• 367
  zamanında tüm büyük takımlara kafa tutan, avrupa kupalarının da tozunu yutmuş köklü bir camia, nasıl kişisel işlere alet edilerek bir hiç uğruna yok edilir canlı kanlı örneği olan, artık mazide yerini almış kulüp.

  çok acayip ve kolay kolay yapılamayacak bir istatistik vereyim.

  2011-2012 sezonunun son 8 haftasında hiç gol yememeleri, muhtemelen o dönemde oynayan futbolcu ve teknik adamları hariç hiç kimsenin bilmediği gizli bir veriydi.

  bu rekora imza atan savunma hattı ise serdar kurtuluş, şenol can, dany nounkeu ve elyasa süme'den oluşuyordu. bu defans ile değil 8 maç, 2 maç arka arkaya clean sheet yapabilmek bile büyük meziyet doğrusu.
 • 368
  sayısız futbolcudan bol 0 lı korkunç paralar kazandılar, demirören sırf bunlara 100 milyon a yakın para saydı fakat türk kulüpleri şahıs değil dernek üsulu yönetildiği için kulübün kasası boşaltıldı kendi haline bırakıldı en sonda kayyum atandı ve adının önüne isim olarak yeni takım oluşturuldu.

  gaziantep malatya eskişehir ve adını sayamadığım çoğu takım bu dernek sistemi yüzünden yok oldu gitti. kulüpten para çalanlar soyanlar hesap vermeden takımları soyup kaçtılar.

  bakmayın aynı durum 3 büyüklerde de var yıllardır söylüyorum kulüpler şahıslar tarafından satın alınabilmeli böylece yöneticiler hesap verir duruma gelir kulüpleri babasının çiftliği gibi kullanmaktan vazgeçerler.

  10 sene içinde üç büyüklerinde bu yolla isim değiştireceğini düşünüyorum bu sistem yüzünden. olan taraftar ve yaşanılan maziye oluyor gerçekten çok üzücü..