• ali ismail korkmaz yavşaklıklarından tiksiniyorum. şike davası olmasa hepsi susuyor olacaktı. hadi tamam bazı nedenlerden ötürü bu kadar bilendin hükümete. kulübünün iktidara en yakın kulüp olduğu gerçeğini de göz ardı ediyorum. ulan dingiller ali ismail korkmaz fenerbahçe yıkılmaz ne demek. ulan o çocuk fenerbahçe için mi canından oldu. daha 19 yaşında düşlerinde özgür dünya. bak ne güzel başladın. o sonuna neden fenerbahçe yıkılmazı ekliyorsun. oradaki fenerbahçe yıkılmaz şike davasıyla ilgili. ne alakası var ali'nin bu olayla. ali ismail korkmaz üzerinden prim yapmaya çalışmaları tamamen şerefsizlik.
 • 29 ağustos 2019 şampiyonlar ligi kura çekimi ile birlikte neye dalga geçtiğini anlamadığım güruh. en son şampiyonlar ligine gittiğinizde taylor swift country music yapıyordu. neyinize gülüyorsunuz real madrid, paris çıkmasına. şl çeyrek finalleri, uefa kupası, süper kupası... galatasaray en kötüsü bu grupta 3. olup avrupa liginde yeni tarih yazmaya devam eder.
 • biraz önce benim kız geldi içeri "baba ya bi çocuk apartmanın önünde serenat mı yapıyor, şarkı mı söylüyor anlamadım" dedi.
  "nasıl ya, kime serenat yapıyormuş" dedim klasik baba refleksiyle.
  pencereyi açıp baktım, bir çocuk merdivenlere oturmuş, kulağında kulaklık acıklı bir şeyler söylüyor, boynunda fener atkısı.
  acıdım ya. evdekilere de söyledim, dokunmayın çocuğa söylesin şarkısını diye.
 • bana 3 sene önce kadıköye giderken yaşadığım bir olayı hatırlatmıştır. 3 sene önce taksilerle kadıköye doğru gidiyorduk biyerde trafik tıkandı ve taksilerden inip stadyuma doğru yürümeye başladık. ağır adımlarla yürürken sağ taraftan bir fenerbahçe tarafları bana bira şişesi atıp kaçmıştı. omzumda bira şişesi patladıktan sonra etrafa baktım ve arabanın içinde fenerbahçeli bir baba-oğul gördüm. çocuk 15 yaşlarında babasına sarılarak korkudan ağlamaya başladı babasıda camları kapatıp kapıları kilitledi. ben onlara baktım onlar saldırıp camlarını kırıcam sanıyordu. peki ben ne yaptım ? çocuğa gülümseyerek el sallayıp saçlarımın arasına giren cam kırıkları temizleyerek yürümeye devam ettim.

  peki benim yerimde bir fenerbahçe taraftarı olsa ne yapardı ? camları kırar arabanın içine tükürür küfür ederek araca vurmaya başlardı. peki ben istesem yapamazmıydım evet yapardım ama bi daha o çocuk maça gelemez ömrü boyunca galatasaraylılardan nefret ederdi. şimdi bi düşünün 4.leventte kafasına meşale atılan galatasaraylı bir çocuk fenerbahçe hakkında ne düşünüyordur ? yada 2006 senesinde bağdat caddesinde suratına zincirle vurulup ağır yaralanan 18 yaşındaki çocuk ?

  bi düşünün ilerde daha neler olacak ?
 • 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında alacakları galibiyet ile her şeyi unutacak olan taraftar.

  adamların tek gayesi kadıköy'de galatasaray'ı yenmek. başka hiçbir başarı kıstasları yok. ulen geçen sene küme düşmemeye oynarlarken bile ''ahahaha yine yenilmedik'' diye ortada geziyordu bu taraftar.

  biz de iki senede 4 kupa alan mustafa cengiz'i yollamaya çalışalım, terim'in kuyusunu kazalım.

  ben de dahil olmak üzere eleştirinin bokunu çıkarıyoruz. şu malum takımın taraftarını görünce kendimin ne kadar acımasız olduğunu farkettim
 • valla en az fenerbahçe futbol takımı kadar ballıdırlar. düşünsenize galatasaray juventus maçı öncesi bir çoğu juventus forması, atkısı almış, maç günü bağdat caddesi'nde, ataşehir'de, kadıköy'de dolaşıyorlardı. tam atkılarla işleri bitti sanırlarken juventus ile trabzonspor eşleşti. bunlarda bu şans varken seneye tekrar juventus'la eşleşirsek kimse şaşırmasın. maksat bu ballılar atkılarını kullansın.
 • geneli paranoyak geri zekalılardır. empati yapmazlar çünkü geri zekalılar empati yapamaz. kendilerini asla eleştiremedikleri için hep geri kalırlar çünkü geri zekalılar hep kendilerini hiç eleştirmeden geri kalırlar. hep başkasına bok atarak bu boktan döngüyü sürdürürler çünkü geri zekalılar hep fesatlıktan çatlayıp başkasına bok atarlar. koyundurlar. 20 sene kendilerini uyutan bir başkanı gönderemezler, lafa gelince son kale muhabbeti yaparlar. galatasaray taraftarı tarafından siklenmedikleri halde her şeye atlarlar. laf sokma çabalarındadırlar. aşağılık kompleksi var çünkü. neyse bu kadar yazı yazdım bunların hakkında ne gerek vardı ise sanki ? gidin tag falan açın amk boşları.*
 • özneler değişse bile sürekli belli bir döngüyü takip eden gruptur.

  şöyle ki;

  drogba ile ilgileniriz.
  - drogbanın anca kramponunu alırsınız.
  drogba gelir.
  - yaşlı, emeklilik ikramiyesine geliyor, kemik yaşı 45
  drogba gollere başlar.
  - van hooijdonk daha fazla gol attı.
  sonrasında şampiyonluk gelir.
  - hakemlerle kazandınız
  e ama avrupada da başarılıyız.
  - biz sizi 6-0 yendik
  sizden daha fazla şampiyonluğumuz var onu ne yapıcaz ?
  - kadıköyde bizi 46283 senedir yenemiyonuz.
  sahanızda kupa kaldırdık ?
  - alex hagiden daha iyi

  böyle gider bu döngü
 • dünya üzerinde bunlar kadar pisliği yok galiba. kendilerine 3 penaltı verilir utanmadan bizim maça laf ederler. 18-19 sezonunda ülker stadı'nda 22 yıllık serileri son bulmasın diye hakemler tarafından olmayan faulden gol attırılır, attıkları gol öncesi faul var'dan görülmez ama yine hakemler ve federasyon'un gs'yi kolladğını söylerler.

  inşallah bu sene de hüsran olacak size, dilenci herifler.
 • 30 kasım 2019 göztepe fenerbahçe maçı sonrası yaklaşık 3 saattir fenerbahçeli yakın arkadaşlarımla whatsapp grubunda münakaşa halinde olduğumdan ancak gelebildim.

  bugün için öyle böyle bir kafa yaşamıyorlar. sene başından beri kart görmedikleri, her maç en az bir yalandan penaltı aldıkları için arsızlıktan kudurukluğa geçmiş bulunmaktalar.en büyük argümanları geçen hafta hakem hatalı bir karar vererek penaltıyı tekrar ettirmediği için bu hafta da aynı hatayı yapıp penaltıyı tekrar ettirmemesi gerektiği.

  bu kafa var ya bu kafa öyle böyle bir kafa değil. al eline bir tas içine bonzai, esrar, kek, mantar doğra, üzerine absent, kolonya dök sonra amuda kalkıp iç öyle erişemezsin.

  ha bir noktada da hak veriyorum hep bu adamların başına böyle kaotik şeyler geliyor. sen git penaltı kurtar, dönüşüne kontradan gol at sonra penaltı tekrarlansın. vay dünya ya. var sisteminin gelişinden sonra dünyadaki ilk örnek olabilir. ama bu zıkkım da en çok fenere yakışırdı zaten be.
 • 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında maçta skor 1-0 ken tüm stad yanlışta duymuş olabilirim ama ananın a.. fatih terim diye tempo tutarak belkide kendi sonlarını hazırladılar. o an bende çok sinir oldum ve sanki o küfür bana ediliyor gibi geldi bir anda. ananın a.. galatasaray diye bağırdıklarında bunu çok ciddiye almazdım fakat hoca için bağırdıklarında bir tepki gösterdim.

  kavrayamadıkları bir şey var ki bir çok galatasaray taraftarı ve futbolcularda her ne kadar çoğu yabancı olsada fatih terim sevgisi camia sevgisininde önündedir. galatasaray kötü sezonlar geçirmiştir fakat fatih terim ile geçen kötü dönemlerde taraftar daha bir stres ve sinir olur. çünkü hocanın galatasarıyına bu tabloyu yakıştıramazlar. bu durum birinin türkiyeye küfür etmesi ile atatürke küfür etmesindeki reaksiyon farkı gibi sanırım.
 • maalesef mesele fenerbahçe taraftarıyla alakalı değildir. mesele türk milletiyle bile alakalı değildir. mesele iyi insan veya kötü insan olmayla alakalı. twitter'da dolaşırken çok rahat görebiliyorsunuz bunu.

  aynısı emre belözoğlu'nun başına gelse mutlaka "öl ulan, geber, oh oldu" diyenler olacaktır. "inşallah sergen p*ne de bulaşmıştır" diyenleri de gördük hali hazırda. aynısı siyasi partiler için de geçerlidir, sevmediği partinin lideri covid-19 pozitif olsa, "türkiye bir virüsten daha kurtulur" diyen olacaktır, keza buna benzer temennilerle karşılaştım şahsen.

  gerçekten şu hayatta en sevmediğim, yüzünü görmeye tahammülümün olmadığı insanın başına gelmesini istemem. ki bir grup insanın yaptığı bir hareketi bütün bir topluma mal edersek sadece daha fazla ayrışmış oluruz, yapmayalım. sakin olalım, sakin kalalım, iyi ile kötüyü ayıralım, iyiye sahip çıkalım, kötüyü toplumca dışlayalım.
 • bir kez daha sahip oldukları manyaklığın kurbanı olmuş insan topluluğu. yahu sen 20 senedir öyle böyle (hakemle, küfürle, pislikle her neyse) ezeli rakibine sahanda yenilmemişsin. her sene bunun ekmeğini güzel güzel yemişsin. 20 sene sonra da yenilmişsin. yarın biri laf atsa "he he 20 senede bi kere yenersiniz" deyip geçebilirsin.

  ama geldiğin nokta şu: https://twitter.com/.../1231656799566270464

  kadıköy'de şampiyon olup kupa kaldırdığımızda ışıkları kapatmanız da aynı etkide. normal bi kupa töreni yapıp geçicelekken karanlıklarda alınan kupayla şampiyonluk ekstra efsaneleşti. sonrası benzinliğin havaya uçması tehlikesine varan taraftar olayları.

  yönetim versiyonu da farksız: (bkz: #2863094)

  yani iyi olmanızı istememin tek nedeni bu şirazesi kaymış ruh halinizin ülke futbolunu tümden aşağı çekmesi. şike zamanı bi alt lige dönüp geri gelseydiniz, şu an kesinlikle çok daha fazla başarınız ve çok daha iyi bir ruh haliniz olacaktı. ama bunları ne düşünecek ne de anlayacak durumdasınız.
 • uyutulmak zorunda olan taraftar. sebeplerini kısaca yazalım;
  1. başarı yok. ligde fenerbahçe her daim ilk 2 içinde olan, nadiren kötü sezon geçiren ama zirveyi bırakmayan bir takımdı. tam anlamıyla zirve mücadelesi verdikleri son sezon 2015-16. zirveye bile oynayamayan bir takım oldu. galatasaray ile fark korkunç açıldı. son 30 sezonda 7 şampiyonlukları var, beşiktaş bile 8 kez düşünün.

  2. ligi geçtim kupada bile yoklar. sanırım kupada en çok son 4'e kalan takım olabilirler galatasaray ile beraber. ama yok arkadaş finalde batırıyorlar. biz son 6-7 senedir hiç yoktan bir kupa alıyoruz ya lig ya kupa üstüne bir de süper kupa kaymak oluyor. fener son kupa aldığında sene 2014'müş.

  3. borçlar. fenerbahçe'nin bugün yine zarar ettiğini gördük twitter'da. buna karşın galatasaray ve trabzonspor kar eden ekipler. ancak kötü durumları yok etmenin çözümü rakibe sataşmaktır. aziz nasıl bir enkaz bıraktıysa artık.

  4. derbiler. trabzon'u ve bizi son olarak 2016-2017 sezonunda yenmeleri bir yana beşiktaş'a karşı aldığı son 3 maçın biri hükmen diğer ikisi korkunç hakem katliamları. hadi bu sezonki maç gene iyilerdi ama genel olarak derbi üstünlüğü de gitti, son olarak kadıköy de gitti.

  bu takım kim ne derse desin son kurşunlarını 2015-16 sezonunda attı. van persie nani gibi transferlerin haberlerini hepimiz hatırlıyoruz. cidden hayranlık uyandırıcıydı. ama o sezonda ligde beşiktaş şampiyon oldu. lig bittikten bir hafta sonra da kupada biz yendik.

  fenerbahçe bitti, yalnızca farkında değiller.
 • five stages of grief yani acının beş aşaması. bakalım şu anda fenerbahçe taraftarı hangi aşamada?

  1. denial and isolation yani inkar ve kendini gerçeğe izole etmek: ne oldu ilk gün? herkes diyordu aziz yıldırım ovlum bu kolay mı içeri almak öyle. hem kimse bir şey yapamaz. üç büyük takımdan biriyiz.

  2. anger yani öfke: hepsi aziz yıldırım'ı bitirmek için kurulan komplolar bunlar. ergenokan olayı felan. dış güçler. hem niye sadece fenerbahçe herkesin maçları izlensin.

  3. bargaining yani pazarlık: şimdi hangi takım temiz ki? herkes ak kaşık bi tek fener mi suçlu? diğerlerine niye bakılmıyor? 93 te 8*0 galatasaray kazandı ona da bakılsın. herkese bakılsın madem bize bakılıyorsa. ( şu anda üçüncü aşamada fener taraftarı)

  4. depression yani depresyon: henüz bu aşamaya gelmedi ezikler. bi kaç güne basına yeni belgeler servis edilirse başlar.

  5. acceptance yani kabullenme : bu da en son aşama. suçları kesinleşiğ ligden düşünce hepsi diyecek cezamız neyse çekeceğiz diye. temizlendik diye.