• 50
    her şeyi geçtim, en başta futboldan gerçekten anlayan biri olmalı. bizim camiada öyle biri var mı bilmiyorum. futboldan öyle bir anlamalı ki teknik adamının ne yaptığını çözebilmeli. karışsın demiyorum ama hocasına hesap sorduğunda altını doldurarak sorabilmeli. çünkü galatasaray bir ingiliz kulübü değil. oradakiler sonuçlar kötüyse pat diye kapının önüne kor menajeri. burada işler öyle yürümüyor.

    ben artık fatih terim'in çapından daha geniş çaplı birini arıyorum. yok olmayacaksa, her ne kadar daha geçen sene karşı olsam da, fatih terim'in başkan olması gerekiyor. aksi her türlü kaybettirecek biae.
  • 51
    mevcut futbol ikliminde hakemler, rakipler ve federasyon hakkında çok sert tavır alması gereken, gerek kamuoyu önünde gerek kapalı kapılar ardında çok ciddi icraatlar yapması gereken kişidir. mustafa cengiz çok klas ve prensipli bir kişi olduğu için bu anlamda yetersiz kalıyor. teknik taktik ötesinde galatasaray futbol takımının başarısızlığı biraz da bu yönetim şekline bağlı. saha içindeki ve dışındaki her haksızlık, ahlaksızlık, tezgah ile fatih terim uğraşıyor, ceza alıyor, uğraşamaz hale geliyor, haklıyken konuşamaz hale geliyor. futbolcular hakemlerin sistematik haksızlıklarını kanıksamış durumda. taraftar olarak bütün hakemlere geçerli sebeplerle takmış durumdayız ve her maça "hakemi de yenmek" parolasıyla çıkıyoruz. kafamız rahat maç izleyemiyoruz. bu ligin adil olduğuna inanarak izlediğimiz maç en son ne zamandı acaba? bu yüzden başkanın ve yönetimin beyaz sayfa açmak yerine bazı sayfaları kapattıracak gücü ve niyeti olmalı. bu konjonktürde galatasaray spor kulubü başkanının sahip olması gereken en önemli özellik yaptırım gücü.