmasını kabullenemem.
  iş hayatında profesyonellik olur ama ticari işletme değil burası. milyonların gönül verdiği, yeri geliyor o milyonların yön verdiği koca bir çınar burası. yeryüzünde bu mağazanın genel müdürlüğünü yapacak tek bir kul kalmadı mı? geçiniz efendim, profesyonellik burada işlemez. galatasaray kulübüne hizmet edecek kişiden, sarı kırmızıyı görünce heyecanlanmasını ararım. galatasaray menfaatine iş yapacak birinin, gece uykularının kaçmasını beklerim.

  burası galatasaray kulübü arkadaşlar kendinize gelin, truva atı değil.
 • 13
  kulüplerin ve şirketlerin profesyonelce yönetildiği ya da yönetilmek istendiği bir dönemdeyiz. spor kulüplerinin her ne kadar anonim şirket olarak kurulmuş olsalar dahi yönetim kurullarının hiçbir zaman profesyonel insanlardan oluşmadığını gördük.

  profesyonel açıdan değerlendirildiğinde yöneticinin hangi takımı tuttuğunun gerçekten bir anlamı yok. ama gerçek bir profesyonel yönetici bulunduğu kurumu (sevse de sevmese de) yüceltecek hareketlerde bulunmak zorundadır. fotoğraf müdür olmadan önceden çekilmiştir büyük olasılıkla. geçmişini de incelemedim. belki daha önce de galatasaray bünyesinde çalışıyordur veya birisinin torpiliyle o konuma gelmiştir ya da alın teriyle.

  ama esas burada durulması gereken bu tarz kurumla bağlantısı düşük olduğunu alelade bir şekilde gösteren profesyonelden uzak kişilerin önemli mevkilerde olması ve bu kişileri bu mevkilere bir şekilde getiren yönetim kurullarının basiretsizliğidir.
 • 14
  kendisi kartal yuvası genel müdürü olduğunda anneme " aa, esra abla galatasaraylı değil miydi, nasıl oraya müdür oldu? " dediğimde annem " profesyonel hayat oğlum, işin ekmeğin neredeyse orada çalışırsın " demişti haklı olarak. hatta söz konusu kartal pençeli fotoğrafı görünce " vay be profesyonel hayat işte" demiştim.

  anne kuzeni olarak kendisini tanıyan, bayramdan seyrana gören birisi olarak diyebilirim ki kendisi beşiktaşlı falan değildir, galatasaraylıdır. bizim takıma müdür pozisyonuna geçince de sevinmiştim, iyi bari tuttuğu takıma müdür oldu diye. çok fazla samimiyetim yok, ama kendisi galatasaraylı. hem de amcası metinlerle, turgaylarla top koşturmuş bir galatasaraylı. ki kendisinin benim de cimbomlu olmamda ufak da olsa payı vardır.

  (bkz: necdet atsüren)

  o yüzden bu hem düşük seviye olan hem de yalan bilgi içeren "ad hominem" eleştirisini geçelim. eleştiriyi ortaya atmadan önce de bir inceleyelim, ben de eşimle maça gittiğimde sırf onun hatrı için beşiktaş atkısıyla poz vermiştim, ben beşiktaşlı mı oluyorum?

  ikincisi burada bakılması gereken profesyonel olarak işini ne kadar düzgün yaptığı. ki bu konuda bir şey söylemem, çünkü öyle bir veriye sahip değilim. insanların verdikleri katkılar eğer sizi tatmin ediyorsa onu işte tutarsınız, değilse başka birisini bulursunuz. gs store yıllık ciroları üzerinden bakarsınız, ürünler bazında bakarsınız, bir sürü mevzu var.

  mevcut yönetime yapılan eleştiriyi burada gerçekten seviyesi düşük olarak buluyorum.
 • 15
  iskender baydar’ın uzun süredir mustafa cengiz yönetime sosyal medyadan saldırılarının yeni konusudur. şu an görevde olan esra hoşçan'ı bu şekilde insanların önüne atma çabası iskender baydar'ın kalitesi hakkında fikir vermektedir. bu hanımefendi kötü bir yönetim gösterir görevine son verilir. ancak bu şekilde bel altı vurmaya çalışmak galatasaraylılığa yakışıyor mu?
 • 16
  https://www.internethaber.com/...lu-cikti-336011h.htm

  fenerium'ları uçuran aydın kirman galatasaraylı ve üstelik aziz yıldırım döneminde bu görevi çok başarılı bir şekilde üstlendi. esra hoşcan hanımın ise hangi takım taraftarı olup olmaması değil liyakat önemli.

  liseli sözde batıya açılan pencereciler tabi bunu kullanacak. liseciler liyakata değil liseli olup olmamasına bakmakta. böyle olduğu için galatasaraylılar kulübe blokajlar ve kotalar ile yer varsa son sırada üye olabilmekte. gerçekte ise olamamakta. yani olamamaktayız.

  esra hanım ehil ise hoş gelmiş, değil ise yönetim sorumludur. tuttuğu takım sebebiyle iş görüşmesinde red sebebi ayrıca hukuken ayrımcılıktır.