• 1
  merhabalar sevgili galatasaray sözlük,
  hagi'ye de sorup sözlük kurallarına uygun olduğunu onayladıktan sonra, şu dönemlerde böyle bir başlığın sözlük için yararlı olabileceğini düşündüm.
  hepimiz zorlu bir dönemden geçiyoruz. bazılarımız iş ararken yakalandı, bazılarımızsa işi varken işsiz kaldı.
  bu başlığın amacı iş arayan ve işçi arayan renkdaşlarimizi buluşturmak, belki bir network sağlamak, belki görülen bir ilani ya da bir tanıdığımızin işini paylaşmak vs. benim aslında amacım buraya türkiye'de açık bir iki pozisyon ile gelmekti ama maalesef covid-19 sebebiyle global olarak işe alımlar durduruldu...
  gene de belki başka arkadaşlar linkedin üzerinden paylaşmak yerine buradan yardımcı olabilirler, kendi aradıkları kişileri ilk buradan bakabilirler diyip ilk taşı atmaya karar verdim. mühendis de yeni mezun ilanı da garson da kasiyer de. hepsi iş sonuçta.
  bir kaç kişiye bile ulaşsak ne mutlu bizlere.
 • 4
  gerçekten çok yararlı bir başlıktır. bu zor günlerde bir şekilde birbirimize yardımcı olmak zorundayız. ve bu illet bittikten ve şartlar normalleşmeye başladığında da bu başlık aktif bir şekilde devam etmeli. burda yaratacağımız network bir şekilde kendi iş hayatlarımıza yarayacaktır. bir örnek kendimden vereyim. kayseri'de son 2 aydır bir abimizin altında arkadaşımla kurgu işleriyle uğraşıyor, küçük çaplı çekimlere gidiyorduk. virüs illetinden sonra tüm işlerin iptal olmasıyla memleketimiz olan ankara'ya dönüş yaptık. bu illet bittikten sonra geri dönmeyi düşünmüyoruz. arkadaşımla bir olup kendi işimizi kuracağız. nedir bu işler peki? tanıtım reklam, sosyal medya yönetimi, fpv drone çekimleri(bu alanda daha çok yeniyiz) vs. kısaca videographerlik. şuan evde beklemekten başka bir şansımız yok ama virüs bittiğinde de hemen ulaşabileceğimiz insanlarda yok. bizim dünyamız fazlasıyla rekabetçi bir ortam olduğundan ötürü işimiz zor. ama imkânsız değil. iş sadece sağlam bir network ağına bakıyor ve yeteneklerimize. ama şuan için benden daha zor durumda olan ve bir aileye bakmak zorunda olan, faturalarını ödemek zorunda olan dostlarımızı düşünmemiz gerekiyor. umarım hep beraber bu illetten kurtulur, güzel günlere hep beraber yürürüz.
 • 5
  çalıştığım teknoloji danışmanlığı şirketi banka, telco ve yazılım şirketlerine hizmet veriyor, ayrıca kendi projelerini geliştiriyor. ben yönetim danışmanlığı tarafına 3-4 ay önce başladım ve gayet memnunum.

  çok sayıda açık pozisyon mevcut istanbul'da, ben bazılarını yazayım:
  java developer, her seviyeden alım yapacaklar
  bpm developer - 3-6 yıl tecrübe
  big data developer - 3-5 yıl tecrübe
  senior analyst - 3-6 yıl tecrübe
  business analyst - 0-2 yıl tecrübe
  devops engineer - 3 yıl tecrübe
  system analyst - yeni mezun

  siz veya çevrenizde ilgilenen olursa referans sağlayabilirim, özelden iletişime geçebilirsiniz.
 • 6
  covid-19 bittikten sonra yurt dışı şantiyelerde çalışmak isteyen muhendis, tekniker arkadaslar cv lerini bana yonlendirebilir. kendim su an icin turkmenistan da bulunmaktayim. covid-19 bittikten sonra rusyanurmansk(lng), turkmenistan(fosforik asit) ,cezayir(asu), ozbekistan(power plant) ve adana yumurtalikta yapimina baslanan (hdpe-pp) santiyeleri acilacak. ilgilenen arkadaslar ozelden temas kurabilir. iletisim bilgilerini paylasabilirim.

  selamlar
 • 8
  linkedin sitesinde luna firmasının ceo'su aşağıdaki yazıyı paylaşmış. belki birilerine faydası olur.

  --- alıntı ---
  bu kötü zamanlar elbet geçecek. ancak biz luna elektronik olarak büyüme kararı aldık ve işçi alımlarıyla yola koyulduk. müracatların,melis.caglar@lunatr.com adresinden melis hanıma yapılmasını rica ediyorum. sizin de çevrenizde iş arayışında olan kişiler varsa bilgilendirmenizi rica ediyorum.

  --- alıntı ---