• 1
  kayıt alımının açılması, okur puanı 100'e tamamlama, çaylak olup 10 entry'i yazma ve ardından yazarlık onayı için sıraya girme aşamalarını kapsayan süreç.

  bu başlığı okur modda ve çaylak moddayken yazar olamıyorum diye üzülen renktaşlara sürecin nasıl izlediği ile ilgili fikir vermek amacıyla açmaya karar verdim.

  öncelikle benim galatasaray sözlüğü keşfetme sürecim 2018 ağustos sonunda gerçekleşti.* * gomis yerine son günlerde hangi forvetin alınacağını daha bizden, içimizden bir kaynaktan takip etmek için, kısacası haber ararken buldum burayı. sonra eski maçların, başarıların anılarını tazeleyen entryleri görünce buradan hiç çıkmaz oldum.

  ardından, sürekli galatasaray'a öfke kusan fenerbahçeli ve beşiktaşlılar olmadan tuttuğum takımı takip edip değerlendirmenin ne kadar güzel olduğunu kavradım. ve tabi başakşehir'in maçlarını bu sözlükteki başlıklardan takip edince o takımın sürekli puan kaybettiğini keşfettim.

  bir süre sonra artık bende yazar olup sarı kırmızı renkler hakkında yazmak için yanıp tutuşuyordum. bunu özellikle galatasaraylılara geçmişi hatırlatmak için yapmak istiyordum. çünkü kabul edin türk milleti geçmişini çabuk unutan bir toplum. tabii ben yazar olmak için yanıp tutuşuyordum ama sözlük yazar alımına kapalıydı.

  en nihayetinde 21 temmuz 2019'da sözlük yazar alımına açıldı. bende koşa koşa kayıt olup nick belirledim. nick kulubümüzün misyonunu temsil etmeli ve en büyük hedefimiz, hülyalarımız, hayallerimiz, eksik olan ve denememiz gereken o tek şey olmalıydı. yani sözlüğün nick için onay verdiği yazım şekliyle sampiyonlar ligi kupasi!

  kayıttan sonra okur modu başladı. 100 puan toplamam gerekiyordu. gün içinde mümkün oldukça online olmaya, entrylere oy kullanmaya özen gösterdim. okur modu başlarda çok, sonlarda az artan bir sisteme sahip. neticede 9 aralık 2019'da yüzüncü puanı aldığım ve çaylak moduna yükseldiğim bildirildi.

  çaylak modunda 10 tane entry girmem gerekiyordu. gerek gündelik hayatımın yoğunluğu gerekse de bu 10 entrynin nitelikli ve kaliteli olması için kılı kırk yararak yazmam sebebiyle 10 entryi 5 ocak 2020'de tamamlayabildim. sözlük yönetiminden gelen mesajda yazarlığımın onay sürecinde olduğu ve en kısa sürede değerlendirilip sonucun tarafıma bildirileceği yazıyordu. çaylak onay listesine 342. sıradan giriş yapmıştım.

  ve 18 mart 2020 akşamı artık galatasaray sözlükte yazarsınız mesajını aldığımda bu ailenin bir parçası olmuştum. koşa koşa sözlüğe gelip galatasaray sözlük başlığına merhaba entrymi girdim. kısa sürede imparator karmasına layık görüldüm. ayın ve haftanın hiperaktiflerinden oldum.

  özetle sevgili renktaşlarım, ben 8 ayda yazar oldum. umarım hak eden ve buna layık olan herkes en kısa sürede yazar olur. sevgiler.