• 1
    galatasaray'da oynamış iki rumen futbolcunun kıyaslaması.

    ben aslında culio, stancu ve zapata transferlerini hiç istemeyen ve bitik rumen ekolünden (çünkü cidden 2007'den sonra bitti) transfer yapıyor diye hagi'ye kızan, hatta nasılsa 6 ay sonra hagi dahil hepsi gider (öyle de oldu) diyerek bu üç transferin ardından kendimi avuttuğumu çok açık yüreklilikle söyleyebilirim. bu ön yargım o dönem hem adnan polat ve adnan sezgin'in futbolcu öğütme makinesi gibi çalışmalarından, hem sene sonunda takımda büyük bir değişiklik beklememde, hem de 2010-11 sezonunda takımdaki o negatif atmosferin etkisinden ve bitik, iddiası kalmamış bir takıma devre arasında niye transfer yapılıyor ki diye düşünmemden kaynaklanıyordu. ama 6 ay sonra terim geldiğinde culio ve stancu iyi yedekler olabilirler dediğinde (ağustosa kadar takımda tutmuştu ikisini de) ikisine de haksızlık ettiğimi fark etmiştim. nitekim "arda'nın gideceğini bilsem culio'yi göndermezdim" diyerek terim bunu ifade etmişti.

    özetle stancu kötü bir forvet değil. ben başta ona karşı önyargılı olduğum için baya geç fark ettim bunu. ama yine de şampiyonlar ligi seviyesinde de değil bence. en azından takımda banko 11 oynamalı dedirtmiyor. rotasyon futbolcusu olursa iyi katkı sunar oynadığı kulübe.

    florin andone ise bana göre süper bir forvet. hem rotasyonda hem de as kadroda sırıtmayacak bir oyuncu.

    belki de pek farkları yoktur da biri 2010-11 diğeri 2019-20 sezonunda oynadığı için benim algım öyledir bilemiyorum. çünkü türkiye'de kazanan takımda her oyuncunun defoları gözardı edilir, oyuncular göklere çıkarılır; kaybeden takımın oyuncuları da adın çıkacağına canın çıksın misali ağzıyla kuş tutsa yaranamaz, daima eleştirilir. ama benim gönlüm her şeye rağmen bu versusta florin andone'den yana.