• 1
  kaybedilen maçlar sonrasi sözlük yazarlarinin oyuncular ve teknik heyetle ilgili yaptiği yorumlar üzerine ortaya çiktiği düşünülen durumdur. tek bir nokta haricinde ben böyle bir durumun ortaya çikmasini onayliyorum. linç kampanyasi yapilsin demiyorum. futbolcular eleştirilsin diyorum. ancak galatasaray'i dipten alip göklere çikaran fatih terim'in eleştirilebilirliğinin çok düşük olduğunu düşünüyorum. o tek nokta fatih terim'dir benim için.

  futbolcular açisindan düşünecek olursak birkaç isimle durumu anlatabilirim. sabri'yi sevme, eleştir. sabri'nin futbolunu sevme, eleştir. sabri topu dağlara atsin, eleştir ama taşşak geçme. taşşağin kopar. ben de sabri'yi beğenmiyorum ve eleştiriyorum ancak onu yermeden, kirmadan, incitmeden yapiyorum bunu. burak gol atamasin, eleştir. ofsayta düşsün, eleştir. oyundan alinirken kenara trip atsin, eleştir ama avrupaya transfer olmak istiyor diye eleştirme. emre top kaybi yapsin, eleştir. emre hatali pas atsin, kiz, bağir, çağir. ama emre büyük mücadele ettiği maçta oyundan aliniyorken onu isliklama. sen saniyor musun ki onu isliklayinca bir şey kazanacaksin. küfret abicim içinden, küfret. o duymasin. bu çocuk haftaya yine oynayacak belki. hatali pas verirsem isliklanir miyim korkusuyla mi oynasin? bu incelikleri bir düşünelim lütfen. 20-21 yaşindaki çocuktan bahsediyorum ya. burada hakkinda yazi yazarken bir durup düşünelim, bunlari okuyor mudur diye. linç edilmiyor burada kimse elbette, ancak bazi tatsiz kişiler seviyeyi yerlere indiriyor. eleştiriye her zaman varim, ancak ciddi anlamda kimsenin linç kampanyasi sürdürdüğünü düşünmüyorum ben. ha, dünkü maçta * emre çikarken onu isliklayip psikolojik olarak sekteye uğratmak isteyenler, kisacasi linç girişiminde bulunanlar vardi. onlara en ağir küfürlerimi etmek yerine, çocuklarinin 100 bin kişilik stadlarda yuhalanmasi bedduasini edeceğim. belki bu beddua empati kurmalarina yardimci olur.
 • 2
  gün itibariyle kampanyamıza hoş geldiniz ey ahali !!!

  sosyal medyanın sorumsuz, tahammülsüz, kara mizah düşkünü, hayatın gerçekliğinden uzak, bencil ve anlık tepkilerle dolu grubu burayı da yangına çevirdi. emeği geçen tüm yazarları tebrik ediyorum. helal olsun vallahi, yalı çocuğunun sosyal medya karıştırma timinin başaramadığını biz başardık.

  sinirlerim o kadar sağlam olmadı için hepsini okuyamadım ama okuduklarımdan sonra hayal kırıklığım anlatılamaz boyutta. ben nasıl bu grubun içindeymişim, kendimi sorgulamaya başladım.

  --- hata 4'üncü terim döneminin başlamasıymış meğerse, lafa bak. bugün galatasaraylıyım diye övündüğün ne varsa çoğu terim sayesinde ettiğin lafa bak. kaldı ki son dönemine iki şampiyonluk ile giriş yapmış adam. sayesinde şampiyonlar liginden aldığımız yaklaşık 500 milyon tl sayesinde artı bakiyedeyiz. her yerde artıdayız diye hava atmasını biliyorsunuz ama bunu kazandıranı pas geçiyorsunuz.

  --- son iki senede kötü futbol oynayarak şampiyon olduk safsatası var birde, ne bekliyordunuz anlamadım da. geçen sene ligin uçan kaçan über takımı başakşehir'i arenada madara edişimizi 15 dakika da dört gol atışımızı (2'si sayılmasa da) ve oyun olarak ezdiğimizi ne çabuk unuttunuz. terim ile son iki kadıköy deplasmanında birini hain tolga diğerini hakem müsveddesi palabıyık yüzünden egemen ve etkili oyunumuza rağmen galip gelemediğimizi sadece ben biliyorum galiba. içeri de her maç rahat kazandığımızı da sadece ben biliyorum çünkü 2 şampiyonluğu berbat futbolla kazanmışız baksana.

  --- arda turan karakter açısından sıkıntılı eyvallah. melo hepimize göre (bende dahilim) efsane, ancak takım arkadaşını ciddi bir sebep olmadığı halde soyunma odasına kilitleyip bayıltana kadar dövüyor ama o efsane kalabiliyor kimse de bu olayı hatırlamıyor.

  --- gökhan çıra üzerinden terim'i eleştirmeye çalışmanın tam karşılığı bel altı vurmaktır. kendi adımıza doğruyu ararken nerelere varabiliyoruz bir bakalım.

  --- orospu rengi olan formalarımız olayı. hala daha benimle mor menekşe diye taşşak geçiyorlar. ben o konuda ardaya sonuna kadar katılıyorum. harici bir renk seçebilirsiniz buna itirazım yok ama mor ve pembe nedir arkadaş yaa. lgbt'lilere özel forma ise bu tasarımlar anlarım da bana niye dayatıyorsun.

  --- arda'nın alacağı para henüz belli değil iken neyin hayır kurumu oluyor burası. bakın fazla para alacaksa bende bunu dibine kadar eleştiririm çünkü arda'nın mevcut şartlarda ya bedavaya oynaması lazım yada 1 m euro altı bir rakama. gerisini şahsım adına bende kabullenmem.

  --- ömrü hayatında galatasaray'a karşı saygısızlık yapmadı arda. her ortamda ve her fırsatta galatasaraylı olduğunu gururla söyledi.

  sonuçta arda özel hayatı son derece sıkıntılı ama galatasaray sevgisi sorgulanamaz birisi. yahu bırakın da fatih hocamın tek kusuru bu olsun, tek hatası bu olsun. ne büyüttünüz konuyu arkadaş ya.

  birde öyle bir algı yaratıyorsunuz ki bizim camia süt dökmüş kedi sanki, kulüp olarak taraftar olarak bizim de bir çok hatamız var herkes gibi. ortalama türk insanıyız işte fenerliden yada beşiktaşlıdan biraz önde olabiliriz ama öyle çok da uzakta değiliz.

  konunun gereksiz yere büyütülerek camiamıza zarar verdiğini görüyorum yapmayın renktaşlar. içinizde sakladığınız yada bugüne kadar sessizce dillendirdiğiniz kininizi bugün kusmayın.
 • 3
  sosyal medyadaki yangini ve bu linç kampanyasini biz degil arda ve fatih terim baslatti. galatasaray'a yakismayan bir oyuncunun gelmesinin istenmiyor olmasini sosyal medyada dile getirmek linç değildir, söz hakkidir ve taraftar olarak hepimiz bu hakkimizi kullanacagiz. bu algi oyunlarini yemezler.

  ali koç ugraşsa fatih terim kadar karistiramazdi takimi. eleştirilerinizi, arda konusunu - başkana rağmen- kapatmayan fatih terim'e yönlendirin. taraftara değil. ha siz yarin bizi statta dövmeye de kalkarsiniz arda'yi protesto ettik diye degil mi? hadi bir deneyin bakalim!

  ayrica yarin fatih hoca "arda gelmesin vazgeçtim" dese aninda çark edeceklerin linç kültüründen bahsetmesi de komikmiş.
 • 4
  linç değildir, taraftarın sert bir şekilde tepki koymasıdır. galatasaray spor kulübü kimsenin çiftliği değil. bu kurum ülkenin modern türk toplumunun ilk demokratik kurumlarından biridir. kimse kusura bakmasın tek kişinin sözüyle burada hareket edemezsiniz. fatih terim de zaten taraftarın ne dediğine önem veriyor arda kararında. vermese çoktan bitmişti zaten.
 • 5
  yazarların nasıl eylemlere göre değil kişilere göre yorum yaptığını gösteren kampanyalardır. arda turan'ın gazeteci dövmesi asla atlanmıyor, her entryde belirtiliyor. lemina da dün bir gazeteciye saldırıp kamerasını kırmış, burada gazeteci suçlanıyor. lemina bu sezonki en sevdigim oyuncu, kim bilir gazeteci ile arasında ne geçti asla kendisine kızamam. ama arda'yı saha içi değil de kişiliği yüzünden istemeyip lemina'ya iki çift laf edemeyen, arda isteyene de her türlü yaftalamayı yapan bu linçci zihniyet, önce kendisine dürüst olmakla başlasın.
 • 6
  lemina ile arda'nin ilgisi yokken burada millete laf sokmak icin firsat kollayanlarin eline firsat gecemeyecek olan durumdur. lemina da hatalidir. kamerayi elinden almakla ucakta girtlaga sarilmak ayni sekilde hukum görmez.
  lemina da hatalidir ama hastane basip iceride dolu silahini ateslememis, milli takim kampini birbirune katmamistir.
  fatih terim "arda'dan vazgectim" dedigi anda arda turan linçine baytak tasiyacak olanlarin burada elestirdigi, linc olmayan, elestirel süreçtir. arda gelmesin!
  ve gelsin diyen de sadece terim istedigii icin bunu söylüyordur. nokta. linçse bu, evet linçe devam sonuna kadar.