• 14
  (bkz: galatasaray sözlük anketleri/#2920945)

  açıkçası bu anketi açarken üçüncü ve dördüncü terim dönemleri arasındaki en kötü performansı veren teknik direktör olarak prandelli ve tudor'un çekişeceğini düşünüyordum. ama görünen o ki tudor'un oyları takımda 3 ay kalan ve bir arkadaşa bakıp çıkmış gibi bir izlenim uyandıran mustafa denizli'ye gitmiş.

  işin bir diğer ilginç yanı, bu sonuçları baz aldığımızda hamzaoğlu, 3 kupa aldığı halde tudor'dan daha başarısız bulunmuş.

  ama bu teknik direktörlerin hepsini bütün olarak düşündüğüzde yükselme içinde duraklama olarak karşımıza çıkıyorlar. yani iki terim döneminde araya giren fetret. kabul edelim ki biz şu an dördüncü terim döneminde değil 2011'den beri devam etmekte olan üçüncü fatih terim dönemini yaşıyor olmalıydık. aradaki 4,5 yıllık süreç bizden çok şeyler götürdü. hala da tam olarak o noktaya gelemedik. yine de yavaş yavaş iyileştiğimiz aşikar.
 • 15
  dört tane fatih terim dönemi olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu başlığın çizdigi hatlarda 3 tane karanlık dönem oluşuyor. ama her o'nsuz dönemin karanlık tonu farklıydı. kimi daha aydınlık bir siyah, kimi kör kuyu kadar zifiriydi.

  1) birinci ve ikinci terim dönemi arası (2000-2002)

  mircea lucescu: 2 yıl*

  2) ikinci ve üçüncü terim dönemi arası (2004-2011)

  gheorghe hagi: 1,5 yıl*
  eric gerets: 2 yıl*
  karl-heinz feldkamp: 1 yıl*
  micheal skibbe: 8 ay*
  bülent korkmaz: 4 ay*
  frank rijkaard: 1,5 yıl *
  gheorghe hagi: 5 ay*

  3) üçüncü ve dördüncü terim dönemi arası (2013-2017)

  roberto mancini: 8 ay*
  cesare prandelli: 5 ay*
  hamza hamzaoğlu: 11 ay*
  mustafa denizli: 3 ay*
  jan olde riekerink: 11 ay*
  igor tudor: 10 ay*