• 4886
  22-23 yaş üstü olanların büyük çoğunluğunun aklı başı yerindedir. ama ne yazık ki yeni nesil fenerbahçe taraftarını vasata alıştırdılar. çocuklara görmedikleri 6-0lık skoru, 20 yıldır galatasaray’a kadıköyde kaybetmemelerini öyle bir aşıladılarki yeni nesil bunlarla yetinmek zorunda kaldı.

  şimdide akıllarını 28 şampiyonluk bahanesi ile yıkıyorlar. sen bu çocuklara başarılı olmalıyız yerine zaten çok başarılıyızı aşılarsan geleceğini daha beter kaybedersin.

  benim çocukluğumda fenerbahçe bizden çok daha başarılıydı. 2006 ve 2008 yıllarındaki mucize şampiyonluklarımız olmasa şu anki rekabet çok farklı yerde olurdu. 2011 yılından sonra hegemonyayı yavaş yavaş elimize aldık ve benim yaşıtlarım o günden sonra galatasarayı vasata alıştırmadı. (yangıncı taraftar)

  fenerin bizden daha başarılı yıllarını gördüğümüz için o günlere tekrar geri dönmemek adına galatasarayı daha çok sahiplendik. 3 kupalı hamza hoca 3 ay sonra gönderildi, lider tudor gönderildi, 2 şampiyonluğun mimari feghouli ve belhanda gömüldü, hatta fatih hocanın bile eleştirildiği zamanlar oldu. bana göre doğrusuda bu zaten. başarısızlığı hissettiğin an yangın çıkarmak zorundayız.

  yeni nesil fenerbahçe taraftarı şu an galatasaraydan daha başarısız olduğunu bir türlü kabul etmiyor :) ahmet ercanlar gibi, 12 numara gibi, betçi fenomenler gibi hesaplar beyinlerini yıkıyor. her sezon aynı şeyleri yaşasalarda akıllanmıyorlar. 20 yıllık seri bitti şimdi de 28 şampiyonluk bahanesi ile kafaları yıkanıyor.

  e bu çocuklar o zaman neden isyan etsin ? 113 yıllık kulüplerinin rakibinin verdiği paranın 2 katını vererek yaptığı transferle en büyük olduğunu sanıyorsa neden isyan etsinler ? yukarıda saydığım saçma sapan insanların rakibimizden daha kaliteli kadromuz var saçmalıklarına inanıp neden transfer istesinler ?

  son 10 yılda fenerbahçe galatasarayın çok gerisinde kalmıştır. ne zaman bunu kabul edip bir şeyler yapmaya çalışırlar belki o zaman tekrardan kıyasıya mücadele veririz. ama onun dışında fenerbahçenin bu kafayla 5-6 yıl daha toparlanabileceğini düşünmüyorum.