• 25026
  20/21 sezonu için transferi gerçekleşirse eldeki en net kanat oyuncusu emre kılınç'tır. feghouli büyük isim ama 19/20 sezonu performansı rezaletti. canı istemezse oynamayan, canı isterse de oynayamayan bir futbolcu izledik. güvenilir, üzerine kadro planlaması yapılacak bir isim olma özelliğini bana göre yitirdi.

  babel zaten alınmasına karşı olduğum bir isimdi. şu sıralar bir tek çift forvetli sistemlerde ileri uçta fayda sağlar.

  arda desen komik...

  jimmy, sinan, yunus, muhammet, oğulcan... bunlar assolist olamaz. belki olurlar ama şu an değiller.

  sekidika kiralık gidecek.

  emre akbaba forvet oyuncusu. bırakalım mevkiinde oynasın, senelik gol asist katkısı 25 civarında olsun.

  adem forvet. galatasaray'ın kanat ihtiyacını karşılamaz. ömer ise orta sahada verimli.

  zaten geçen sezon kanat aksiyonlarında çok verimsizdik. pozisyon hazırlaması gereken kanatlarımız yokları oynadı.

  orta kalite kanat oyuncusuna ihtiyaç duymadığımız bir gerçek ama bu takıma dominant kanat oyuncusu gerekiyor.

  ha bir diğer alternatifimiz skora ve hücuma yüksek katkı verecek beklerimiz var. omar ve saracchi gibi 2 bek varsa 4-4-2 oynayabiliriz. orta sahada sağ kanatta göbek özellikleri olan emre kılınç ve solda belhanda ile iki iç oyuncusu kullanabiliriz. jimmy, emre çolak, arda bu role yatkın isimler. emre akbaba necati ateş pozisyonunda oynar. fakat malesef bir elmander'imiz yok. yine de falcao ve diagne ikilisi kullanmasıni bilirsen seni kral yapar.
 • 25029
  takımdaki ve takıma katılması muhtemel futbolcularla birlikte kanat rotasyonu: feghouli, babel, emre kılınç, sekidika, yunus akgün, kerem aktürkoğlu ve sinan gümüş isimlerinden oluşan takımdır.

  bundan sonra gelmeleri halinde arda turan yaşı ve temposu gereği merkezde forvete yakın, oğulcan çağlayan yedek santrfor olarak düşünülecektir. jimmy de kalması halinde temposu gereği merkezde kullanılacaktır.

  takım oyunumuza uygun olmayan babel ve hiçbir açıdan galatasaray seviyesinde olmayan sekidika ve yunus'un gelişmeleri için kiralanacağını veya kadroda düşünülmeyeceğini düşünürsek seneye bu bölge rotasyonunu feghouli, emre kılınç, kerem aktürkoğlu, sinan gümüş ve onyekuru tarzı kiralık bir yabancı transferi oluşturacak gibi görünüyor.
 • 25031
  her ne kadar fenerbahçe'nin şu sıralarda düşmüş olduğu durumu patlamış mısır eşliğinde takip etmesi çok keyifli olsa da gelecek sezon aynı duruma düşme ihtimalimiz söz konusu. hatta ihtimal değil, ortada olan bir gerçek. en az ligin ikinci yarısına kadar seyircili maçların oynanmayacağı kesin, 2 yıldır rahat etmemizi sağlayan şampiyonlar ligi gelirlerinin de olmayacağını düşünürsek gelecek sezon harcama limitimiz kuş kadar olacaktır. gelecek sezon fenerbahçe'nin düştüğü duruma düştüğümüzde ağlamaktansa 2020-21 sezonunda, 2021-22 sezonunun kadrosunun ve bütçesinin oluşturulması lazım. yoksa bugün fenerbahçe'nin çıkardığı yangını biz de çıkaracağız. beni burada tek düşündüren terim'in tavrı. ortalama bir kadroyla idare edecek bir tarzı hiçbir zaman olmadı kendisinin. bana kalırsa yine takımı avrupa'da tutunamamış elden düşme kiralıklarla, arda, semih, emre çolak gibi evlatlarla, ya tutarsa mantığıyla alınacak gerekli gereksiz yerli futbolcularla doldurarak kabir azabı gibi bir kadro kuracakmış gibi geliyor. hatta taliplileri olsa bile ihtiyacım var deyip feghouli ve belhanda'yı bile tutabilir takımda. umarım geleceğin tablosu iyi çizilir ve çok geç olmadan gerekli önlemler alınır.
 • 25032
  harcama limitleri ve önümüzdeki sene düşeceğimiz durumun fragmanı şu an fenerbahçe camiası tarafından yayınlanırken premier ligden düşmüş takımların oyuncularını, ligimizdeki azıcık ismi duyulan ve 4 -5 milyon euro istenen yerli ve yabancı herkesi isteyen arkadaşları klavyenin başından geriye alıp, maksimum 2-3 milyon euro bonservis ve 750 bin euro maaş alacak kahpe bizansın yiğit güzellerini önerecek scout arkadaşları klavyenin başına davet edelim.