• 26641
  süper lig 2020-2021 sezonu'nun 2. yarısı için sağ kanatta oğulcan çağlayan, sağ içte de sofiane feghouli'nin olması gerektiğini düşündüğüm 11'dir. gelmesi beklenen transferlerle birlikte;

  ---------------muslera---------------
  yedlin-----luyi-----marcao------saracchi
  ----------------taylan-----------------
  oğulcan-----feg------irfan--------onyekuru
  ---------------mohamed----------------------

  şeklinde oluşturabiliriz.

  yedekler ise;

  kale: okan, fatih
  --------------------------
  sağ bek: linnes, şener
  stoper: donk, emin
  sol bek: taşdemir
  --------------------------
  6 numara: ndayishimiye, bartuğ
  --------------------------
  sağ iç: belhanda, etebo
  sol iç: ömer bayram, emre akbaba
  sağ kanat: emre kılınç
  sol kanat: arda, kerem
  --------------------------
  forvet: babel, halil, falcao

  şeklinde oluşabiliyor. tabii ndayishimiye, irfan, mohamed (sanırım aldık), yedlin 4'lüsünü alacağımızı; diagne ve jesse'yi yollayacağımızı varsayarsak (diagne gitti gibi). luyindama'yı satıp yerine stoper almamız da ihtimaller dahilinde ama şimdilik o konuda ses soluk çıkmadığı için luyindama'yı yazdım. toplam 15 yabancımız oluyor ve yabancı sınırına da uymuş oluyoruz.

  en büyük avantajlarımız kadromuzun yarısının birden çok mevkide oynayabilmesi. taylan, oğulcan, feghouli, linnes, donk, ömer, ndayishimiye (gelirse), belhanda, etebo, emre kılınç, emre akbaba, arda, babel ve halil birden çok mevkide az ya da çok verimle oynayabilen 14 oyuncumuz.

  hem yaş ortalamamızın nispeten düşük oluşu, hem kiralık oyuncu sayımızın azlığı (kullanacağımızı düşündüğümüz opsiyonlar hariç saracchi, etebo ve halil olmak üzere 3 kiralık), hem de oyuncularımızın oyun tipleri ve kaliteleri beni çok heyecanlandırıyor.

  fatih terim'in varlığını da düşünecek olursak bu kadro kurulabilirse süper lig 2020-2021 sezonu'nun 1 numaralı şampiyonluk favorisi olur. mohamed'i aldığımızı varsayarsak bu kadrodan 3 takviye uzaktayız. 6 numara, sol iç ve sağ bek mevkilerine gereken takviyeler de gelirse bizi güzel bir geleceğin beklediğini düşünüyorum. her şey 2020 - 2021 sezonu ara transfer dönemi'nin son 5.5 gününde belli olacak.

  mustafa cengiz yönetimi'ne diyeceğim tek şey; (bkz: konsantrasyon). ha bir de (bkz: allah yardımcınız olsun).

  edit: yazar yazmaz süleyman rodop'un mohamed transferi hakkındaki menfi yöndeki yorumlarını gördüm ve keyfim kaçtı. (bkz: #2973764) gerçi rodop'un sicili ortada ama şimdiye kadar hep oldu dedikleri olmadı, olmadı dediğinin olduğunu pek hatırlamıyorum. umarım haberi yine yanlış çıkar.
 • 26642
  2020-2021 sezonu yaz transfer dönemindeki hedefleri, adı geçen isimleri düşününce iyice genç ve dinamik bir ekip vaadetmekte. halihazırda yeni gelen halil ibrahim dervişoğlu 21, henry onyekuru 23 yaşında.
  olur olmaz ayrı ama adı geçenlerden gedson fernandes ve youssouf ndayishimiye 22, mostafa mohamed ahmed 23, irfan can kahveci 26 ve fırsat transferi olarak düşünülebilecek deandre yedlin 28 yaşında.
  2021-2022 sezonu yaz transfer döneminde ffp prangasından da az biraz sıyrılınca hoca çok daha istediği gibi genç, istekli ve dinamik bir takım kuracak umarım.