• 1
  her branşta, her sezon geçerli olabilecek/geçerli olması gereken şey. galatasaray gibi bir spor kulübünün taraftarının da hedefi şampiyonluk olmalı doğal olarak.

  özellikle, 2013-14 futbol sezonunda eylül-ekim-kasım aylarındaki kafa karışıklığının bir an evvel terkedilmesi ve şampiyonluk için mancini önderliğindeki futbol takımına destek verilmesi gerekiyor. "tek yumruk, tek yürek" sloganının acilen uygulamaya konulması lazım yani.

  unutmayın, kişiler gelir geçer ama galatasaray taraftarı baki kalır. ve -özellikle futbol için geçerli- eğer taraftar tek bir yumruk olmayı başarabilirse galatasaray'ı kimse durduramaz.

  fatih terim'in de, demirören'in de keyfi yerinde. bırakın geçmişe ağlamayı, biz kendi işimize bakalım. şikecilerin hevesini kursaklarında bırakmak için, şampiyonluk için ayağa kalkalım.
 • 3
  2019-2020 sezonu 25. hafta itibariyle önümüzdeki 5 maçı da kayıpsız atlatmaya odaklanırsak yeterlidir.

  9 hafta var ve hiçbir takım 9 maçı da kayıpsız atlatacak güçte değil. biz denedik olmadı. biz yapamazsak kimse yapamaz. o sebeple enseyi karartmadan, fatih terim'e, futbolculara, pozisyonlara takılmadan önümüze bakmamız lazım. bu noktalara takılıp anlamsız bir enerji kaybediyoruz. hakemleri, federasyonu, rakibi ve saha şartlarını konuşalım. gelecek haftayı ve daha sonraki haftaları konuşalım. aslanı kuyruğundan tutup geri çekemezsin.
 • 5
  öyle ya da böyle elbet bir yerde takılacaktık.
  (bkz: 8 mart 2020 sivasspor galatasaray maçı)
  şahsen 17'de 17 yapmamızı beklemiyordum. yaptırmazlar da zaten.
  bu nedenle kuyruğu dik tutmak gerekiyor.
  sonuçta şampiyonluktaki rakiplerimizden birinden deplasmanda, üstelik ikili averajda avantaj sağlanarak alınan 1 puan kötü sayılmaz.
  evet ligde kalan maçlar zor ama bu her takım için aynı, kimse için hiçbir maçta 3 puan garanti değil.
  hatırlarsanız geçtiğimiz 2018-2019 sezonunun ikinci yarısında da, üstelik liderden 8 puan gerideyken erzurum (ki sezon sonu küme düşmüştü) ve konya gibi deplasmanlarda 2'şer puan bırakmamıza rağmen sezon sonu yine şampiyon olmuştuk (üstelik 1 hafta kala ilan etmiştik)
  dolayısıyla bu kayıplar olmaya devam edecek, rakipler de kaybedecek.
  avantajlarımız;
  * oturmaya başlayan oyun yapımız
  * genel olarak oyuncularımızın artan form durumları
  * bu haftaları oynamayı bilen gen yapımızın olması.
  ..ve sonunda er geç bu takım hak ettiği şampiyonluğu alacaktır.
  bu nedenle taraftar, oyuncu, yönetim, kısaca camia olarak hedefe tam konsantrasyonla odaklanmaya devam....