• 4492
  fenerbahçe’nin harcama limiti 22 m euro. şu andaki maaş (sadece maaş) toplamı 40 m euro. yani en az 18 m euroluk satış yapmalılar ki sadece futbolcu maaşlarını karşılayabilsinler. (max cruse’ye yapacakları ödeme hariç)

  ne tesadüf ki lazio da vedat muriç’e tam 18 m euro teklif etmiş. ne hikmetse ali koç sıkışınca italyanlar hızır gibi yetişiyor.:):):)

  daha önce yazdığım gibi ali koç, elif elmas modeli bir satış daha yapmak zorunda ve bu sefer ki özne vedat muriç. makedon ve kosovalı futbolcularla iyi filim çeviriyor ali başkan. ama bu sefer vedat muriç’i o fiyata satması da kurtarmıyor bakalım başka kim rol alacak bu senaryoda.

  bir de şunu merak ediyorum. mert hakan yandaş ve erol bulut’un parasını nereden ödeyecekler?
 • 4493
  malum çok şeffaf bir kulüp olduklarından sadece bulabildiklerimi yazarak en iyi ihtimal ile kendileri için şöyle bir tablo hazırladım.

  https://gss.gs/XPN.jpg

  bu tabloda sağ bek, yedek sağ bek, yedek sol bek, muriqi'yi satarlarsa yerine alacakları en az 1 santrfor, erol bulut'un alacağı yıllık ücret ve max kruse'nin ne kadar saplayacağı gibi kalemler dahil değil. ayrıca aldığı ücrete ulaşamadığım isimlerin hepsine de sıfır yazdım. mert hakan ve novak ile artık anlaşıldığından onların alacakları imza parası ve yıllık ücretleri dahil ettim. anlayacağınız sağ, sol beksiz, teknik direktörsüz en iyi tabloda bile 32 milyon euro gibi bir bütçe ayırmaları gerekiyor ki bu kendilerine ayrılan 154 milyon tl'lik limitin %72 aşılması anlamına geliyor. mert hakan ve novak'ı almamaları durumunda dahi %42 aşmış durumdalar. vay babayın kemikleri...

  edit: bir de söz konusu rakamlar net ücretler. buna vergilerin ilave edilmesi gerekiyormuş sanırım ki ben artık fenerbahçe defterini kapattım. geçmiş olsun iyi bilmezdik kendilerini.