• 1
  (bkz: nerede kalmıştık)*

  podcast sonrasında hatta ondan bile önce, podcast fikrine faydası dokunması amacıyla fikir alışverişi yapabileceğimiz, ama asıl olarak maç zamanları ve diğer tüm zamanlarda online olabileceğimiz, sözlüğümüze renk katabileceğini düşündüğüm başka bir hede. 5-10 kişiden daha kalabalık gruplarda kullanmadım. millet coin dünyasında kullanıyor. bu kadar kalabalık olur mu, olmaz mı daha önce tecrübe eden varsa fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum. levendinho out.

  bu arada henüz görmeyenler için:
  (bkz: galatasaray sözlük podcast)

  edit: sözlükteki aktivitenin düşmesi isteyeceğim son şey olur herhalde. her ne kadar içerik olarak çok farklı görsem de böyle bir ihtimali dikkatlice düşünmekte fayda var. sözlüğümüz canimiz.
 • 3
  discord için kısa bir bilgi verelim;

  discord; skype, teamspeak, facebook ve whatsapp'ı kucağına almış bir haberleşme uygulamasıdır. windows, ios ve android istemcilerine sahiptir. kullanıcıların sesli grup konuşması, görüntülü konuşma ve metin yollarıyla haberleşmesini sağlar. daha çok oyun oynayan çevrelerde popüler olsa da günlük kullanımda oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

  discord içerisinde sunucular oluşturabilir (whatsapp grubu gibi hayal edin), bu sunucular içerisinde konulara göre kanallar oluşturabilir (ki bu kanallar ses ve metin şeklinde ayrılabiliyor da), bu kanalları isterseniz sessize alabilir ve bildirimlerden kurtulabilirsiniz de.

  discord'un muadillerinden benim gözümdeki tek eksiği dahili video ve müzik oynatıcısının olmaması. onun dışında oldukça kullanıcı dostu ve idare etmesi kolay bir ortam.

  edit: sözlükteki içerik azalmasından ben olsam endişe etmem. gs sözlük whatsapp grubu sayısına baktığın zaman mesela üüüühüüüüüüü zilyon tane. ben bir ara aynı anda 5 grupta olduğumu falan hatırlıyorum.

  edit 2: çaylakların da sözlük ortamına alışmasına yardımcı olabilir bu girişim.